1. 1.
  bir müzik türü.arapça kökenlidir.bu metal dinleyenlere arabeskçilerin kızmasına verilecek en iyi cevaptır.
  4 -2 ... hasnicktir
 2. 2.
  ibrahim tatlısesin bir şarkısının adı.
  2 ... otuzyedibucukekrantv
 3. 3.
  dinlemek suç sayılan, dinleyenlerin kro ilan edilmesini beraberinde getiren en hoş müziktir.
  6 -3 ... palta
 4. 4.
  entel takılan gerzeklerin * dinleyenleri insan sıfatına koymadığı müzik türü.halbuki diğer müzik türlerinde de arabesk ezgilere rastlanır
  11 -4 ... kurabiyecanavari
 5. 5.
  absurd komedi tarzındaki en ıyı turk filmi.
  4 ... mamafih
 6. 6.
  bir grup vitamin sarkısı..
  3 ... noway
 7. 7.
  zaman zaman bir cok film ve şarkıda itin kıçına sokulan müzik türüdür.nedense bu kültüre muhalif olanlar eleştirenler yanlızca maddi durumu,sosyal statüsüsü üst düzeyde olan insanlardir.nitekim hersey kendilerince güllük gülistanlıkdır bu ülkede.arabalarının teybine takarlar altaypıdan,enstrümantaliteden,sanatdan,atmosferden yoksun aptal pop şarkılarını koyun gibi dinleyip,eğlenirler.çünki aileden baskı görmezler,3 kuruşluk maaşa çalışıp maaşının tamamını eve vermek zorunda kalmazlar,toplum tarafından izolasyona maruz kalmazlar.
  2 ... vandalkepceoperatoru
 8. 8.
  arap kültürünü taşıyan anlamına gelen kelimedir.günümüzde ise,acı hayal kırıklığı yoksulluk gibi hüzün verici konuları işleyen müzik türüdür.
  3 ... darklight
 9. 9.
  ülkemize nasıl geldiğini "istanbul hatırası" filminde pek güzel anlatmıştır orhan gencebay.. kendisinin arabesk yapmadığını anlatabilmek adına anlattı sanırım ki şöyleydi; 1950'lerden önce radyo türkiye'ye gelince herkes bir anda sarmış tabi. ama bizim trt o zamanlar daha pek de sağlam değilmiş bu konuda, bu yüzden arap radyolarını dinlermiş herkes. neyse efenim, ordan kaptıkları bu müziği biraz da türk ezgileriyle süsleyerek bize sunmuşlar. hani aslında gerçek arabesk bizde ne ferdi tayfur'un yaptığıdır ne müslüm gürses'in ne de ibrahim tatlıses'in yaptığı.. mezdeke dediğimiz şey bir arabesk müzikse bunlar arabesk olabilir mi? olamaz tabi ki.. ama en yakın da yine ibo'nun yaptığı oluyor sanki..

  öyle işte..
  2 ... lyla
 10. 10.
  muhtelif yabancı şarkıların* sözlerini türkçeye çevirince elde edilen müzik türü.
  (bkz: reason)*
  1 ... fallout eternal