bugün

yakında atv'de başlayacak olan yarışma programı. hepimizin bildiği bir yarışma aslında. bu sefer 12 soru ve 4 joker hakkı var. ödül 1 milyon lira. ve yine alıştığımız gibi kenan ışık sunacak yarışmayı. ne kadar tutar bilinmez.
her zamanki gibi yine tutacak olan yarışma programıdır.
4. joker hakkı ne acaba diye düşündüren, eskiden de var olan şimdi yeniden başlayan yarışma.
(bkz: istemem yan cebime koy)
(bkz: who wants to be a millionaire)
artık başlasada izlesek dediğim yarışmadır. son yıllarımız hep antin kuntin yarışmalara tahammülle geçti maalesef, var mısın yok musun, canlı para vs gibi. doğru düzgün bişeyi özledik vallahi.
şu anda atv'de yayınlanmakta olan yarışma.
önceki halinden farklı olarak:

#canlı değil.
#süreli.
#soru şekilleri değişmiş.
örneğin bir müzik dinletip 'bu müzik hangi filme aittir?' şeklinde sorular soruluyor.
#x2 diye bir joker eklenmiş.

tahminim bu haliyle tutmaz, bir kaç bölüm sonra kaldırılır.
aylar sonra gelen edit: tuttu, kaldırılmadı.
ömrü en fazla 2 ay olan yarışma.
kesinlikle yıllar önceki "kim 500 milyar ister" formatını aratacak yarışma. müzik sorusunun sorulması gibi yarışmanın içeriğinde yapılan değişiklikleri geçtim; stüdyodaki atmosfer, yarışmanın ciddiyeti eski hâlini kaybetmiş. kenan ışık, yarışmacıların aileleri ile olan sohbeti iyice uzatmış. sorular da kolaylaymış. gaziantepli çiftçi olan ilk yarışmacının, müziğini güç bela bildiği the godfather'ı her seferinde yanlış telaffuz etmesine, kenan ışık'ın bozuntuya vermemek için kastığı da gözlerden kaçmadı.

ömrünün çok uzun olacağını sanmıyorum.
bir milyarderin, olumsuz olarak cevaplayacağı soru.
devam etmesini istediğim yarışmadır. izlenmesi zevkli oluyor. canlı para gibi mal mal programlar olcağına bizim bildiğimiz programlar ola.
kenan ışık'ı senede en az bir kez yeniden denerken ve ruh çağırırken gördüğümüz yarışma. bu seferki ramazan sonuna dek sürecek sanıyorum.

çok çabuk tüketiyoruz çok.
kim 500 milyar ister in yanına yanaşamayacak yarraks yarışmadır. herhalde katılım sağlamak için kolay soru soruyolar. bu furyayı kaçırmadan katılacam ben.
an itibariyle atv'de tekrarı yayınlanan yarışma programı. hemen açın bakın öküzün biri var birazdan twitter'daki 140 karakter sınırlamasını bilemeyecek telefonla yardım alacak..
kenan ışıkın 12421412. denemesi ama bu seferde tutmıyıcak, izlenmiyicek. her şeyin ilki güzledir ve tadında bırakılmalı ama eskiden tam bir tutkunuydum. tabi o zaman daha az para veriyordu.
çok kolay sorular sorulmaktadır. daha 18 yaşında olan liseyi yeni bitiren br çocuk bile bayağı ilerlemişti en son noldu bilmiyorum yarışma süresi bitmişti.
salı ve perşembe akşamları saat 23'te yayınlanan program. bence çok geç bir saatte yayınlanıyor...
eski tadı olmayan program.
en erken oruç açan il sorusuna, hakkari'nin daha doğusunda sanıp hemen diyarbakır yanıtını veren, moskova'da çalışan bir inşaat mühendisinin yarıştığı bir yarışma...
türkiye'deki seçim barajını yüzde 49 sanan malların var olduğunu göstermiştir bu gece. teşekkürler.
oldukça güzel bir yarışma programıdır. hele bir de kenan ışık sununca ayrı bir güzellik alıyor be program.
kırmızılı giyinen hanım kızımızın malum yanıtına göre, 2007'de meclis sandalyelerini sadece dtp'li ve diğer bağımsız vekiller doldurmuştur.
an itibariyle yarışan polis memuru kadın kişisi, cehaletiyle beni dumura sokmuştur.
an itibariyle diş hekimi bayan yarışmacımız, 'wikileaks belgelerinin kurucusu kimdir?' sorusunu bilemeyip joker hakkını kullanmıştır. maşallah.
bu programa katılmak isteyenlere, zannımca kabul edilmeden önce bi sınav yapıyolar.
bunun sonucunda da en gerizekalıdan başlayarak 2şer 3er yarışmaya çıkartıyorlar.