bugün

dünyanın en güzel diline sahip topluluk.
necip millet. peygamber(asv)'in mensup oldugu millet.
(bkz: muhammed-i arabi)
araplar hakkında millet olarak bir çok önyargımız var ve bunada hak veriyorum..okuduğumuz ders kitaplarında bile bu propaganda o kadar had safhadadır ki eğer olayın aslını araştırmazsanız arap ırkını toptan kötülemekte tereddüt etmezsiniz..

şerif hüseyin bu ayaklanmanın lideri olarak göze çarpar..geçenlerde oğlunun yazdığı kitabı okuduğumda ingilizlerin işi sadece lawrence a bırakmadığı çok yoğun bir trafik gerçekleştirdiğini gördüm..şimdi şerif hüseyinin ingilizlerin büyük desteğiyle ayaklandırdığı üç dört kabile nasıl bütün araplara mal edildi hazmetmek güç..her toplulukta olduğu gibi bu toplulukta da şerefsizler var ama entrylerde gördüğüm üzere bütün bir ırkı kötülemeye varan faşizan tutumlarını hiç bir zaman desteklemeyecek..

kafamda başka sorularda var türkiye arap ülkelerinin başına bela olmuş israili ilk tanıyan ülkelerden biri olurken,israil çoluk çocuk demeden öldürürken,ya da 8 gün savaşlarında nerelerdeydi??türkiyenin bu insanların dedesine duyduğu kinden mi kaynaklanıyordu?eğer ortada bir satış varsa ki bu satış arap topluluğunun çok az bir kesimini temsil ediyor türkiye bu durumlar karşısında susarak hatta susmak bir yana araplara köstek olarak fazlasıyla karşılığını vermedi mi??

herşeyi bir yana bırakırsak batıya döndürdüğümüz yüzümüzün her gün karardığını görürken,avrupanın binlerce yıl kendisini yedikten sonra şimdi kanki olduğunu görürken,türk ırkının binlerce yıl kendisiyle kardeşçe yaşadığı bir topluluğa sırt dönmesini anlayamam ve kimsede bana anlatamaz..

öyle ne milleti ya, ipe sapa gelmeyen çapulcular topluluğudur demek çok kolayken,satıcı kabileler topluluğu derken vicdanımız sızlamazken tarihimize dönüp bakmamızı ve kim gerçekten dost kim gerçekten düşman diye sorasım geliyor??
sürekli tekrarlandığında maddiyata düşkün olduklarını düşünmeye sevkedebilecek ırk.
zenciler için de kullnılır :

-arab'a bakın lan arab'a
bir at cinsi.
Kur'an-ı Kerim'de a'rab kelimesiyle ifade edilen, bu kelimenin geçtiği on yerin biri hariç, daima olumsuzluğun, kötülüğün, ikiyüzlülüğün, cimriliğin taşıyıcısı olarak gösterilen söz. * * * * *
onların kanı petroldendir. sağa sola kolayca "cihad" kararı çıkarabilen ama kendi ülkelerindeki petrol kuyularını da a.b.d. li şirketlerin yönetimine veren,tuhaf insanlar.
(bkz: filistin)
(bkz: yaser arafat)
halleri harap olan, ve tek bir bayrak altında bütünleşemeyen millet.
çok çirkin kişiler olmalılarki vaktiyle bir zaat-ı muhterem şöle demiş:''gözünü sevdiğimin şarabı güzel gösterir arabı''.
umut ulaş ş. adlı vatandaşa akrabalık bağlarıyla bağlı kişliğin lakabı. arrap diye söylenmesi tercih edilir * . sevilir sayılır, rakı ondan sorulur, güzel şaşırır...vs.
(bkz: arabic)
bugün ve yüzyıllardır kuzey afrika'nın hemen hemen tamamı, suriye, ırak, ürdün, filistin, lübnan, umman ve arap yarımadası coğrafyasında yaşayan halktır. ve öyle bir halktır ki osmanlı'dan sonra ordusuz kaldığı halde işgalcilere direnmemesiyle yaftalanmış (libya ve ömer muhtar'dan bihaber olmak), hicaz bölgesindeki birkaç kabile'nin adamlarıyla aynı şekilde yargılanmışlar ve yüce türk adaleti önünde yunanlar aklanırken yaptıkları ihanetin cezasını bütün arap alemi olarak çekmişlerdir.
hz muhammed'in veda hutbesinde belirttiği üzre arap'ın arap olmayana, arap olmayanın da arap olana bir üstünlüğü yokken ulu mertebe sayılamayacak, üstelik eskisine kıyasla şu anki hali sonuna dek eleştirilebilecek fakat bunun yanında kendini de sütten çıkmış ak kaşık zannetmemek gereken millettir.

fakat kendisini göklere çıkarıp da başka milletlere çemkirenlere de birkaç çift sözümüz mutlaka olacak, sahabenin yaptıklarını yapmış bir milleti de aşağılayanlardan lafımızı esirgemeyeceğizdir.
hz. muhammed' in ' arap bendendir, ben araptan değilim' sözünde kast edilen.
bugun hepsini toplayip uzay arastirmalari icin uzaya yolculuga gondersek kimsenin ozlemeyecegini dusundugum irktir. * *
tum siyah renkli kopeklere verilen isimdir. oyledir iste kurcalama.

yoldan gecen cocuk: arap arap geaah cu cu tut olum bas bas bas.
arap: yillardir arap arap. arap kim ulan? nereye gelsin arap anlamis diilim.
yaz aylarında tarabya ve üstü civarlarına ev kiralamak için üşüşen ırk.
ardarda tekrar edilerek hızlıca okunduğunda, napolyonu hatırlatan kelime.
turgay şeren e göre emile heskey dir.
ne türkler arapları ne araplar türkleri sever. bunu anlamak için en basiti sokak köpeklerine bakmak yeterli. türkiye'dekilerine arap denirken, arap memleketlerindekilere türk denir.
çok yaygın bir biçimde, zenci "kelimesi" ile kasıtlı veya kasıtsız karıştırılan kelime. araplar beyaz buğday tenlidir. açık renklidirler.

zamanımızda, kutsal topraklar olarak bildiğimiz yerlerde yaşayanlar, asyadan afrikadan ve çeşitli yerlerden gelenlerin soyundandır.

daha 1890'larda araştırmalar yapan eyüp sabri paşa diyor ki: "mekke şehrinde sadece iki arap evi kalmıştır". belki artık kalmamıştır bile. bunun en bariz sebebi ise 4 halife zamanında ve daha sonra eshab-ı kiramın çok büyük bir çoğunluğunun cihat için yerlerini yurtlarını terketmeleri ve bir daha da gelmemeleridir.

yani şimdilerde arap diye bildiğimiz kara insanların araplıkla alakası yok, hemen hepsi ithal mal!

http://denizbalaban.blogs...dunyas-ne-kadar-arap.html
En cok peygamber gonderilen cografyada yasayan irk . Tanri hic bir kavme durduk yerde peygamber yollamaz . araplar arasira bazi bazi genellikle sik sik azitmislar , sapitmislar , ariza cikarmislardir ki Tanri 'da onlari yola getirmek icin peygamberler yollamistir sayisiz . Adam olmuslarmidir peki ? kesinlikle hayir . Turk dusmanidirlar birde . o konuya baska bir baslikta deginmek gerekir .
arapların emevi soyuna mensup olanlar, endülüsü uzun yüzyıllar işgal etmiş, ve ispanyolları canlarından bezdirip reconquista(yeniden fetih)şeklinde bir ideoloji benimsemelerine;hatta amerika kıtasının bulunmasıyla orda o zamanlar yaşamakta olan kızıl ırkı arap zannettiklerinden ispanyolların onların kökünü kazımalarına sebep olmuş olan topluluktur.
dedem hep korkacaksan arap'tan kork derdi. Adamı para için satarlar. arap bak tersten oku para.
el ile pilav yeme,kiralık yaşadığı evde götünü perdeye silme gibi konularda nam salmış ırk.
binlerce peygamber gelmesine ragmen adam olamayan yola gelmeyen kavim. bkz (ben arabim arap benden degildir`).
laikligi benimsemedikleri icin kaynagını yasamdan alan bir hukuk kulturu gelistirememis onun icin kulluktan kurtulup bireylesememis kabile toplumu. eger petrol olmasaydı bugun aclıktan kırılan afrika halkından daha beter durumda olacaklarını tahmin etmek zor olmasa gerek. zamanında bir muddet ufuklarını acmıs olan islam dini bugun uygulaması itibarı ile geri kalmıslıklarının sorumlusudur.bu kafayı degistirmezlerse onumuzdeki yuzyılı gorebilecekleri suphelidir.
(bkz: colden gelen din)
284 milyon nüfusa ragmen en cok satan kitabin 5000 baski yaptigi, akraba evliliklerinden her yonden fazlasiyla nasibi almis irktir.
Siyah sokak kedi ve köpeklerinin default ismidir.
osmanlıya dusman millet.gerci ben de sevmem osmanlıyı ama
adamların haklı sebepleri var.sen arap olmayan bir imparatorluk olarak
hilafeti adamlardan zorla almıssın.arapların gozunde bir gasptır bu.
araplar bunu hicbir zaman iclerine sindirememislerdir.
sonra sadece dinlerini degil dillerini ve kulturlerini de sahiplenip
arapları yuzyıllarca arka plana itip tebaan haline getirmissin.
haliyle adamlar da fırsatını buldugunda sana zarar vermeye calısırlar.

ortada bir iktidar ve cıkar savası varsa din kardesligi hikayedir.

(bkz: colden gelen din)
peygamber evlatlarının şehadet gününde bile ırak ı kana bulamış insanlık ziyanları. hasan-hüseyin böyle mi anılır diyor insan...
(bkz: kavm i necaset)
yemende savaş sırasında bağırsaklarında altın sakladığını düşündükleri büyük dedem ve bir grup osmanlı askerini öldüren ırk. * atalar boş söz söylemiyor.
eksi tuşu sağda.
tarih boyunca dunya uzerinde yasamıs en buyuk,aynı zamanda en genis
cografyaya yayılmıs kabile toplumu.din dısı bir hukuk ve birey kulturu
gelistiremedikleri icin akrabalık,kan bagı ve asiret iliskileri
hala etkin ve belirleyici.o yuzden dıs destek olmadan buyuk
organizasyonların altından kalkamıyorlar.sahip oldukları en buyuk
zenginlik olan petrolu cıkarmak ve islemek icin bile basta teknoloji
olmak uzere dıs destege ihtiyacları var.

tarih sahnesine cıkmalarını saglayan islam dini ve ogretisi
bugunku dunya itibarıyla geri kalmalarının da sebebi.

(bkz: colden gelen din)
allah'ın peygamberlerini neden hep ortadoğuya gönderdiğini sorgulatan millet. belki edebi olarak bir kültürleri var ama dünya var oldukça her türlü herzeyi yiyen ve yemeye devam edecek olan millettir de aynı zamanda.(efendimizi ve gelmiş geçmiş bütün peygamberleri tenzih ederek) dünya üstünde hiç bir milletin olmadığı kadar işe yaramaz, * hiç bir şeye katma değeri olmayan, sadece tüketen, birbirine düşman, kafa kesen * iflah olmaz insan sürüsü. tabi bütün genellemelerin yanlış olması bir yana, maalesef, çoğunluğu böyle.
türklerin ırkçılığına maruz kalmış halk.
(bkz: anladıysam arap olayım)
4 asir boyunca kafirlerden canlarini, mallarini, namuslarini korudugumuz, yikansinlar diye hamamlar yaptigimiz, su icebilsinler diye cesmeler yaptigimiz, saga sola rahatca gidebilsinler diye collere raylar dosedigimiz, fakat 3-5 ingiliz altini icin bizi sirtimizdan vuran ilkel millet. son olarak da mekke'de bulunan turk kalesi'ni yikmislar yerine otel yapmislardir. bunlarda bir de islamda mezar olmaz turunden inanislar vardir. bu yuzden islam peygamberi'nin annesinin mezarini yikmislar yerine duzensiz bir sekilde dizilmis taslar koymuslardir.

Yakinda kabe'yi de yikip icinde dansoz oynatacaklari bir pislik yuvasi yapacaklarina adim kadar eminim.

bu garabet millete peygamber'in de arap olmasi munasebetiyle taa osmanli'dan beri necip soylu millet gozuyle bakilmistir. seyitlik, seriflik sacmaliklariyla Turk soyuna bunlarin ihanetleri, pislikleri mazur gosterilmeye calisilmistir.

oysa ki islam peygamberi sagliginda oz kizi fatma'ya " ey kizim fatma ben oldukten sonra sakin ben peygamber kiziyim diye guvenip de yolumdan ayrilma. benim soyumdan gelenler degil, yolumdan gelenler daha yakindir" dememis midir ?

oyle ise milyonlarca musluman acliktan can verirken sictiklari tuvaletin tasini bile altinla kaplatan, butun gun brezilya dizileri izleyip gotunu devirip yatan bu kavme olan ask niye ?

tarih boyunca devlet olamamis, haritalari bile kuffar tarafindan cetvelle cizilmis bu kabile kackinlarindan ne beklersin turk soyu ? artik kendine gelmenin ozune donmenin vakti gelmedi mi ?
dunya ahret din karde$imiz.
taraklarıyla meşhur siyahi ırk.
iki metre ötesinde açlıktan,savaştan insanlar ölürken, kendi kurduğu yedi yıldızlı otellerde zevk içinde yaşıyan, iki metre ötesindeki zavallılara savaş açanların en büyük destekçilerinden biri olan, plakasını 1 yaptırabilmek için 2 milyar dolar harcıyan, ve bunların ardından komşusu aç yatan bizden değildir diyebilen garip yaratıklar.

edit: şimdi tekrar okudum entrymi ayıp etmişim. hepsi böyle değildir efendim. çoğu mu desem. zenginlerin çıoğu diyebilirim. çilekeş arap halkını tenzih ederim.
resmi tarihe körü körüne bağlı, açıp okumaktan son derece aciz, bugüne kadar söylenenleri noktasına virgülüne papağan gibi tekrarlıyan kişiler tarafından karalamalara maruz kalan ve fırsat bu fırsat diyerek kendi çirkin kafatasçı ideolojilerine alet edilen halk. şimdi efendim, bu araplar'ın bizi arkadan bıçakladığı teranesi senelerden beri sakızdır ağızlarda. özellikle turgut dedemizin şu çılgın türkler kitabından sonra yine de şahlandığını (bkz: yine de şahlanıyor aman) söylemek mümkün. peki gerçek böyle midir? gelin hep beraber bakalım.

2. abdülhamit tahttan indirilip ittihat ve terakki'nin yönetime el koyduğu bir dönemden bahsediyoruz. milliyetçilik akımlarının bir bir peydah olduğu bir dönemde ittihat ve terakki'nin iktidarıyla ve rusya'daki tatar türkçü aydınların da yarattığı dalgalanmalar ile birlikte osmanlı'da türk milliyetçiliği yani panturkizm de çok büyük bir gelişme yaşar bilindiği üzere. enver, mustafa kemal, kazım karabekir gibi önde gelen asker aydınların da dahil birçok türk milliyetçisi gayrimüslim azınlıkların ülkeden çıkartılması, müslüman-türk nüfusun temel alındığı bir devlet yapısının oluşturulması, müslüman olsa bile türk olmayan milletlere kendi kaderlerini tayin hakkı verilmesi ve sınırların bu hususlara göre çizilmesi esasları üzerinde son derece ısrarcıdırlar. ki balkanların o dönemde bir gecede elden çıkması gibi olaylar bunu doğrular niteliktedir de denilebilir aslında.

neyse, özet geçelim buraları. bu dönemde araplar'a ve kürtler'e karşı devlet, politikasını değiştirmiştir. demiryolundan bahsedilmiş. pek güzel. osmanlı demiryolunu niye yaptırdı peki? araplar için mi? güldürmeyin adamı. 400 yıldan sonra kürdistan ve arabistan'ın kendi vatanına dahil olduğunu hatırlayıp merkezi yapılanmayı güçlendirmek istediği için tabi ki. demiryolu ulaşımla birlikte -batı dilinde- medeniyet de demektir. demiryolu olan yere öğretmen gidecek, eğitim gidecek ve bu eğitim de haliyle devletin resmi ideolojisine uygun bi şekilde biçimlenecektir. diğer bir deyişle asimilasyonun sağlanması ve merkezi yönetime bağlamak için ilk aşamadır demiryolu. (bkz: gidemediğin yer senin değildir) yani araplar'ı ve kürtler'i bu şekilde kendine bağlama siyaseti güdülmüştür öncesinde abdülhamit, sonrasında da ittihat ve terakki tarafından. mekke'ye asker göndermenin de, kanal harekatının da özünde yatan temel neden budur yani. buna karşı çıkan ve anadolu merkezli bir yapılanma önerisi sunan m. kemal ve çevresi ise bilindiği üzere partinin üst yönetim kadrosundan uzaklaştırılmışlardır. buna karşın son dakika atağı ile arabistan yarımadası elden çıkınca ittihat ve terakki m. kemal'in dediğine gelmiş, bari anadolu'yu temizleyelim mantığıyla anadolu'daki homojen ırk yapılanması aşamasına ağırlık verilerek ermeniler devlet tarafından silahlandırılan türkler ve kürtler tarafından ya da doğrudan asker tarafından katledilmiş ve sürgün(tehcir) edilmişlerdir. (soykırım mı, değil mi tartışmasına girmiyorum, ama gerçek şu ki ermeniler'e yaptıklarımız alnımızdaki kara bir leke olarak kalacaktır, ta ki yaşananları olgunlukla kabul edip geçmişimizle yüzleşene kadar)

tüm bunlara tanıklık eden ve yok sayıldığını gören kürt ve arap öndegelenleri (aşiret ağaları) ise haliyle statükolarını ve de kimliklerini(kimlik işin yandaş bulma kısmı için geçerli aslında) korumak adına bir seçim yapmak durumunda kalmıştır. ki birinci dünya savaşı'nın son safhasına kadar arap halkı tarafından öndegelenlerin isyanları pek destek bulamamıştır tüm bunlara rağmen, keza kürtler için de durum aynı. bu tercihte ise etkin rol oynayan gene biziz, daha doğrusu ordunun hataları. balkanlarda olanın bir benzeri de arabistan'da yaşanmış, savaşı kaybedince arkamıza bakmadan terketmişizdir arap topraklarını. o noktadan sonra sorarım size, arap olsaydınız n'apardınız? bir tarafta size kızıldeniz'in diğer tarafına toplarının namlularını çevirmiş ingiliz zırhlıları, diğer tarafta sizi hiç düşünmeden satan, ne haliniz varsa görün diyerek sizi kendi halinize bırakan ve fakat savaşı kazansaydı sizi yoketmek için ellerini avuşturan devletiniz. araplar'ı olaya pragmatik ve oportunist yaklaştıkları için kimse suçlayamaz. eğer araplar ingiltere'nin yanında yeraldılarsa bunda ingiltere'den önce osmanlı'nın hatalarıdır aktif rol oynayan.

işte burda çok büyük bir ortalama işine gelmeyene inanmama eğilimi* var aslında. şöyle ki; zamanında fransız devrimi'nden etkilenip de ulus bilinciyle osmanlı'ya isyan eden sırplar'a, yunanlılar'a, bulgarlar'a, ermeniler'e ve müslüman halklardan araplar ve kürtler'e hain damgasını yapıştırırken aynı devrimden etkilenip de kendi ulus devletimizi kurmaya kalkan biz türkler kendi kendimizin aragazcısı, iyiki yapmışızcısı oluveriyoruz, diğer bir deyişle kuralları çift taraflı koyuyoruz. devletin bunu yapması ve okumayan gençlerin bu hataları düşmesi şaşırtıcı birşey değil de, konu hakkında ahkam kesenlerin aynı hataya kafa üstü dalması komik oluyor.

ulus devlet yapılanmalarına işte bu yüzden karşıyım. çünkü bu yapılanmalar doğası gereği milliyetçi orjinli, sorgulamaya değil öğretilene biat etmeye, araştırmaya değil öğretilenle yetinilmeye dayanan bir eğitim sistemi geliştirirler. neden mi? halkı kendi çıkarları doğrultusunda koyun gibi güdebilmek için. milliyetçilik ise yaşayabilmesi için doğası gereği kendine içten içe ya da açıktan kendine düşman arayan bir ideolojidir, hayatta kalabilmesi bu düşmanlığa bağlıdır, bu düşmanlıktan beslenerek güçlenir bu kadük ideoloji ve öyle bir zaman gelir ki bu kadük ideoloji engellenmezse telafi edilmesi imkansız acılar yaratır işin sonunda.

bir dipnot: fakir ve cahil olmaları dolayısıyle arap burjuvaları üzerinden tümden araplar hakkında bir genelleme var dikkatimi çeken. tariş emeklisi aysel teyze'nin sözünü aklıma getirdi bu; ''önce herkes kendi kıçındaki boklara baksın, sonra milletin donundaki bok hakkında ahkam kessin.'' türkiye halkları çok mu übermensch durumda, gsmh'miz 20bin dolarlarda mı geziniyor, türkiye'deki eğitim seviyesi çok mu iyi de kendi boklu donumuzu görmezden gelip arapları aşağılıyoruz a canlar?
kendilerini hiç sevmedigimden dolayı, kendileri hakkındaki ' içerim şarabı, s.kerim arabı' denilen cümleyi bayaa bayaa bir benimsememe ve bu konuda hayat ideolojisi haline getirmeme neden olmuş ırk. * *
içkinin çok kötü bir şey olduğunu ispatlayan ırk. "içtim şarabı siktim arabı diye söz var", yuh ya bu kadar da midesiz olunmaz.
kendine ait kültürü olan bir ırktır basit tanımıyla. aşağılanması, küçük görülmesi yanlıştır. başlı başına bir medeniyet oluşturmuşlardır ki hala büyük bölümünü yaşamaktayız bir islam toplumu olarak. ee ilk vahiyi biz indirseydik ya ! yoksa inanmıyor musun !! he he !
bazı arap ülkelerinin iktidarları sayesinde dünyadan oldukça soğutulan bir ırktır. onun içinde dünyada ön yargının en çok dayatıldığı ırklardır araplar.
o kadar peygamber inmesine ragmen, bir türlü evcillesmeyen vahsi toplulugun her bireyi.
islam inancına göre acem'den üstün olmayan.
ancak acem'in de üstün olmadığı. bilmem anlatabildim mi?
allah a vercekleri hesaplari en cok olan irktir. abd ve israil ile ortak olup kendi kardeslerinin, filistinlilerin, lubnanlilarin katledilmesine sessiz kalan, dinin degerlerini unutup, bir nevi ticaret oznesi veya kultur haline ceviren buna ragmen aralarindan nadir de olsa cok kaliteli adamlar da cikaran irk.

ortadogu da dokulen kan ellerine bulasmistir, kuyularindan petrol degil kan akmaktadir ve bunlarin cebine giren her kurus muslumanlara sikilan bir kursundur.