1. 1.
  adı projede (halkı kandırmada) metro olarak gecmesine ragmen,orijinalinde hafif raylı sistem olan,1998 yılından beri bitirilmek için ugrasılan fakat bir 5 yıldaha bitmesi imkansız olan.valilik istasyonu olacak olan cukurun içinde yaklasık 4 metre boyunda agaclar yetişen, hatta içinde biriken suyun içinde çeşitli su canlılarına rastlanılan ** adana buyuksehir belediyesinin utanç duyması gereken proje.
  2 ... penta-don
 2. 2.
  içinde epey kaliteli balıkların bitkilerin yetiştiğini uzaktan duyduğumuz, belediye başkanının -ya da artık sorumlu kimse- paraları yediği ve milletvekillerine de sus payı olsun diye yurt dışı seyahati ısmarladığı projedir.. galiba sonsuza dek proje olarak kalacaktır..
  3 ... canzone arrabbiata
 3. 3.
  bitirildiği takdirde içerisinde adanalı yiğit gençlerimizin saz veya bağlama çalarak harçlıklarını çıkardığı metro olacaktır. bu da gitardan sıkılmış bünyelere iyi gelir herhalde.
  1 ... kerrat cetveli
 4. 4.
  yok arkadaşım şimdiye kadar bitmedi bundan sonrada bitmez dedirten bir projedir.. ve vagonların ve az buçuk döşenmiş rayların paslandığı için değiştirilmesi gereken bir projedir..
  1 ... hugo_emre
 5. 5.
  şehrin en işlek caddelerinden birinde 'Çevreye verdigimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz ' tabelasının paslanarak kendine zarar verdigini görünce ufak bir tebessüm yaşatan ve o tabelanın tarihi bir eser olduğu konusunda beni düşündüren velhasıl o tabelayı oraya diktiren projedir.
  3 ... aktif matkap
 6. 6.
  yıllardır tamamlanmamasına rağmen sürekli aynı halde kalması çevre halkın sinirlerini bozan ve 'metro' kelimesini bile duymaya tahammüllerinin kalmamasına yol açan proje.
  1 ... komplikasyon
 7. 7.
  herkesin rahatsız olmasına rağmen neden yıllardır aynı belediye başkanının seçildiği anlaşılmayan durumdur ayrıca.

  (bkz: aytaç durak)
  2 ... dukur
 8. 8.
  adana metrosu dıye bişe yoktur. adana metro rayları ve taa uzaklarda çüreyen metro vagonları vardır.
  4 -1 ... deeplydisturbed
 9. 9.
  yaklaşan her seçim arefesinde sağından solundan yavaş yavaş yapılmaya başlanan, seçim sonuçlandıktan sonra yapımına bir sonraki seçime kadar ara verilen, bitmesi için en az üç seçimdaha eskitmesi gereken metro insaatıdır.
  1 ... penta-don
 10. 10.
  yapımına ilk başlandığında milenyuma metro ile gireceğiz sloganı reklam panolarını süsleyen fakat hala bitirilememiş metrodur.
  1 ... muhasebeye giris