bugün

bilmiyo olabilir. zorla değil. yani yemeği illa kadının mı yapması lazım? bu ne şimdi? batıl inanç mı? töre mi?
Top oynamayı bilmeyen futbolcudan farksızdır.
bilmiyorum diyordur. tarif elinde olunca yapmayacağın yemek yok.
kategorize edilmelere doyulamayan kadın. kıllı kadın, bıyıklı kadın, tuvalete tek gidemeyen kadın. özellikle bu açıklamaların ve aşağılamaların kadınlar tarafından yapılması ise durumu daha da vahim kılıyor. bırakınız insanlar neyi bilmek istemiyorsa onu bilmesin.
kemalist bir kadın olabilir. ama rakıyı sorun, çok iyi bilecektir!
aşık olunamıycak kadın sıfır çekici kadındır.
yemek yapma zorunluluğu olmadığı için pekte sorun olmayan durumdur. bkz. çok güzel pizza söyleyip mikrodalga kullanıyordur.
bilmeyen kadın yoktur ilgisi olmayan kadın vardır. çünkü bilmese bile istediği takdirde öğrenebilecek kadındır.
internette videolu anlatan bile var onu da yapsınlar bi zahmet. zamanla da ögrenirler.
zamanında annesi kızım gel şu işin ucundan tut dediğinde anneee yeaaaa diyip arazi olan kızdır, bir gün lazım olma ihtimalini umursamadığı için öğrenme gereği duymayan kızdır, muhtemelen kendiside ot çöp sever.
interneti olmayan kadın diyebiliriz. ama erkeklerin bile yapabildiği birkaç çeşit yemek varken kadınların daha fazla bilmesi gereken diye düşünüyorum. çünkü anaç canlılardır, küçüklükten gelir bu güdüler.
en kısa zamanda öğrenmesi için eşi dostu tarafından dua edilen kadındır.
yemek yapmayı beceremez ama eyelinerı çok güzel çeker.
ee yemeğe de eyeliner yersiniz artık.
kadın dediğin yemek yapmayı bilecek. 10 yaşımdan beri yemek yapıyorum.. çoğu zaman da öğretmen değil aşçı olmalıydım dıyorum..
pizzacıların, kebapçıların, fast food restoranlarının ve makarnacıların el üstünde tuttuğu kadındır.
sipariş yemek sektörüne can verirler. ocağa incir ağacı dikenleri de mevcuttur.
öğrenmemesinin, bilmemesinin özel bir sebebi yoktur. bizzat ben oluyorum bu. hayatımın hiçbir evresinde de gerek duymadım ya da ihtiyacını hissetmedim. tabii ki birkaç temel yemeği yapmayı biliyorum ama onun haricinde merak bile etmedim. acıkmışsam dışardan söylerim ya da dışardan yerim. evlendiğimde de benle olacak erkek bunu bilerek gelir. fazla otantik geliyor ben almayım banane.
(bkz: can evimden vurdun)

kaç köyden kovuldum bu meseleden bi bilseniz a dostlar! ama öğreniriz be zamanla, nedir ki. *
Kocasına yemeği başka hatunlar yapar artık.
salaktır arkadaşlar. yemek yapmayı bilmemek nedir ya? 2 soğanı 1 domatesi kavuramamak nedir?
bu zeka ve iq gerektiren bi iş değil ki...
bide bununla övünenler var onlara hiç tahammülüm yok hiç.
entellektüel olmak bunu gerektirir havasındalar ve fakat bence salak olmak bunu gerektirir tatlım!!!
Yemek yapmayı bilmemekle övünmek net gerizekalılıktır.
Bir de bunların evlenenleri vardır malesef.hayat müşterektir ama bir kadın da yemek yapmasını bilmelidir.her gun dışarda yemek mi yenir?olması gerekendir.
Ben yemek yapmasını biliyorum sıkıntım olmaz ama şimdi salonda oturup yemek beklemek varken kim uğraşacak onunla. Çok şey kaybeden kadındır.
olsa bile günümüzde tüm ayrıntılarıyla tarifler var internette. valla birebir tutuyor ben annemden bir yumurta kırmayı bile öğrenmedim zamanında ama şimdi şeflere taş çıkarırım. yemek siteleri kalp ben...
Şaşırmadığım kadındır. Olabilir, bilmeyebilir. Ancak her insan gibi gıda tüketimini daha ucuza sağlamak için öğrenmesi gerektiğine inanırım.
muhtemelen kariyer yapan kadındır.