1. 1.
  Bir kimse, kuruluş veya ülkeye karşı gizlice, zarar verici tuzak kurulduğu varsayımına dayanan düşüncelerin tümü.
  1 ... atan alir spor
 2. 2.
  (bkz: conspiracy theory)
  2 ... atan alir spor
 3. 3.
  ülkedeki her gelişmeye amerika'nın sebep olduğunu sanmak.
  2 ... jayjay
 4. 4.
  genelde bu teoriler kısır döngüseldir. bir örnek:
  ülkemizde, kurtlar vadisi nin gerçekleri ortaya koyduğunu düşünenler, bu diziden yola çıkarak şöyle bir komplo teorisi kurmuşlardır: türkiye de böyle bir konsey var ve her şeyi abd ye bağlı olarak idare ediyor.
  o zaman ben de bu duruma başka bir komplo teorisiyle karşılık vermek istiyorum: madem bu dizi gerçekleri gözler önüne seriyor, o zaman şöyle düşünmek gerekmez mi: hiç bir hareketin, yüce konseylerin izni olmadan gerçekleşemediği ve buna karşı duranların anında indirildiği böyle bir sistem varsa, bu sistem kendini deşifre eden böyle bir dizinin - ki türkiye nin en zengin, dolayısıyla bu diziye göre konseyin adamı olması gereken bir adamın kanalında - kahramanca yayınlanması mümkün müdür?
  bu dizi gerçekleri söylüyorsa, o zaman bu dizinin de, bu yüce amcaların emriyle ve onların kötü amaçlarına hizmet için, halkı oyalamak ve kandırmak, hedef şaşırtmak göreviyle kullanılıyor olması lazım.
  işte paradoks burada başlıyor!
  işte komplo teorisi !!!
  şimdi dileyen arkadaşlar bunun üzerine, kaldığım yerden devam ederek, kısır döngü de, dön baba dönelim oynayabilirler.

  ayrıca (bkz: dış mihraklar)
  2 ... suzergecer
 5. 5.
  (bkz: paranoya)
  ... sargatanas
 6. 6.
  bana sadece mel gibson ve o müthiş oyunculuğunu hatırlatan filmdir. evini yakma sahnesi süperdir, o kargasadan esas kızı sırtına alıp itfayieci olaraktan çıkar. bir diğer etkileyici filmi için (bkz: braveheart)
  ... crucify excalibur
 7. 7.
  türkiye'de meydana gelen 17 agustos depremini önceden bilirmiş gibi film sırasında cafe sahnesınde kafedekı televızyondan spikerin türkiye'de 7 kusur sıddetınde deprem oldu dıyerek adete haber vermesıne neden olan mel gibson ve julia roberts'sın basrolerını oynadıgı 1997 yapımı film.
  2 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 8. 8.
  Şişli'deki bir dürümcünün reklam broşüründen

  -harfi harfine aktarılmıştır...

  Diyet, perhiz, rejim gibi faaliyetler hedefte Türk delikanlılarının ve genelde de Türk milletinin devamını engellemek için dış mihraklar tarafından gündeme getirilmiş şuurlu bir düzmecedir. Gaye, eskiden bir koyunu, bir oturuşta götüren dev gibi babayiğit atalarımızı ve tarlada doğum yaptıktan sonra bebeğini kundaklayıp, elde orak tarlada çalışmaya devam eden Türk kadınlarını; kalori hesaplayan, hapşırınca yatağa giren, fitness ve aerobik yapan çıtkırıldım tiplere dönüştürmek ve büyük Türk ırkını Çinliler, Japonlar gibi sıska, zayıf ve sağlıksız bir ırk haline getirmektir.icabı halinde 240 kiloluk top mermisini tek başına namluya süren bir babayiğidin, kalori hesaplayan, yoğurtlu kebabı reddeden bir züppe haline getirilmesinden daha büyük bir soykırım olabilir mi? iç yağının, kuyruk yağlarının, anamızın Vita yağının kolestrol yaptığı palavradır.Kolestrol, kebapları yedikten sonra iki şişe soda içerek ayarlanabilecek bir gaz durumudur. Sakın bu oyuna düşmeyin .Feminizm, kadın hakları, çevre şuuru ve eşitlik adı altında Türk kızlarının akılları çelinerek, yemek yapmayı bilmeyen, bizim istikbalimiz olan yavrularını, abuk subuk yiyeceklerle yetiştirecek, damak zevki gelişmemiş,sunta kılıklı diyet bisküvilerini yiyecek sanan bir hale getirmişlerdir.Ayrıca kör olası dış mihraklar, bu kızlarımıza kebap, soğan, çiğ köfte vb.Lezzetleri yiyen, bardak bardak şalgam suyu içen yiğitlerimize hanzo-kıro gibi sıfatlar takmayı öğretmişlerdir.Ayrıca son yıllarda moda gibi gösterilmeye çalışılan Çin mutfağı diye birşey yoktur. Bu sözde mutfak, acaip zerzevat ile acaip mahlukatın,wog adı verilen bir tencerede yarı pişmiş yarı çiğ olarak hazırlanıp insanlara eziyet olsun diye sopalarla yenmesinden ibaret bir hokkabazlıktır.Sakın kanmayın, sakın yemeyin. Helal değildir!
  Unutmayın su uyur, düşman uyumaz!

  ahanda komplo teorisi. *
  6 ... wake
 9. 9.
  bir devletin devamlılğını sağlıyabilmesi için, kendisine yöneltilen en küçükten en büyüğe bütün tehlikeleri bilmesi gerektiğinden dolayı, bütün tehlike olasılıklarını değerlendirip bunları önem sırasına göre halletmesi gerekir.
  işte bu olasılıkların senaryolarının tek tek yazılmasına komplo teorisi denir. çoğu zaman insanlara saçma ve paranoyakça gelsede, zaten basit şeyleri herkes görür ama karmaşık yapıları görmek zor olduğundan devletler birbirlerini bu şekilde karmaşık bağlarla zayıflatır.
  imkansız diye bir şey yoktur...
  1 -1 ... sidewinder
 10. 10.
  ateş olmayan yerden duman çıkmaz özdeyişini akla getiren teoridir. eger bir komplo akla geliyorsa olma ihtimali oldugu için akla gelebiliyordur. komplo teorilerini ciddiye almalı ancak ispatlanmadıgı sürece inanmamalıyız.
  1 ... unexpected paradox