bugün

Animasyon, Macera, Komedi, Bilim-Kurgu karışımı çizgi film. Çok bilinmiyor ama izleyen azınlık tarafından baya olumlu görüş almış. 8,9 IMDB puanı var. Tecrübe ettikten sonra doğrulama yapılacaktır.
bu kadar az entry girildiğini görünce çok şaşırdığım efso çizgi dizi. komediyle bilim-kurguyu birleştiren mükemmel bir hayalgücü ürünü.
bir adet çılgın, dahi bir dede-ki dede boyutlar arası yolculuklar yapıp, köpekleri zekileştiren bir makineyi 5 saniyede yapabilme kabiliyetine sahip-ve bir adet mal, endişeli, dedesi tarafından bir nevi ayak işçisi olarak kullanılan ama arada bir dahice çözümler üreten torun gibi karakterlere sahiptir.
2013 yapımı adult swim serisi, çılgın bilim adamı dedesiyle türlü maceralara atılan morty isimli az popüler bir öğrencinin başından geçenler işlenmektedir. diziyi izlerken yapımcının asit kullanıyor olmasından şüphe duyulabilir.

(bkz: lsd)
Türünün en iyisi. Türü dediğim de deli saçması derecesinde absürtlüğü ve yer yer zekayı birleştirmek. Bana biraz kolaya kaçmak gibi geliyor, diğer dizi/filmlerde olan tüm sınırlamalar kalkmış durumda. tutarlılık, konu bulma zorluğu falan yok mesela. Yine de izlemesi keyifli, Kafası güzel birinin aklındakileri izliyormuş havası veren, sıkmayan bir dizi.
aksiyon + bilim + hayata dair diğer her şeyden az porsiyon + komikli şaka = çekirdek gibi çatur çutur izleyebileceğiniz yetişkin dizisi.
Sozlugun bana kattigi yeni sey.
Olm ikinci sezon yayınlanmış hiç söylemiyorsunuz. Şerefsizler.
futurama kadar iyi olduğuna ihtimal vermediğim çizgi dizi.

daha 1 bölüm izledim gerçi. devam ederim.
Hayatım boyunca izlediğim açık ara en iyi çizgi dizi. Farkını daha ilk birkaç bölümden farkettiriyor ve kendine bağlıyor. Umarım uzun soluklu bir dizi olur. Duyduğuma göre 6. Sezona kadar imzalamışlar ne kadar doğru bilemiyorum.
2.bölümle birlikte, olmuş dizi diyorum kendisine.

--spoiler--
inception, elm sokağı kabusu (freddy), animal farm(snowball),battlestar galactica benzetmleri çok iyiydi.
--spoiler--

edit: sezonu bitirmek üzereyim la ahahaha çok iyi ya. futurama'nın yokluğunu bir nebze dolduruyor.

bölüm bitince, gelecek bölümde rick'in kullanacağı ekzantirik şeyleri merak ediyor insan.
adult swim tarzı harika bir dizi. şiddetle tavsiye edilir.

2. sezonu 10. bölüm itibarı ile final bölümünü yayınladı. 2016 nisan gibi geri dönmesi bekleniyor.

şimdiden imdb puanı 9.1 hatırlatmak isterim. 2.sezonu daha yeni bitmişken, futurama ve the simpsons la yarışır halde.

görsel

baş yazar ve seslendiren justin roland, hem rick hem morty karakterlerini seslendirmekte.

geçen ay en iyi seslendirme dalında 2 farklı ödül almıştır.

konusu; portal tabancasıyla paralalel evrenler ve boyutlar arasında yolculuk eden, alkolik bir adam ve onun yolculuk arkadaşı torunu morty ile maceraları anlatılmakta. yetişkin tarzı animasyon çizgi dizi desek yanlış olmaz.
samurai jack ten sonra uzun süredir aradığım şeyi bana veren animedir.
yüksek oranda bağımlılık edici bir çizgi dizidir. futurama kurgusallığının psikanalitik olgulara yönlendirerek duygu yoğunluğu bu kadar fazla olan başka bir çizgi dizi var mıdır bilinmez.

"sizleri güldürür, düşündürür, ağlatır, güldürür ve sonra tekrar güldürür" tipinde bir çizgi dizidir.
izlesem mi acaba diye yanılgıya düşmeyin direkt izleyin. Maceralara sürükleyen hem güldüren hem de ağlatan mükemmel ötesi yapım.
kurgusu ve ince göndermeleriyle acayip eğlenceli olması yanında, kullandığı müziklerle de beni benden alan çizgi dizidir. mazzy star'dan look on down from the bridge ve blonde redhead'den for the damaged coda şarkılarıyla yaptığı finaller mükemmel olmuştur.
verdiği ince mesajlar olsun, bilim kurgu teması olsun, müzikleri olsun, orjinal ötesi karakterleri olsun baştan aşağı harika olan adult swim başyapıtı. Futurama'yı sevdiyseniz bayılacaksınız.
olmuş bu dediğim çizgi film dizisi.
izlediğim en güzel şeylerden.

rick ve morty'yi aynı kişinin seslendirmesi ilginç bi detay.

en güzel bölümleriden biri olarak gördüğüm s1e10'in sonunda çalan güzel şarkı; https://www.youtube.com/watch?v=4Js-XbNj6Tk
Bel altı espirileri bile komik olan beni paralel evrenimle başbaşa bırakan mükemmel çizgi dizim. ilk defa izleyecekler varsa ilk 1. sezon 6. bölümü ileyin eminim daha sonra kesin devam ediceksinizdir.
izlenesi çizgi dizi. diğerlerine benzemez. aşırı mizah ve bilim kurgu içerir.
üçüncü sezonunun tahmin edilenden önce çıkacak olmasıyla sevindirmiştir. bir sorun çıkmazsa 2016'nın son aylarında yeni sezounu izlemeye başlayacağız.
werner herzog'un seslendirdiği bölümle beni kendisine hayran etmiş çizgidizi.
sezon finalinde Nine Inch Nails - Hurt çalan çok sevdiğim dizi.
3. SEZONu Bir türlü başlamayan dizi. özledik.

görsel

görsel
izledikçe güzelleşen, türüyle ve yaratıcılarıyla da alakalı uzun yıllar sürebilecek, sürmesini dilediğim, çok komik büyükler için çizgi dizi.