dünyanın en güzel diline sahip topluluk.
necip millet. peygamber(asv)'in mensup oldugu millet.
(bkz: muhammed-i arabi)
araplar hakkında millet olarak bir çok önyargımız var ve bunada hak veriyorum..okuduğumuz ders kitaplarında bile bu propaganda o kadar had safhadadır ki eğer olayın aslını araştırmazsanız arap ırkını toptan kötülemekte tereddüt etmezsiniz..

şerif hüseyin bu ayaklanmanın lideri olarak göze çarpar..geçenlerde oğlunun yazdığı kitabı okuduğumda ingilizlerin işi sadece lawrence a bırakmadığı çok yoğun bir trafik gerçekleştirdiğini gördüm..şimdi şerif hüseyinin ingilizlerin büyük desteğiyle ayaklandırdığı üç dört kabile nasıl bütün araplara mal edildi hazmetmek güç..her toplulukta olduğu gibi bu toplulukta da şerefsizler var ama entrylerde gördüğüm üzere bütün bir ırkı kötülemeye varan faşizan tutumlarını hiç bir zaman desteklemeyecek..

kafamda başka sorularda var türkiye arap ülkelerinin başına bela olmuş israili ilk tanıyan ülkelerden biri olurken,israil çoluk çocuk demeden öldürürken,ya da 8 gün savaşlarında nerelerdeydi??türkiyenin bu insanların dedesine duyduğu kinden mi kaynaklanıyordu?eğer ortada bir satış varsa ki bu satış arap topluluğunun çok az bir kesimini temsil ediyor türkiye bu durumlar karşısında susarak hatta susmak bir yana araplara köstek olarak fazlasıyla karşılığını vermedi mi??

herşeyi bir yana bırakırsak batıya döndürdüğümüz yüzümüzün her gün karardığını görürken,avrupanın binlerce yıl kendisini yedikten sonra şimdi kanki olduğunu görürken,türk ırkının binlerce yıl kendisiyle kardeşçe yaşadığı bir topluluğa sırt dönmesini anlayamam ve kimsede bana anlatamaz..

öyle ne milleti ya, ipe sapa gelmeyen çapulcular topluluğudur demek çok kolayken,satıcı kabileler topluluğu derken vicdanımız sızlamazken tarihimize dönüp bakmamızı ve kim gerçekten dost kim gerçekten düşman diye sorasım geliyor??
sürekli tekrarlandığında maddiyata düşkün olduklarını düşünmeye sevkedebilecek ırk.
bir at cinsi.
Kur'an-ı Kerim'de a'rab kelimesiyle ifade edilen, bu kelimenin geçtiği on yerin biri hariç, daima olumsuzluğun, kötülüğün, ikiyüzlülüğün, cimriliğin taşıyıcısı olarak gösterilen söz. * * * * *
onların kanı petroldendir. sağa sola kolayca "cihad" kararı çıkarabilen ama kendi ülkelerindeki petrol kuyularını da a.b.d. li şirketlerin yönetimine veren,tuhaf insanlar.
(bkz: filistin)
(bkz: yaser arafat)
halleri harap olan, ve tek bir bayrak altında bütünleşemeyen millet.
çok çirkin kişiler olmalılarki vaktiyle bir zaat-ı muhterem şöle demiş:''gözünü sevdiğimin şarabı güzel gösterir arabı''.
umut ulaş ş. adlı vatandaşa akrabalık bağlarıyla bağlı kişliğin lakabı. arrap diye söylenmesi tercih edilir * . sevilir sayılır, rakı ondan sorulur, güzel şaşırır...vs.
(bkz: arabic)
bugün ve yüzyıllardır kuzey afrika'nın hemen hemen tamamı, suriye, ırak, ürdün, filistin, lübnan, umman ve arap yarımadası coğrafyasında yaşayan halktır. ve öyle bir halktır ki osmanlı'dan sonra ordusuz kaldığı halde işgalcilere direnmemesiyle yaftalanmış (libya ve ömer muhtar'dan bihaber olmak), hicaz bölgesindeki birkaç kabile'nin adamlarıyla aynı şekilde yargılanmışlar ve yüce türk adaleti önünde yunanlar aklanırken yaptıkları ihanetin cezasını bütün arap alemi olarak çekmişlerdir.
hz muhammed'in veda hutbesinde belirttiği üzre arap'ın arap olmayana, arap olmayanın da arap olana bir üstünlüğü yokken ulu mertebe sayılamayacak, üstelik eskisine kıyasla şu anki hali sonuna dek eleştirilebilecek fakat bunun yanında kendini de sütten çıkmış ak kaşık zannetmemek gereken millettir.

fakat kendisini göklere çıkarıp da başka milletlere çemkirenlere de birkaç çift sözümüz mutlaka olacak, sahabenin yaptıklarını yapmış bir milleti de aşağılayanlardan lafımızı esirgemeyeceğizdir.
hz. muhammed' in ' arap bendendir, ben araptan değilim' sözünde kast edilen.
bugun hepsini toplayip uzay arastirmalari icin uzaya yolculuga gondersek kimsenin ozlemeyecegini dusundugum irktir. * *
tum siyah renkli kopeklere verilen isimdir. oyledir iste kurcalama.

yoldan gecen cocuk: arap arap geaah cu cu tut olum bas bas bas.
arap: yillardir arap arap. arap kim ulan? nereye gelsin arap anlamis diilim.
yaz aylarında tarabya ve üstü civarlarına ev kiralamak için üşüşen ırk.
ardarda tekrar edilerek hızlıca okunduğunda, napolyonu hatırlatan kelime.
turgay şeren e göre emile heskey dir.
ne türkler arapları ne araplar türkleri sever. bunu anlamak için en basiti sokak köpeklerine bakmak yeterli. türkiye'dekilerine arap denirken, arap memleketlerindekilere türk denir.
çok yaygın bir biçimde, zenci "kelimesi" ile kasıtlı veya kasıtsız karıştırılan kelime. araplar beyaz buğday tenlidir. açık renklidirler.

zamanımızda, kutsal topraklar olarak bildiğimiz yerlerde yaşayanlar, asyadan afrikadan ve çeşitli yerlerden gelenlerin soyundandır.

daha 1890'larda araştırmalar yapan eyüp sabri paşa diyor ki: "mekke şehrinde sadece iki arap evi kalmıştır". belki artık kalmamıştır bile. bunun en bariz sebebi ise 4 halife zamanında ve daha sonra eshab-ı kiramın çok büyük bir çoğunluğunun cihat için yerlerini yurtlarını terketmeleri ve bir daha da gelmemeleridir.

yani şimdilerde arap diye bildiğimiz kara insanların araplıkla alakası yok, hemen hepsi ithal mal!

http://denizbalaban.blogs...dunyas-ne-kadar-arap.html
En cok peygamber gonderilen cografyada yasayan irk . Tanri hic bir kavme durduk yerde peygamber yollamaz . araplar arasira bazi bazi genellikle sik sik azitmislar , sapitmislar , ariza cikarmislardir ki Tanri 'da onlari yola getirmek icin peygamberler yollamistir sayisiz . Adam olmuslarmidir peki ? kesinlikle hayir . Turk dusmanidirlar birde . o konuya baska bir baslikta deginmek gerekir .
arapların emevi soyuna mensup olanlar, endülüsü uzun yüzyıllar işgal etmiş, ve ispanyolları canlarından bezdirip reconquista(yeniden fetih)şeklinde bir ideoloji benimsemelerine;hatta amerika kıtasının bulunmasıyla orda o zamanlar yaşamakta olan kızıl ırkı arap zannettiklerinden ispanyolların onların kökünü kazımalarına sebep olmuş olan topluluktur.
dedem hep korkacaksan arap'tan kork derdi. Adamı para için satarlar. arap bak tersten oku para.