bugün

entry'ler (5096)

kürt kokusu vs taşak kokusu

savaşa, ölümlere, teröre karşı olmakla ırkçılığı karıştıranların yapacağı karşılaştırma.

entourage

efsane dizidir. biteli neredeyse 1 sene oluyor ama hala acıp izlerim 8 sezonu.

sasha grey

soyadını oscar wilde'ın ünlü eseri dorian grey'in portresi'nden alır.

ayrıca (bkz: entourage)

kewell the wizard of oz

(bkz: hey gidi)

dead

ölmeden önce şizofreni belirtileri de gösterdiği söylenir. ayrıca sırf damarları ortaya çıksın diye zayıflamaya çalışır, kendini aç bırakırmış.

intihar ettikten sonra çekilen fotoğrafı mayhem'in dawn of the black hearts albümünde kullanılmıştır.

http://4.bp.blogspot.com/.../dawnoftheblackhearts.jpg

fc barcelona

hogwarts daki türk öğrenciler

--spoiler--

hogwarts'ta slytherin'e tepki yürüyüşü

hogwarts'ta her geçen gün artan safkan - muggle kökenli ayrımcılığı tepki gördü.

tepkilerin hedefindeyse bu ayrımcılığı körüklediği iddia edilen slytherinli öğrenciler vardı. grup quidditch sahasının önünden hogwarts'ın ana bahçesine kadar yürüyüp burada bir basın açıklaması yaptı.

yürüyen grubun açtığı "faşist malfoy hogwarts'tan defol" vb. şeklindeki pankartlar severus snape tarafından "provakatif cümleler" olarak tanımlandı...

daily prophet bildirdi.

--spoiler--

metallica

http://666kb.com/i/bvcgrg0f7nbnwhxzc.jpg

hogwarts daki türk öğrenciler

--spoiler--

-harry mesaj hakkın mı bitti yhaa o gün yazdığıma cevap vermedinnn?

(bkz: fatal error)

--spoiler--

the first avenger captain america

türkiye'de vizyona 2 eylül tarihinde girecek film. normal vizyon tarihinden 1.5 ay kadar sonra yani...
*

harry potter and the deathly hallows part 2

--spoiler--

nereden başlasam bilemedim.

bir jenerasyon harry potter ile büyüdü. şöyle bir serinin filmografisine baktığımızda hayatımızın 10 yılı boyunca bizimle beraber olduğunu söyleyebiliriz. **
sözlükteki harry potter entrylerini biraz karıştıranlar, harry potter serisine ne derecede obsesiflikle bağlı olduğumu bilir biraz. bu yüzden filmi yorumlarken zorluk çekiyorum, sık sık flashbackler yaşıyorum.

fazla uzatmayayım... film zaten kitabın ikinci bölümünün uyarlaması olduğundan bu kadar aksiyon ve görsellik içermesi beni pek şaşırtmadı. filmi imax ve 3d eşliğinde izledim. imax olması kesinlikle seyir keyfini arttırdı ama 3d olması pek bir şeyi değiştirmiyordu. arada bir 3d olduğu belli olsun düşüncesiyle üstümüze gelen parçacıklar falan vardı.

kitapla çelişen birkaç kısım vardı yine. basit detaylardan bahsetmiyorum tabi. neville'in luna'dan hoşlandığını söylediği sahnede muhtemelen kitabı okumamış seyirciler ilerde ikisinin evlendiğini falan düşünmüştür ancak öyle bir durum yok. luna kendi kafasından bir eleman bulup dünyayı falan geziyor, neville de hogwarts'ta profesörlük yapmaya başlıyordu.

filmdeki tek kusur voldemort'un harry öldükten sonra gösterdiği yavşakça tavırlardı. kitapta da hafif bir sevinç durumunda olduğunu anlayabiliyorduk ama böylesine bir yavşaklık yoktu. arkadan müzik versek göbek atacaktı ibne.

dedim ya... kafamda tasarladığım çok şey var ama yazamıyorum.

bitti ulan! bitti.

--spoiler--

halil cibran

--spoiler--

baskıya baş kaldırmamak insanın kendisine yaptığı adaletsizliktir.

--spoiler--

oscar wilde

--spoiler--

nankör insan, her şeyin fiyatını bilen ama hiçbir şeyin değerini bilmeyen kimsedir.

--spoiler--

ibni sina

--spoiler--

ben öküzden korkarım çünkü onun silahı var ama aklı yok.

--spoiler--

selçuk inan

göt falan sikmesine gerek yok. topunu oynasın; o bize yeter.

ak parti ye oy veren solcu

sözde troçkistlerden birkaçı bu tanıma uyar.

(bkz: dsip)

adolf hitler vs yavuz sultan selim

biri vejeteryandır, diğeri değildir.
**

saniyede 1mb download hızına sahip olmak

ortalama bir filmi 15 dakikada indirmek manasına gelir.

the social network

harvard'da da işlerin nasıl yürüdüğü hakkında aşağı yukarı fikir verir.

cansu dere vs berrak tüzünataç

berrak tüzünaç'a hakaret olarak kabul edilebilir.

güzellik yarışmasında jürilik yapmıyorum ancak ortalama bir erkek olarak şunu söyleyebilirim ki berrak kadınsıdır, hükümet gibidir, hoştur. cansu ise tuhaf çene yapısı, gereğinden uzun parmakları olan bir arkadaş.