bugün

arabeskin ustatlarindan biridir. aranjmanlari asmistir. kaliteli arabesk yapar.
sesi ve söyleyiş itibariyle dinleyenlerini uyutması beklenirken,jiletleme seansına sokan şarkıcımız.
çok iyi hatırlıyorum canlı yayında yapılan bir roportajda(ikimizin yerine şarkısına klip çekiyorlardı,çekim arasında yapılan röportajda) dönen replik...
-müslüm bey ikimizin yerine adlı şarkıyı seslendirdiniz
-ee evet
-çok güzel söylediniz.Daha önce tarkan da söylemişti bu şarkı...
-(araya girerek)evet.öyle bir söylenti var.bana arkadaşlarım da söyledi tarkan da gayet güzel seslendirmiş bu şarkıyı!!!!...
24 saat sarhoş taklıdi yapabilen sanatçı... belkide yapmıyodur ama günahını almamak lazım.....
msn paylasmak isteyen uuser.ancak entrysi beklenen ilgiyi gormeyince silmeye karar vermistir.
uludagsozluk msn zirvesi girisiminden hemen vazgecerek en dogrusunu yapan sozluk yazaridir.
muhabir: müslüm bey, hakan taşıyan için arabeskin yeni peygamberi
diyorlar. ne diyorsunuz?

müslüm gürses: ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum.

şeklinde demeç vererek dünyaya peygamberlerin kendisi tarafından gönderildiğini ispatlayan borazan.
hayranlarının; "ne orhan, ne ferdi anlamaz derdimizi, sen söyle müslüm baba nereden sevdim o zalimi" demesiyle ne kadar çok sevildiğinin anlaşıldığı arabesk üstadı.
bir filminde....
--adam döverim,adam öldürürüm ama asla cinayet işlemem diyerek..beni gulmekten turlu hallare sokmustur...
karışımımızın adı : Müslüm Gürses
içerik :
1 bağlama
3 keman
1 mikrofon
bolca sigara dumanı
bıyık
1 duble buzlu rakı

afiyet olsun efendim.
esrar icmeden sahne almadıgı rivayet edilen,ciddi bir hayran kitlesine sahip arabeskci.
2 sene önce rockistanbul finalinde sahne alıp herkesi costuran sarkici
garbage ın the world is not enough şarkısını coverlayıp türkçe söyleyen şahıs* *
(bkz: eşeğin kulağına su kaçırmak)
hatta yetinmeyip Björk, David Bowie, Leonard Cohen den de cover yapan acaba tüm yorumlarımı yutsam mı adam hakkaten iyi söylemiş midir dedirten şahıs (bkz: lafını yutmak) (bkz: tükürdüğünü yalamak) (bkz: ikilem)
son albümüyle de artık kendini aşan ve dinleyici kesimini artık değiştiren eskiden kendisini jiletleyen insanların dinlediği şimdilerde ise entellektürel kesimden de dinleyici kazandıgını son albümü ve bu albümün galasında gördüğümüz sanatcı.
o artık müslüm baba değil müslüm gürses

(bkz: bir ömür yetmez)
(bkz: aşk tesadüfleri sever)
efkarlı gecelerin bir numaralı sırdaşı, yanan gönüllerin dert ortağı... olmassa ne olurdu acaba sorusunun cevabı verilemeyen kişi. bu kadar güzel ses ve yorum başkasında neden olamamış diye düşündürür. bırakın kendini zibil gibi taklitçisi bile piyasada tutunmayı başarmıştır.
bu hafta televizyon makinasına katılacak olan sanatçı.
(bkz: uzaklarda arama cunku sen ıcımdesin)
tarzını değiştirmiş bence çok da iyi yapmış olan sanatçı.
nilüfer adlı şarkısıyla beni benden almış, defalarca dinleyip sigara üstüne sigara yakmaya engel olamadığım şahsiyet.

(bkz: Allah ım bana neler oluyor)
unutursun diye şarkısıyLa ne kadar iyi bir yorumcu oLduğunu bir kez daha herkese şaşırtarak ispatLayan sanatcımız...
(bkz: sigara yakılası şarkılar)
neden sevdigimi bir turlu anlamadigim kesinlikle kendine has olan adam
"ey yumurtaya can veren allah'im, peki yeşil biberi nasıl yarattın" sözünün mimarı sanatçı.
kadınım ve sensiz olmaz şarkılarını orjinali kadar iyi yorumlayan garip sesli arabesk sanatçısı.**
(bkz: gayrimuslum gurses)