1. 3247.
  Var olup olmadığı kesin olmayan şeydir.
  1 -3 ... gezi parki direniscisi
 2. 3248.
  Şiddeti zuhurundan gizlenmiş ve azamet-i kibriyasından tesettür etmiş zat-ı akdes.

  Ne demek olduğunu açıklayalım: allah kâinata o kadar şiddetli zuhur ediyor ki; o kadar kati delilli ki bu şiddetli zuhur o’nun yardımsız görünmesini engelliyor ve ancak sıfatları ile bilinebiliyor.

  Mesela; bulutsuz bir yaz günü tam öğle vaktinde güneş’e çıplak gözle bakın. Ne göreceksiniz? Hiçbir şey. Çünkü güneş, gözünüze o kadar şiddetli zuhur ediyor ki bu görünmesini engelliyor. O hâlde güneş’i reddedebilir misiniz? Elbette ki hayır.
  2 -3 ... lightsaber
 3. 3249.
  Kimine gore olan kimine gore olmayan.
  ... ruut altmis alti
 4. 3250.
  Yine akit gazetelerine konu olacağız gibi görünüyor.
  2 ... m u d i s
 5. 3251.
  Ruhunu görmüyorsun ama inkar edebiliyor musun? Ruh yoktur diyor musun?
  işte Allah'ta öyle bir kavram. Vardır ve dönüş ancak onadır hiç ölmeyecekmiş gibi atıp tutuyorsunuz inanç ve inançlılarla dalga geçiyorsunuz ya. Şimdi işkembe-i kübradan sallamak kolay tabi. Merak ediyorum ahirette haliniz ne olacak?
  Onuda açıklamış Kur-anda dünyaya dönmek ve inançlı olmayı isteyecekmişsiniz ancak dönemeyecek ve ebediyen yanıp dirilip tekrar yanacakmışsınız. Ve cehennemde kaynar sudan başka içecek ikram edilmeyecekmiş. insanoğlu ise yaşarken sırtında ya ateşine bi odun yada cennet köşküne bir tuğla taşırmış. Sen hangisini taşıyorsun? Odun taşıyorsan şimdiden ateşe dayanıklı kefen almanı öneririm sıcak olur oralar. Dalga geçin eksileyin siz, belki bir gün anlarsınız umarım iş işten geçmemiş olur.
  1 -3 ... uzunkartal
 6. 3252.
  Biz ruhada inanmıyoruz ki ruh nedir ki yazık. Ya da ahirete bu dinciler de ölümden başka bir şeyle açıklayamıyorlar bir şeyi zaten.
  Ölüm olmasa ne bulacaklar acaba.
  -1 ... gezi parki direniscisi
 7. 3253.
  Sani-i zülcelâl olan ve sıfatları ile bilinebilen.

  Bazı meselelerde takılı kalmış olup Allah’ı reddetmek için ruhu da reddedenlere şaşırmıyorum.

  Bir arkadaşım vardı; adamla hadisler üzerinden münazara yapıyorduk. Nâkil ilmi denen bir olgu var. Hadislerin günümüze kadar gelmesinde pay sahibi olan nakildir.

  En sonunda demişti ki; nakille gelen bir şeylere inanmıyorum ben.

  Dedim: tarih ilmi de neredeyse tamamen nakile dayalı.

  Evet haklısın doğru dedi.

  “Fatih sultan mehmet, istanbul’u fethetmiş midir“ peki sence diye sordum.

  Öyle bir şey yaşanmamış olabilir dedi, bilemeyiz dedi.

  Adam hadisleri kabul etmemek için tarihi reddetmişti la. Orada bitirmiştik tabi münazarayı. Bu çocuk da maalesef ilahiyat fakültesi öğrencisi.
  -2 ... lightsaber