bugün

Karısı ali babacanın halası olur.
patates kafa.
Mr. Lağım virtüözü, keline şaplağı taktığım.
Habertürk’de Babacan ın kuracağı partiyi genel hatlarıyla tanıttı. Anladığım kadarıyla yeni partinin tek başına iktidar olmak gibi bir misyonu yok. Millet ittifakına ( CHP ip hdp saaddet) eklemlenerek akp karşısında yeni bir cephe açmak. Olası bir iktidar değişikliğinde koalisyon masasında yer almak.

Ayrıca bu ayın içinde yeni partinin deklere edileceği bilgisini verdi.
--spoiler--
son yazısında, AKP'nin 31 Mart yerel seçimlerinde büyükşehirleri kaybetmesinden MHP'yi sorumlu tutmuştu. MHP lideri Bahçeli, kripto FETÖ'cü Koru'nun yazdıklarına yanıt verdi. Bahçeli "FETÖ'nün Fehmi'si, Pensilvanya'nun Koru'su, 15 Temmuz'un intikamını almak için sıraya girmiştir. Bu şahsın elini kolunu sallayarak dolaşıyor olması hayrettir." dedi.
https://www.sozcu.com.tr/...a-sert-tepki-4497891/amp/
--spoiler--
Dolu bir adam olmakla beraber suyun akışına sürmeyecek kadar da sistemin yanında kalmayı yeğler. Bir zamanlar hikmet çekinkaya'ya harvard diplomasını gösterip duruyordu.
Tam bir cemmatci kirkayak.bombos bir adam oldugu yuzunden belli olan cambaz.
Tam bir cemmatci kirkayak.bombos bir adam oldugu yuzunden belli olan cambaz.
Bununla arkadaşlık eden, bir de "sempatik buluyordum." diyen de her şeye müstahak.
Ancak oğlunun suçu yok tabii.
Vatan hainidir. cia nın fetö yapılanmasında yer almış sonradan bütün ak partililer gibi taraf değiştirmiştir.

Ergenekon tetikçisidir.

Başka ülkede olsa 1000 kez ömür boyu hapis cezası almıştı.
Fehmi koru zaman gazetesi ve aksiyon dergisinde yazan değil miydi?
türkiye'yi alenen darbe ile tehdit etmesine rağmen hala dokunulmayan adam.
(bkz: 16 mayıs 2017 fehmi koru nun darbe imalı yazısı/#36638445)

hayırdır?
neden dokunmuyorsunuz?

batman'dan savcı getirip sözcü'ye operasyon yapanlar.
sizi tehdit edenler sözcü'dekiler değil.
bakın alenen tehdit ediyor sizi fehmi koru?

onun için işlem yapacak savcı yok mu bu ülkede?
Zaman gazetesinde ve aksiyon dergisinde yazan kişidir. Aynı zamanda Amerika ile Türkiye arasında mektup getirip götürmüştür.
--spoiler--
"PAKET iÇERiSiNDE YER ALAN MADDELER YÜZÜNDEN KARŞI DEĞiLiM"
"Ancak sorun şurada: Halen yürürlükte olan ‘parlamenter sistemi’... Yeni adıyla ‘Cumhurbaşkanı sistemi’ adı verilen, ama aslında ‘Türk tipi başkanlık sistemi’ olduğunu hepimizin bildiği farklı bir sistemle değiştirmeyi öngören pakete... O paket içerisinde yer alan maddeler yüzünden karşı değilim ben…" ifadelerini kullanan Koru, Parlamenter sistemi tarihi ve coğrafi sebeplerle Türkiye için daha uygun bulduğundan ötürü mevcut sistem değişikliğine karşı olduğunu açıkladı.
"'GAZi' ÜNVANINA SAHiP BiR MECLiS BiZiMKi..."
Yazısında "‘Parlamenter sistem’ Türkiye Cumhuriyeti kurulurken bir yerlerden ithal edilmedi. Ülkemizde 1876’dan beri parlamento var; birkaç kez kesintiye uğrasa bile, yaklaşık 150 yıldır Meclis’e göndereceğimiz vekilleri seçmek için sandık başına gidiyoruz." diyen Koru, "istiklâl Savaşı’nı bizzat yürütmüş, bu sebeple hak ettiği ‘Gazi’ unvanına sahip bir Meclis bizimki… ‘Tek adam’ diye anılan Mustafa Kemal Atatürk herhalde isteseydi ‘başkanlık sistemi’ ile yetkilerini pekiştirebilirdi; bunu yapmadı, yapamadı." ifadelerini kullandı.
"BiZ ÖYLE BiR ÜLKE MiYiZ"
Koru, Başkanlık Sistemi tartışmalarıyla ilgili olarak sıkça verilen ABD örneğine ilişkin de şunları söyledi:
"Ayrıca.. ‘başkanlık sistemi’ ile yönetilen ülkelerin hem tarihi arka-planları, hem de coğrafi yapıları bizden çok farklıdır; sözgelimi iç-savaşlar sonrasında büyük zahmetlerle kurulabilmiş ABD.. herbiri ayrı bayrağa ve parlamentoya sahip 50 ayrı devletin (eyalet) birleşmesinden oluşuyor… Biz öyle bir ülke miyiz?
Ahmet, sevgili oğlum, ben bu yüzden yarın ‘Hayır’ oyu kullanacağım."
--spoiler--

http://www.gercekgundem.c...erandum-kararini-acikladi
zamanında madımak katillerini savunmuştur.
hatta aziz nesin'i suçlamıştır ve katillerin suçunu hafifletmeye kalkmıştır.
2002-2013 arasında da feto'yu yalamıştır.
daha sonra ise rte'ye tetikçilik yapmıştır.
nasıl bir insan olduğunu söylememe gerek var mı ?
yok herhalde.
"AKParti ve Cumhurbaşkanlığı'nın yüzde 54 'Evet' oranına inanmadığı kampanya yoğunluğunu artırmalarından anlaşılıyor"

https://tr.sputniknews.co...ru-abdulkadir-selvi-evet/
"Referanduma doğru hayır yükselir" diye açıklama yapmış. bu adam tayibin has adamı değil miydi? ne oldu acep?

görsel

http://www.gercekgundem.c...duma-dogru-hayir-yukselir
Abdullah güle en yakın gazeteci olmasından dolayı, abdullah gül hayır oyu vericek demis gazeteci.
"Bahçeli Bizans siyaseti yapıyor" demiş.

http://www.gercekgundem.c...i-bizans-siyaseti-yapiyor
Fehmi Koru: ‘ Darbeyi sadece FETÖ değil hepimiz aldık’
--spoiler--
TBMM Darbe Araştırma Komisyonu'na bilgi veren gazeteci-yazar Fehmi Koru, 17-25 Aralık sürecinde neden arabulucu olarak gönderildiğiyle ilgili, "Olup bitenleri yakıştıramıyorum. Bence Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan da o dönem yakıştıramadılar, onun için beni gönderdiler" dedi. Koru, 15 Temmuz sonrası yaşananlar için, "Darbeyi sadece Fethullah Gülen ve FETÖ değil, hepimiz aldık" dedi.
Fehmi Koru, 17-25 Aralık sürecinde Fethullah Gülen ile görüşmek üzere, dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ABD’ye nasıl gönderildiğini şöyle anlattı: “18 Aralık akşamı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ikametgahında, bir gün önceki savcı, polis olaylarıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak için görüştüm. ‘Bu nedir, devletin savcısı, polisinin kullanılması mümkün olabilir mi, cemaatle ilgili bir olay mı?’ diye bana sordu. Ben de gidip, direkt sorayım dedim. Karşılıklı olarak gitmem konusunda anlaştık. Ama Başbakan ile de görüşelim dedim. Aradım ve ertesi sabah Kısıklı’daki evinde randevu verdi. Sabah 08.00-08.30 gibi gittim. Gitmem konusunda aynı isteğin onda da olduğunu gördüm. Bu işin arkasında Fethullah Gülen’in olup olmadığını merak ediyorlardı. Hem Cumhurbaşkanı hem Başbakan tereddütler yaşıyorlardı. Başbakan Erdoğan, ‘Hemen git’ dedi. Benim ABD uçağım ertesi gündü. Bana kendi makam uçağını tahsis edeceğini söyledi. Kabul etmedim. Ertesi gün gittim. Görüşme gittiğimden bir gün sonra gerçekleşti. Gülen bana, ‘Bu işlerle, kasetlerle, videolarla alakamız yok. Tasvip etmeyiz. Bunlar bizim arzu edeceğimiz şeyler değil. Biz dershanelerimizin kapatılmasını tasvip etmiyoruz. Hizmet hareketiyiz. Bize saldırılar var, sosyal medyada şahsıma ve sevdiğim insanlara saldırılar var. Bizimle irtibatlı, güvendiğimiz bazı insanlar görevden alınıyor, bu böyle devam etmese iyi olur. Bunlar durdurulsun’ dedi. Yaklaşık 40 dakika görüştük. Ben bunları not alayım, size göstereyim dedim. O da ‘Ben Sayın Cumhurbaşkanına mektup yazayım, sen ver’ dedi. Ertesi gün bana kapalı bir mektup geldi. Dündüğüm gün 24 Aralık’ta doğruca Sayın Gül’e gittim ve ona hitap eden mektubu verdim. Başbakan da ertesi gün bekliyordu beni. 25 Aralık’ta daha kapsamlı bir operasyon gerçekleşti. Başbakan ile resmi konutunda saat 3 gibi görüştüm. Söylediklerini anlattım ve mektubu söyledim. Başbakan, ‘Mektubu ben de okurum. Madem böyle samimi havadaysa, oğluma tutuklamaya kadar bugün olanlar ne peki?’ dedi. Benim kanaatim sanki başka bir iradenin olduğu ve o operasyonları onun düzenlediği idi. Ama Sayın Cumhurbaşkanı o kanaatte değildi.”
Olup bitenleri yakıştıramadığını anlatan Koru, “O kadar fedakarlıklarla yapılan eserleri ortadan kaldıracak bir şeyi yapmalarını yakıştıramıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan da onların böyle bir şey yapabileceğini yakıştıramadılar ve bence onun için beni gönderdiler” dedi. Koru şöyle devam etti: “Bu olaylar sonunda en büyük darbeyi sadece Fethullah Gülen, FETÖ değil, hepimiz aldık. Benim de içinde çoğu zaman iftiharla yer aldığım bir fikir aldı. Zedelenmeyen hiçbir itibar kalmadı. Bundan dolayı herkes fikren, itibar olarak zedelendi.”
“ZAMAN GAZETESi KURULDUĞUNDA CEMAATiN YAYIN ORGANI DEĞiLDi”
1986-1998 yılları arasında FETÖ’nün yayın organlarından Zaman gazetesinde üst düzey yöneticilik ve yazarlık yapan Fehmi Koru, “Zaman gazetesi ilk kurulduğu 1986 yılında cemaatle ilişiği yoktu. Alaaddin Kaya, ihsan Arslan ve Necati Aktülün ortaklığıyla kuruldu. Bir yıl sonra cemaatin kontrolüne geçti, diğer ortaklar ayrıldı ve Alaaddin Kaya kaldı. Ben 1998 yılına kadar çalıştım. O zamana kadar, üniversite gençliğiyle ilgilenen, yurtlar, dersaneler, okullar açan, gerçekten de hizmet sıfatıyla anılan bir gruptu” dedi. Sadece kendisinin değil, harekete hizmet verenlerin birçoğunun bu grubun gerçek yüzünü son bir yıl içinde, 17-25 Aralık’tan sonra görmeye başladığını söyleyen Koru, “Hizmet hareketi diye girenlerle sinsi fikirleri olanları birbirinden ayırmak lazım” diye konuştu.
“CEMAAT 28 ŞUBAT’TA ZARAR GÖRDÜ”
28 Şubat döneminde Fetullah Gülen’in “Türban teferruattır” sözünün sorulması üzerine de Koru şunları söyledi: “28 Şubat’ta cemaat çok büyük zarar gördü. O dönemde baskılar daha büyük öfke doğurmasın diye birden bire bir dönüşüm yaşadılar. Öncesinde kendi eşleri ağızlarını bile kapatacak şekilde örtünüyorlardı. Ama sonra değiştiler” dedi.

--spoiler--
15 temmuz araştırma komisyonunda konuşacaktır.
--spoiler--
17 Aralık’tan sonra o gazeteciler Erdoğan’dan sabah brifingi alıyordu
--spoiler--

http://www.sozcu.com.tr/2...rifingi-aliyordu-1199730/
gemiyi terkeden farelerden-miş. yazık ya bunu da kandırmışlar. bakalım seçime kadar daha niceleri kaçacak akp gemisinden.
hayatımda duyduğum en lüzumsuz geyik muhabbeti, bu arkadaşın, mutluluk çubuğu taktırıp, bir süre sonra evli bir gazeteci kadınla, otelde yer ayırttığına dair olan dedikoduydu. yani alt tarafı fehmi koru bu be.. mutluluk çubuğu taktırsa kaç yazar, predatör taşşağıyla gezinse kaç ?
Abdullah gül ün şövalyesi. ilerleyen günlerde arınç ile beraber kaçak saray a ilk açık hamlelerini yapabilirler.