1. 1.
  harry potter'dan bir karakter. slytherin büyücülük okulunun müdürü. eski kara büyücülerden ama sonra bırakıp doğru yolu bulmuş iksir hocası. yaglı saclariyla ortalıgı kasıp kavuran genc ve hırslı profesör.
  5 -1 ... painkiller
 2. 2.
  o yok mu o tam bi üç kağıtçı. melez prens kitabında kendini belli etmiştir zaten..
  1 -6 ... hermione
 3. 3.
  anathema hayranı sıcakkanlı bir yazar.ilk selamı ondan aldım sözlükte.
  1 ... el-essar
 4. 4.
  en kıl harry potter karakteri. (bkz: yazar olanına edecek sözüm yok)
  1 -5 ... eskimsi
 5. 5.
  anathema hayranı olmasıyla ister istemez kanımın çok daha çabuk kaynadığı yazar.
  1 ... frozen hopes
 6. 6.
  hain büyücü. kötü de olsa bi karizması vardı onu da dağıttı dedirten pis kalleş. **
  1 -1 ... witch
 7. 7.
  hemşeri olduğumuzu *öğrendiğim yazar
  1 ... witch
 8. 8.
  beni manevi kardeşi olarak kabul etmiş, güzel yazar.
  1 ... frozen hopes
 9. 9.
  artık benimde manevi kardeşim* olmasını istediğim yazar
  1 ... berbay
 10. 10.
  Cadı olan Eileen prince ile Muggle olan Tobias Snape evliliğinden dünyaya gelen Snape 1959 veya 1960 doğumludur. Slytherin de okuyan ve safkanlığa inanan Snape için bu durumun ne kadar kötü olduğunu tahmin etmek hiçte zor değildir.

  Sıska, soluk yüzlü, kanca burunlu, omuzlarına kadar inen yağlı saçları olan biridir.

  Snape ile ilgili en eski bilgilerin başına dönersek, Hogwarts a geldiğinde kara büyü konusunda öğretmenlerden bile fazla bilgisi olduğunu ve çok istediği Slytherin e seçildiğini belirtmemiz gerekir.

  Zaten Slytherin in bu özelliğinden dolayı okul döneminde kurulan çetenin hemen hemen bütün üyeleri sonunda Ölüm Yiyen olmuşt ur. Fakat Voldemort un düşüşünden sonra saf değiştirerek bakanlık için casusluk yapmıştır. Okuldan sonraki yaşamıyla ilgili ayrıntılar ise bilinmiyor.

  Bir dönem Lord Voldemort un yandaşlarına katılmış da olsa daha sonra taraf değiştirmiş, 1971 yılında Hogwarts a dönüp iksir Uzmanı ve Slytherin in Bina Sorumlusu olmuştur. Aslında gözü Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersindedir.

  Bu dersin öğretmeni olan Remus J.Lupin le çocukluktan beri rekabet içindedir. Snape, James, Lily, Sirius, Lupin ve Pettigrew la aynı dönemdendir. Onlara hep tuzaklar hazırlamış fakat bu tuzaklardan sıkılan Sirius Onu (eğer James Potter son anda yetişmeseydi) yok etmiş olacaktı. Bu olaydan sonra James ve Sirius a daha fazla diş bilemeye başlamıştır. Harry yi sevmemesinin nedeni de budur. Ayrıca Neville i de sevmez. Çünkü Neville in ailesi de bir dönem Voldemort yanlılarının peşindeydi. Sadece Slytherin öğrencilerini sever ve destekler.

  Okulun ilk yılında Profesör Quirrell in Lord Voldemort için çalıştığını ilk kez O gündeme getirmiştir. Ayrıca Harry süpürgeden düşmek üzereyken hayatını kurtarmıştır. Dördüncü yılın sonunda ise, Dumbledore hariç hiç kimse, Harry nin Voldemort un geri döndüğü iddialarına inanmazken, O Harry ye arka çıkmıştır. Ne dersiniz belki de sanıldığı kadar kötü biri değildir?

  1997 yılında Hogwarts Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersinin öğretmeni olarak uzun zamandır beklediği fırsatı yakaladı. Eğitim dönemi başlamadan önce Draco nun annesinin Snape in evi olan Spinner s End de verdiği Bozulmaz Yemin nedeniyle bütün bir yıl boyunca Draco nun arkasını kolladı.

  Profesör Trelawney in Dumbledore a anlattıklarını kapı arkasından dinleyerek duyduklarını Voldemort a aktarmıştı. Böylece Voldemort un Lily ve James Potter ı öldürmesine neden olmuştu. Daha sonra Dumbledore u yaptığından duyduğu pişmanlığı ve Ölüm Yiyenler ile birlikte olmadığına inandırmıştı.

  Dumbledore un kendisine sonsuz bir güveni vardı. Safkan bir anne ile Muggle bir babadan doğmasından dolayı Voldemort gibi oda utanç duyuyordu. Her ne kadar çatal dili konuşamasada Karanlık Sanatlara karşı duyduğu ilgiyi hiç saklamamıştı.
  11 ... hosgeldin cadisi