bugün

dünyanın en güzel diline sahip topluluk.
necip millet. peygamber(asv)'in mensup oldugu millet.
(bkz: muhammed-i arabi)
araplar hakkında millet olarak bir çok önyargımız var ve bunada hak veriyorum..okuduğumuz ders kitaplarında bile bu propaganda o kadar had safhadadır ki eğer olayın aslını araştırmazsanız arap ırkını toptan kötülemekte tereddüt etmezsiniz..

şerif hüseyin bu ayaklanmanın lideri olarak göze çarpar..geçenlerde oğlunun yazdığı kitabı okuduğumda ingilizlerin işi sadece lawrence a bırakmadığı çok yoğun bir trafik gerçekleştirdiğini gördüm..şimdi şerif hüseyinin ingilizlerin büyük desteğiyle ayaklandırdığı üç dört kabile nasıl bütün araplara mal edildi hazmetmek güç..her toplulukta olduğu gibi bu toplulukta da şerefsizler var ama entrylerde gördüğüm üzere bütün bir ırkı kötülemeye varan faşizan tutumlarını hiç bir zaman desteklemeyecek..

kafamda başka sorularda var türkiye arap ülkelerinin başına bela olmuş israili ilk tanıyan ülkelerden biri olurken,israil çoluk çocuk demeden öldürürken,ya da 8 gün savaşlarında nerelerdeydi??türkiyenin bu insanların dedesine duyduğu kinden mi kaynaklanıyordu?eğer ortada bir satış varsa ki bu satış arap topluluğunun çok az bir kesimini temsil ediyor türkiye bu durumlar karşısında susarak hatta susmak bir yana araplara köstek olarak fazlasıyla karşılığını vermedi mi??

herşeyi bir yana bırakırsak batıya döndürdüğümüz yüzümüzün her gün karardığını görürken,avrupanın binlerce yıl kendisini yedikten sonra şimdi kanki olduğunu görürken,türk ırkının binlerce yıl kendisiyle kardeşçe yaşadığı bir topluluğa sırt dönmesini anlayamam ve kimsede bana anlatamaz..

öyle ne milleti ya, ipe sapa gelmeyen çapulcular topluluğudur demek çok kolayken,satıcı kabileler topluluğu derken vicdanımız sızlamazken tarihimize dönüp bakmamızı ve kim gerçekten dost kim gerçekten düşman diye sorasım geliyor??
sürekli tekrarlandığında maddiyata düşkün olduklarını düşünmeye sevkedebilecek ırk.
zenciler için de kullnılır :

-arab'a bakın lan arab'a
bir at cinsi.
Kur'an-ı Kerim'de a'rab kelimesiyle ifade edilen, bu kelimenin geçtiği on yerin biri hariç, daima olumsuzluğun, kötülüğün, ikiyüzlülüğün, cimriliğin taşıyıcısı olarak gösterilen söz. * * * * *
onların kanı petroldendir. sağa sola kolayca "cihad" kararı çıkarabilen ama kendi ülkelerindeki petrol kuyularını da a.b.d. li şirketlerin yönetimine veren,tuhaf insanlar.
(bkz: filistin)
(bkz: yaser arafat)
halleri harap olan, ve tek bir bayrak altında bütünleşemeyen millet.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.