1. 1.
  harry potter filmleriyle tanıma fırsatı buldugum*, gayet hoş başarılı insan.severus snape.* bir fotosunu görüp alla alla bu adam o adam mı demişligim vardır..
  2 -1 ... susamsokagi
 2. 2.
  60 yaşındaymış, olacak iş değil. karizma konusunda zirveye oynar. kılıktan kılığa girip, her kılığı kendine bu kadar yakıştıran bir başka adam tanımıyorum. ailecek severek izliyoruz kendisini.
  5 ... tanrının kadın yüzü
 3. 3.
  alan sidney patrick rickman , 21 şubat 1946'da londra'da galli bir anne ve irlandalı bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. iki erkek bir de kız kardeşi vardır. fabrika işçisi olan babasını 8 yaşında kaybedince annesi tarafından yetiştirildi. sanatsal yetenekleri parlak olan ve özellikle suluboya resim ve kaligrafide başarılı bir çocuktu. bu yetenekleri ona latymer school'da burs kazandırdı. (ki bu okulda daha sonra hugh grant ve mel gibson da okuyacaktır.) Alan rickman bu okulda oyunculuk yeteneklerini geliştirme olanağı buldu zira drama konusunda oldukça radikal konumda olan latymer school'da genç öğrencilerin oyunculuk yetenekleri teşvik edilir ve olgunlaşmaları için gerekli görülürdü. alan oyunculuğu sevmişti anca grafik tasarımdaki yetenekleri onu nispeten daha 'oturaklı' bir konumda olan resim sanatına yöneltti ve nihayet chelsea college of art and design'a geçti. kraliyet sanat akademisi'nde de bir yıl okudu. hala beraber olduğu rima horton ile de chelsea'de tanışmış ve the brook green players adında amatör bir toplulukta birlikte oynamışlardır. 70li yıllara kadar grafik tasarımla ilgilenen rickman oyunculukta da gitgide yetkinleşiyordu. nihayet geç bir yaşta, 26'sında royal academy of dramatic arts'a başvurdu ve kabul edildi. 3 yılını shakespeare üzerinde çalışarak ve oynayarak geçiren oyuncu aynı zamanda vanya dayı (bkz: çehov) ve hortlaklar (bkz: ibsen) gibi oyunlar üzerinde de duygusal ve teknik sorunları aşmak için uğraşıyordu.
  royal academy of dramatic arts'tan mezun olduktan sonra oyunculuk kariyerine eğildi, birçok tiyatro eserinde oynadıktan sonra para kazanmak için dahil olduğu die hard filmiyle hollywood'da tanınmaya başladı. Oyuncuyu tüm dünyada üne kavuşturan yapım ise J.K. rowling'in çok satan romanından uyarlanan harry potterserisidir. Bu filmlerde Severus snape adlı iksir profesörünü canlandırmakta olan rickman'ı aynı zamanda texas'ın in demand adlı videosunda da izleyebilirsiniz.
  3 ... camilleclaudel
 4. 4.
  dogma filminde cebrail rolüyle muhteşem bir performans sergileyen oyuncu.
  2 ... yasak merve
 5. 5.
  harika oyunculuk! yürüyen karizma. ses tonu da çok güzel. harry potter'daki kötü karakterine rağmen* hayranı olduğum aktör.
  6 ... fragile
 6. 6.
  kötü adami canlandirmanin üzerine daha cok yakistigi ingiliz aktör.

  ses tonu, vurgulamalari, duruma dahil olarak gözlerine yerlesen bakis, durusu, vücut dili ve 60 yasin üzerinde olmasina ragmen hala tasidigi karizmasi ile gercekten cok basarili performanslara imza atmistir kendisi.
  2 ... rosie dunne
 7. 7.
  yanilmiyorsam su an 63 yasinda olmasina ragmen ses tonu, karizmasi, oyunculugu ile kendine hayran birakan aktördür.
  en karizmatiginden bi fotografi icin
  http://img.webring.com/r/t/tarfwebring/logo
  2 ... damla sakizli muhallebi
 8. 8.
  sweeney todd filminde şarkı söyleme yeteneğini de konuşturmuş tiyatrocu. ve evet, yine kötü adam rolündeydi.
  3 ... sentir que no me dejaras
 9. 9.
  filmleri kesinlikle dublajsız izlenmesi gereken karizma adamdır.
  2 ... matsushita electronic
 10. 10.
  sarap gibi adam. eski fotoraflariyla karsilastirinca kesinlikle simdiki hali, ak saclari ve ciddi yüz ifaedisiyle, gencligine nazaran cok daha cekici.* *
  1 ... damla sakizli muhallebi