1. 1.
  beşinci yüzyılda aziz jerome tarafından yapılan bir çeviri hatası ile cennet'ten elma yedikleri için kovulduklarına inanılan ilk çift. aslında "meyve" yedikleri için kovulmuşlardır. üstelik bu meyvenin incir olması hikayeye daha da uygundur. çünkü edep yerlerini incir yaprağıyla örtmüşlerdir.

  bu yasak meyve simgesel bir anlatımdır. gerçekten bir meyve yemek değil, cinselliği keşfetmektir. birbirlerine zevk alarak dokunduktan sonra masumiyetlerini kaybetmişler, ve dünyaya gönderilmişlerdir. bütün suç her zaman olduğu gibi kadına yüklenmiş, baştan çıkmamayı beceremeyen, dirayet gösteremeyen erkeğin sırtı sıvazlanmıştır.
  18 -3 ... caty blake
 2. 2.
  Durmadan cinsellik ve aşk konularıyla bahsedilen bu yüce insanlar, allah katında çok mübarek insanlardır.Sadece bunlarla ilgili yorum yapılmamalıdır. Adem, bir peygamber ve havva ise dünyaya gönderilen mübarek bir kadındır."Yok elma çalmış, yok havva baştan çıkarmış" gibi düşüncelere çok dikkatle yaklaşmak gerekir.
  1 -3 ... maksat muhabbet
 3. 3.
  aslinda adam(edım) ile eva olan ingilizce isimlerin turkceye cevrilmis olarak soylenme hali.
  4 -4 ... schreiberbeden
 4. 4.
  incesaz'ın muhteşem şarkısı. ikinci bahar dizisinin duygusal bölümlerinde sıkça duyarsınız * .
  1 ... allen
 5. 5.
  adem ile havva, cennetten kovulup dünya üzerinde farklı yerelere gönderilmiş. Havva, gece gündüz adem'i aramakla geçirmiş hayatını, Adem ise yalnız geceleri aramış Havva'yı...
  5 ... little girl in bloom
 6. 6.
  for english
  (bkz: adam and eve)
  2 ... habis
 7. 6.
  şeytan'ı bahane edip, günah işleyerek cennetten kovulan ikili. tüm insanlık onların günahının kefaretini ödemektedirler.

  kendilerine buradan sesleniyoruz.

  (bkz: cennet hakkımız söke söke alırız)

  bir de, bu adem yüzünden bir çok yazar ismimi adem sanıyor. *

  bir de, bu insanlardan hareketle, galiba, insanlık akraba evliliğinin çocukları olduğu için zihinsel engelli.

  (bkz: hepimiz zihinsel engelliyiz)
  7 -2 ... cennetten kovulan
 8. 7.
  en temiz insan betimlemeleridir. cinselliği keşfettikleri anda, zevk almışlar ve daha da temiz birer insan haline gelmişlerdir.

  sıvazlanan ne taraf bilinmez, lakin en masumu her zaman kadındır. her zaman.
  (tek olanları daha ziyade)
  4 ... bl
 9. 8.
  tanım: harikulade bir mit.
  sembolizm içinde adem ile havva'nın yedikleri elmanın cinsellik olduğu anlatılagelir. lakin bu elmadan ziyade ben elmayı ağaçtan kopartma olayına takılıyorum. yani doğaya ilk müdehale. insan, doğaya müdehale edebildiği ölçüde hayvan değildir. uzun süre 2001 a space odyssey 'deki kemiklerin uzay gemisi olması sahnesindeki sembolizme tapmış ama çocukluğumuzdan beri bildiğimiz bu mitin çok daha derin olduğunu kavrayamamışım. böylece tüm peygamberleri nobellere boğmak istedim nedense.
  1 ... martin edilen
 10. 9.
  dünya denen gezegende göbek deligi bulunmayan yegane erkek ve kadin.
  ayrica anne ve babalari da yok, kayinvalide ve kayinpederleri de.
  6 ... roknorinto