bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tüm zamanların en iyi filmlerinden biri..
  5 -3 ... aabi
 2. 2.
  fas'in en buyuk sehri. beyaz ev gibi bir manasi olsa gerek ispanyolcada. sehrin arapça adi, dar-ul beyda'dir.
  2 ... child
 3. 3.
  Play it, Sam. As time goes by" bugüne kadar seyrettiğim sayısız filme rağmen günün hangi saati ve filmin hangi karesi olursa olsun hiç düşünmeden izlemeye başladığım (Kanal 6 bazen sabaha karşı yayınlardı) Rick ve Elsa'nın hüzünlü, garip, hırçın, umutsuz... aşkının yaşandığı Casablanca. Havaalanına inince 4,5 saat süren yolculuğu bile unuttum. Hava yağmurluydu ve Elsa'yı kandırıp ABDye yollayan Rick trençkotunun yakasını kaldırmış, elleri cebinde, şapkası ve ağzında sigarasıyla her an bir köşeden çıkacak gibiydi.
  Oysa film abdde çekilmişti *
  8 ... lenada
 4. 4.
  başrollerini ingrid bergman ve humphrey bogart ın paylaştığı beyazperdenin unutulmaz filmlerinden biri...esas adam ve esas kadını birleştiren mutlu sonlara sahip olmadığından dönemi için çizgi dışı sayılabilecek bir filmdir...
  3 ... panapa
 5. 5.
  1942 yılındaki şartlar düşünüldüğünde ''böyle güzel bir film nasıl yapılır'' dedittiren tüm zamanların en iyi filmlerinden.

  http://www.imdb.com/title/tt0034583/
  4 -2 ... pulp fiction
 6. 6.
  dün yasamdan dakikalar da soylenene göre tüm zamanların en iyi senayolu filmi seçilmiş. 2. si de mario puzo nun the godfather ı
  2 ... city walk
 7. 7.
  jean reno nun doğum yeri..
  3 ... amd
 8. 8.
  sinamatografik olarak incelendiğinde bi siktir git dedirten film. neymiş uçak tılsımlı atmış, vize tılsımlı anahtarmış, casablanca a'raf*mış. ama yinede izlenmesi insana çok şey katacak olan filmdir diyebilirim.
  -2 ... amoresperros
 9. 9.
  sibel bilgiç'in başrolünde yer aldığı müzikal. reji hakan altıner'e, müziklerse cenk taşkan'a ait.
  2 ... vernon sullivan
 10. 10.
  imdb top 250'de beşinci durumda bulunan film.
  2 -1 ... altan