bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ısrarla arabesk yapmıyorum der bu baba...filmleri de ayrı bir hoştur.
    8 -2 ... disco inferno
  2. 2.
    gereksiz yere aglayan adam.bütün filmlerinde agliyo,sarkilari aglar gibi söylüyo...
    7 -11 ... selmagezinir
  3. 3.
    hayatında yaşamış olduğu acıların sesine yansıdığı sanatçı...

adını, ünlü tiyatrocu "ferdi tayfur"dan almıştır... babasını ölümüyle küçük yaşta çiftçilik, traktör şoförlüğü yapmış 17-18 yaşlarında şansını istanbul'da denese de başarılı olamamıştır... ancak her baba arabeskçi gibi dönüşü muhteşem olmuştur ve '70 yılların sonlarında orhan gencebay'ın en büyük rakibi olmayı başarmıştır...

'90 yılların başında çıkardığı "prangalar" ve "mor güller" albümleriyle genç kitleye yeniden hitap etmeye başlamış ve başarılı olmuştur... bu albümlerden çıkardığı "fadime'nin düğünü", "sabahçı kahvesi" ve "emmoğlu" şarkıları müthiş başarı yakalamıştır...

ailesi ve annesi hakkında türlü çeşitli rivayetler mevcuttur benim gibi sevenler şarkısının sonunda "offff" çekerken gerçekten ağladığı rivayet edilir...

şu an, sinema sanatçısı necla nazır ile evlidir
    11 ... ferrole
  4. 4.
    asıl ismi turhan bayburt olan arabesk sanatçısıdır. babalar üçlemesinin bir ayağıdır.
    4 -1 ... palta
  5. 5.
    sabahci kahvesi sarkisiyla dinleyiciyi depresyona sokan arabesk sanatcisi.
    5 ... innocence
  6. 6.
    o kadar çok şarkısı vardır ki. dikkat ederseniz şarkının birinde,yaşadığınız bir olayı anlatıyordur. bütün şarkıları süper değildir. ama onlarda da birileri kendilerinden birşeyler buluyor demek ki.
    7 ... pilotmont
  7. 7.
    şanslı insanmış.birkaç nesil sonra doğsaymış filmlerinden dolayı emrah yerine ''ferdi koş'' başlıkları açılabilirmiş.

(bkz: ferdi tayfur filmleri)
    5 -2 ... pulp fiction
  8. 8.
    olmasaydi derdimiz soylermiydi ferdi abimiz sloganının söylenmesine ilham veren arabesk/fantezi müziğinin baba ismi.

diğer babalar;
    (bkz: orhan gencebay)
    (bkz: müslüm gürses)
    (bkz: noel baba)
    8 ... salca
  9. 9.
    ogün şanlısoy tarafından ben de özledim şarkısının coverı yapılmıştır.sözleri ise şöyledir:
    ben de özledim ben de
    resmin var şu an elimde
    sana koşmak istedim
    derman yok dizlerimde

ne kadar çok
    aşka intizar eden
    kimi çok seviliyor
    kimi yoksun sevgiden

sen orada ben burada
    bir şey gelmez elimizden
    sen orada ben burada
    ben de özledim ben de

ben de özledim ben de
    resmin var şu an elimde
    sana koşmak istedim
    derman yok dizlerimde

canımdasın dilde değil
    bu haykırış elde değil
    bırakıp da giden sensin
    bunun suçu bende değil

yavrunun anası gibi
    sevenin sevdası gibi
    derdimin dermanı gibi
    ben de özledim ben de

ben de özledim ben de
    resmin var şu an elimde
    sana koşmak istedim
    derman yok dizlerimde
    3 ... mozambik tavsani
  10. 10.
    kral fm'deki röportajında şu dialoğa vesile olmasının ardından gözümden düşen müzisyen.

gezegen memet - pekiyi abi kral ailesi olarak ferdi tayfurun radyomuza katkıları bunlar pekiyi ferdi tayfur'un gönlünde kral fm'in yeri nedir?
    3.bizans kralı ferdi - aslında doğru konuşmak gerekirse.radyocular olmasaydıda bizim şarkılarımız gene çalınır yine kasetlerimiz satardı.

bu olaydan yıllar sonra kral fm'in başına geçen gezegen mehmet ilk röportajında artık arabesk yapmayan orhan ferdi müslüm ibo'ya ferdi tayfur'un eleştrisi kıvamında bazı demeçler vermiştir.
    4 -1 ... vandalkepceoperatoru