bugün

entry'ler (323)

like a rolling stone

geri donmeyi ciddi ciddi dusunmeye baslayan eski yazar.

taraf

türkiye nin en iyi, en gercek, en cesur içinde her türlü görüşten ama demokrasi ve özgürlüklerden taviz vermeyen yazarların bulundugu, bu ülkede yaşanan pislikleri tek tek ortaya çıkaran aynı zamanda cok güzel dökümanlar, yazı dizileri ve röpörtajlara imza atan, başta ahmet altan olmak üzere hepsi takdir edilesi insanların bulundugu, gazeteden cok ötesi...

insan pazarı

gayet güzel bir şekilde "mesejı" verilmesi gereken yere ulaştıran, cok anlamlı, leziz yorum şarkısı.

tanrımıza hamdolsun milletimiz var olsun

her iki sekildede kullanılması daha dogrusu böyle bir yemek duasının edilmesi hala hangi cagda yasadıgımızın sorgulanmasıdır.
edit:isteyen inanan zaten içinden veya dısında sakince bir sekilde yapar ama hep bir agızdan zorunlu bir sekilde insanların bagrıltılması sorundur zaten.

dunyanin en asil milleti olarak turkler

yurdum insanının ne kadar cahil oldugunu gösteren durum! türk milletide daha dogrusu devleti ve ordusu tıpkı diger milletler ülkeler gibi güclü oldugu zamanlarda ezmiştir öldürmüştür yok etmiştir! hatta yakın gecmişe kadar hala türkiye cumhuriyeti bunu yapmaktadır. bu yüzden türklügü övmeye "melekleştirmeye" gerek yoktur! cünkü bunu yapmak aptallıktan öteye gitmemektedir.

29 kasim 2008 emek baris ve demokrasi mitingi

evet bu arada baska bir taraftan bakıldıgında ülke insanın cogu "demokrasi" ile ilgili herhangi bir sey mevzu bahis ise bunu kürt olayına, sorununa endekslemekte! cünkü türk milleti ne anlar eşitlikten, demokrasiden! demokrasi istemek, eşittir türkiyede hainlik, bölücülük!

29 kasim 2008 emek baris ve demokrasi mitingi

evet bu mitingler ve bunun gibiler hep dtp ve kürtler için yapılmaktadır! o yüzden gidilmemelidir.biz zaten türkler! olarak burjuva, aşmış olayı bitirmiş zenginligin en hassına sahip bir milletiz bizim hak arama, devleti protesto etmek gibi bir misyonumuz asla ve asla olamaz! bu hak sadece azınlıklara mahsustur...o zaman hep beraber "ne mutlu türküm diyene"

ingilizce nin türkçe den daha iyi bir dil olması

daha iyi bir dil oldugunu iddia etmek ne kadar dogru olur bilmem ama daha yumusak daha kibar oldugu bir gercek.

yabanci dili anadilinden daha iyi olan sahis

belli bir yastan sonra ögrenilmişse imkansız olan durum. belki kelime hazinesi olarak mümkün olabilsede dile hakim olma kullanabilme aynı sesleri, aksanı cıkarabilme söz konusu olamaz.

tekrar dunyaya gelseydin ne olmak isterdin

(bkz: ne olmaya geldim nasıl oldum ben)

celladına aşık olan insan

(bkz: mongol)

galatasaray la gurur duymayi gerektiren sebepler

keşke ülkeyi hep gs futbol takımı tanıtsa tabi yanına fb ve bjk ve digerlerinide zaman zaman alsa! o zaman emin olun dünyanın en muazzam ne baba cumhuriyeti oluruz! yaşasın futbol yaşasın türkiye!

sozlugu futbolla ilgili konularin tahakkum etmesi

cok dogru bir mevzudur hep futbol spor gibi gercek anlamda boş olan muhabbetlerdir bunlar! ama napalım "türk" insanıyız ne anlarız gerceklikten hayatın getirdiklerinden kapasitemiz bu! siyasetten gündemden en önemliside insanlıktan özgürlüklerden varsa yoksa futbol eee eskiler ne demiş! futbol asla yalnızca futbol degildir!

galatasaray la gurur duymayi gerektiren sebepler

river plate taraftar marşı ile ntv spor da arjantin ligi seyretmek! tabi bide bunun yanında "viva espania" vardır! ne araklamacı bir millet olmak...

galatasaray la gurur duymayi gerektiren sebepler

dokuz yıl önce fb yi kadıköy de yenebilmiş olmak!

tekrar dunyaya gelseydin ne olmak isterdin

(bkz: martı)

ön sevişme

orgazm için hayati önem taşıyan hede! tabiki bayanlar için...

hz isa

muhammed den daha cok takdir edilmesi gereken kişilik. en kötüsüde musa ydı ama mazereti var ilk olmak böyle birşey...

galatasaray la gurur duymayi gerektiren sebepler

gs ile gurur duyulması gereken bir cok neden vardır! sevenleri adına uefa ve super kupa mesela! re re re ra ra ra gasray gasray çimbom bom...

galatasaray la gurur duymayi gerektiren sebepler

(bkz: arif erdem)