bugün

en son mustafa mutlu'ya sarmış, akabinde ve detayında ayarını almıştır.
''taraflı basın'' ve ''iktidar gazeteciliği'' gibi konu başlıklarında ders verebilececek düzeyde engin birikimi olan gazeteci. taha kıvanç'ın alter ego'su.
http://www.yenicaggazetes...aberdetay.php?hityaz=5878
başbakan'ın gazabına uğramış diğer bir gazeteci.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/10314705.asp?gid=229
"allahım beni annemi babamı kardeşleri mi fehmi koru " amin. diye bir karikatüre konu olmuş olan gazeteci. * * .
güya biz iktidara gelirken Obama gibi gelmişiz. şimdi bush olmuşuz. sevsinler seni. yazıklar olsun... diyen başbakanın en iyi dostlarından biriydi. ne oldu acaba ki bu sözlere maruz kaldı?? önümüzdeki günlerde kokusu çıkar. bekleyelim görelim.
vatan gazetesinin kendisiyle yaptığı röportajda başbakanla yaşadığı sıkıntıları içtenlikle anlatmış yazar. söyleşiden öğreniyoruzki fehmi ve abdullah gül öğrenclik dönemlerinde ev arkadaşlığı yapmışlar.

http://www.haber7.com/hab...Erdogana-kavga-mesaji.php
kerameti kendinden menkuldür.
allah'ım sen, beni, ailemi, tüm inananları ve fehmi koru! amin.
şeklinde dualarda yer almış kel adam. bir de çok biliyor, kanal 7'de kanal değiştirmeme sebebi.
akıllandı mı lan yoksa diye merak ettiğim adam. ergenekon soruşturmasının temeli 1997'deki erdoğan-bush görüşmesinde atıldı diyen adamdır.
ben demedim o dedi.

bu sefer rte'den "s***nler seni" demesini bekliyoruz.
aylık geliri 100 bin tl olan gazeteci.

http://haber.gazetevatan....azetecisi/223770/1/Gundem
bıyığını kestiği zaman televizyona çıkıp ciddi konularda mantık dışı yorum yaparken; gülmekten yerlere yatıran insan. zaten yaptığı yorumlar tamamen taraflı, bir de bıyık olmayınca stand up yapıyormuş gibi oluyor.

(bkz: ilahi fehmi allah da seni güldürsün)
çoğalmaması gerekenlerden biri.

fehmi lütfen korun.
ok mi?
http://www.yenicaggazetes...aberdetay.php?hityaz=7252
gelenekselleşen fasıl sofrasına bu seferde aydın doğanı çağıran yandaş gazeteci. bıyıksız ve saçsız çok seksi oluyor.
her devrin adamı.
cemaat ve sosyoloji uzmanı. bu şekilde acayip para kazanmıştır.
günün her dakikasını dolu geçirir. o kadar kişilik doldurmak zordur tabi.
şizofrenik vakadır kendisi.
(bkz: taha kıvanç)
(bkz: fehmi koru)
(bkz: bülent şirin)
oray eginin 17 nisan 2009 tarihli aksam gazetesindeki yazisindan bir paragraf fehmi koruyla ilgili ayyuka cikmis bir olaya deginiyor. soyle ki:

"Fehmi Koru bu konuyu yazacak mı?
Tam da onun kalemine göre bir konu; 'Taha Kıvanç' mahlasıyla ne güzel okurduk Remzi Gür'ün satın aldığı yalıyı, yani Halis Toprak'ın evinin detaylarını...
Ama Fehmi Koru bu konuyu yazamaz... Yalı mevzuuna giremez.
Çünkü yüzü kızarır.
Çünkü onun da yalısı var. Ve kaçak!
Beykoz Belediyesi'nin bir önceki başkanını öven, ne tesadüf ki Beykoz'da kaçak yalı yaptıran Fehmi Koru...
Belgesi yüzüne vurulmasına, defalarca sorulmasına rağmen, her polemiğe balıklama atlayan ama yalıyla ilgili tek satır kaleme almayan da Fehmi Koru...
Nasıl yazsın şimdi gündemdeki yalıyı!"

bence de yazamaz. utanir. utanmasi oldugundan degil, kufur yazmak istemedigimden o kelimeyi kullandim.
geçenlerde bir yazısında deniz feneri'nin alman yargısıyla işbirliğinde olan bazı güç odaklarının başlattığı bir dava olduğunu, bu kadar büyütülmemesi gerektiğini yazmış. hem de mahlaslarından birinde değil doğrudan fehmi koru yazısında. ...

(bkz: bakiyim fehmi koru valla fehmi koru)*
hakkında yapılan "beş yüz milyar kazanıyor" iddialarına köşesinden cevap vermiş yazardır. yazı da buram buram ayar kokmuş;

--- alıntı ---

Paraya, pula ve bilumum tezvirata dair..

Önce okurlardan kocaman bir özür dileyeyim: Son zamanlarda bu sütunun serinkanlı nesnelliğini bir tarafa bırakan, daha özele inen yazılarla karşınıza çıkıyorum; yazılarımın sayısı giderek artan bir bölümü bana yöneltilen saldırılara cevaba ayrılıyor. Vaktinizi alacağım için özür dilerim.

Kendi gazetesini bile okumayan, gerçeğe kolayca ulaşabileceği halde oralı olmayan, yalanı meslek edinmiş tipler her fırsatta beni çarmıha germe çabasındalar. Bunlara alışığım da, önceki olağan saldırılardan farklı olarak, yazdığım yazılar ve yaptığım televizyon programlarının parasal karşılığını merak eden, merak etmekle kalmayıp kendi uydurdukları rakamları gerçekmiş gibi sirkülasyona sokan tipler de türedi.

Elbette sürünüyor değilim; kıdem aldıktan sonra, ele güne muhtaç etmeyen iyi maaşlar ödendi bana. Zaman'da da, Yeni Şafak'ta da... O sayede başka yerlerden gelen kışkırtıcı teklifleri kös dinledim ve doğru olduğuna inandığım kararları verebildim. Elde ettiğim ekonomik bağımsızlık, bana, fikirlerimi özgürce açıklayabilme fırsatı da tanıdı. Kimseye eyvallahım yok, canım sıkılınca ceketimi alıp gidebilecek haldeyim.

Yine de internet sitelerinden gazete sütunlarına taşınan iddiaların temelsiz olduğunu bilmenizi isterim. işte size bir örnek: Cumartesi sabahı atv'de yaptığımız 'Beyin Fırtınası' programı için yüklü bir transfer ücreti aldığım, iki yıllık bir anlaşmam olduğu, bana akıl almaz maaşlar ödendiği iddialarının hiçbiri doğru değil. Kanalın (atv) program başına ödediği miktar iddia edilen rakamın çok çok altında; dörtte biri kadar... Beş kuruş transfer ücreti almadığım gibi aramızdaki ilişki için süre de belirlenmiş değil; yarın "Programı kaldırdık" dediklerinde ilişki de bitecek... Dahası, atv Çalık Grubu'na geçtiğinde, "Tamam mı, devam mı?" kararını yeni patronlara bırakmak üzere programa ara verme tercihini program ortağımla birlikte belirlemiştik...

ilişkili olduğum diğer yerlerle ilgili ortalığa salınan bilgiler de aşağı yukarı atv için yazılanlar gibi... Yalan, uydurma, atmasyon, gırla gidiyor benimle ilgili olarak...

Kimi, değişik zeminlerde defalarca açıkladığım görüşlerimi yeniden öğrenmek istiyor, kimi yazılarımda savunduğum konuları ters yüz ederek hesaba çekme derdinde; bazısı ise daha cüretkâr, elimde kalem, cevap verebilecek durumda olduğumu bile bile görüşlerimi çarpıtmaktan çekinmiyor.

Acaba neden? Neden yaptıklarımdan ve yazdıklarımdan çok yapmayıp yazmadıklarımdan hesaba çekiliyorum? Yazı ve söylem olarak kamuoyu karşısında en çok fikir açıklayan insanlardan biri olduğum ve izleyenlerce görüşlerim iyi bilindiği halde, olduğumdan farklı gösterilmeye çalışılıyorum; neden?

Tutmayacak çabalar bunlar...

Görüşlerim ortada, neyi savunduğum iyi biliniyor. Hükümet üyeleriyle organik bağım hiç olmadı; Ak Parti ileri gelenleriyle zaman zaman herkesin önünde ters de düştüm, düşüyorum. Devletlularla ikili ilişki kurma âdetim yoktur zaten; bu yüzden son yedi yıl içerisinde hiçbir flaş haberi ilk benden öğrenmediniz.

Olsa olsa çoğu Ak Parti'ye oy veren ülkenin geniş bir kesimiyle fikir akrabalığımdan söz edilebilir. Ülkem insanlarının büyük çoğunluğunun paylaştığı ortak değerleri savunuyorum sürekli...

Galiba zurnanın 'zırt' dediği yer de burası... Geçmişte kendilerinin devletlularla kurdukları türden bir ilişki tarzını şimdiki iktidarla oluşturmamı beklediler benden; beklentileri yerine gelmedi... Beynimi kazıyarak her gün yeni bir şeyler sunma gayreti içerisinde üstlendiğim yazarlık ve televizyonculuk görevlerimin maddi karşılığını büyüterek sonuç almayı deniyorlar şimdi de... Denesinler bakalım.

Şunu bilmelerinde yarar var: atv dahil görev aldığım her kanalda program teklifi yöneticilerden geldi; hiçbiriyle para pazarlığı yapmadım. Paradan söz edilmesini 'ayıp' sayan eski nesle aidim ben.

Baştaki özrümü lütfen kabul edin; 'ayıp' diye cevap vermeyince saçma sapan iddialar daha bir yaygınlık kazanıyor çünkü...

--- alıntı ---
http://yenisafak.com.tr/Y...x?i=15372&y=FehmiKoru
bir insanın gelebileceği en alçak seviyededir. ve mutlaka hesap sorulacaktır bir gün kendisinden. aynı ergenekon sanıkları gibi kafasından bastırılarak polis otosuna konulacaktır.
sayın başbakanından tek solukta uzaklaşan bir yazar. aytekin gezici den aldığı ayarı unutmak mümkün değil tabi kendisine ayarmatör yakıştırması yapıldığından mütevellit.

kralım ılımlı islamın içerisindesiniz, doğan grubu size hayran ama çıplaksınız.
silahlı çatışmada bağırılan diğer adamdır,
- çıkıyorum ben fehmi beni koru.
irticayla Mücadele Eylem Planını ciddiye alan yazardır hem de "herkes" gibi. şöyle bir önerim var, http://www.savaskarsitlar...ID=6&ArsivAnaID=29284

malum yazısı için,

http://yenisafak.com.tr/Y...8.06.2009&y=FehmiKoru
ayda 100 bin liradan fazla kazanan ak müslüman.