bugün

ara vermeksizin gerçekleşen, oluşumu hem gece, hem de gündüz süren, (bkz: devamlı).
ntv de yayınlanmakta olan kültür sanat programı..
haşmet topaloğlunun sunduğu kültür sanat programı.
10 yılı aşkın bir süredir ntvde hafta içi her gün saat 18:00 civarında yayınlanan program.
yekta kopan'ın gevezeliği yüzünden, konuştuğu bölümlerde sesi kısarak izleyebildiğim program. cnntürk'teki afiş'e göre en önemli avantajı programın reklam almamasıdır. dezavantajı ise afiş'i sunan 'nur aydın'ın mükemmel sunuşuna ve dozunda röportaj sorularına karşılık yekta kopan'ın konuşmak yerine her fırsatta kopma arzusu ve vurgulu konuşucam derken bağırsak düğümlenmesi yaşayacak raddeye gelmesidir. şöyle bir kahkahayı patlat ve rahatla be adam diyorum ayrıca aman dikkat kabızlık yolda diyorum. son olarak canlı röportaj yapmak yerine daha çok dosya hazırlasalar iyi ederler.
yıllardır takip ettiğim sinema,tiyatro,resim,edebiyat alanında başarılı haberler ve konuklarıyla röportaj yapılan kaliteli program.

bir diğeri için.

(bkz: ve insan)
Dünya' nın kendi etrafında dönerek oluşturduğu sirkülasyonun karanlığı ve aydınlığı simgeleyen isimleri.
cnn türk'deki laciverti afiş'le aynı gün aynı saatte yayınlanan program. ortada bir anlaşma mı var anlamadım. hayır izlediğimden değil, insan televizyonu açınca ya cnn türk'e bakıyor ya da ntv'ye. e ikisinde de çakma sanat programı olunca sinirlerine hakim olamıyor.
yakında kanal d ekranlarında başlayacak olan başrolünde sarp levendoğlu nun olduğu, yapımcılığını da tabii ki altıoklar ın (yakın akraba ilişkisi) yaptığı aksiyon, polisiye ve komedi türünde bir yapım (mış!).

çok iddialı oldu ama allah rasgetire..
ha ben de diyorum gene bu arak hikaye kimin başının altından çıktı. tabi ki altıoklar! cehennem silahı* filminin yerli dizi çakması orta seyirde yeni kanal d dizisi. hayır bari direk senaryoyu kopyalamayın, içinde bizden bişeyler katın hiç değilse diyorum da, kime diyorum. ha bi de asi çocuk tripli, küpeli polisler ekranlarda son zamanlarda baya boy gösteriyor da, ulan ben mi mars'ta yaşıyorum yoksa dünya mı yalan söylüyor.
bir kilink şarkısıdır aynı zamanda.
yaz dizilerinden biri. kanal d de yayınlanmakta. yaz sıcağında akşamları en azından çekilir hale getirebiliyo. sıf sarp levendoğlu'nun psikopat, cool, free, iplemez ve aşırı asabi tavırları için izlediğim dizi. ömrü uzun olur mu? pek sanmıyorum.
memoli'nin level atlamış halini barındıran dizi.*
geçen bölümlerde şu kısmıyla yardırmıştır.

mekan: polis merkezi
polis olan kız annesiyle telefonda konuşmaktadır. annesi uzattıkça uzatır.
- ya anne tamam ben kapatmak zorundayım konuşuruz yine.
telefonu kapatır, 5 saniye sonra:
zırrrr
- komiserim yine annem arıyo toplantıda falan deseniz.
aslan telefonu açar:
+ alo nizam pide salonu?
çaylak ve deli dolu genç polis ile tecrübeli, aile babası olan babacan komiserinin arkadaşlığını anlatan kanal d dizisi. çok farklı bir konu (!) hiç görülmedik, hiç duyulmadık (!). ama işin gerçeği baş rol oyuncusunun da dehşet verici sayıda hayranı varmış. yani aynı konuyu ısıtıp soğutmanın bir önemi olmasa gerek o hayranlar için, gene izlenecek, gene izlenecek.
genç bir polisin amirinin kızıyla çıkması bakımından arka sokaklar'a benzeyen dizi..
ilginç bir dizi. şöyle ki dizi; organize işlerin bütün operasyonlarına katılan kadrolu bir gazeteci istanbul'da ki bütün kötü adamları tanıyan ama kendisini kimsenin tanımadığı fırıldak bir tip deli dolu eski bir özel harekatçı ve bir aile babası komiser etrafında dönmektedir. ayrıca deli dolu polisin eski tim arkadaşlarının hiç biri iflah olmamıştır hemen hepsi ya inzivaya çekilmiş yada pis işlere bulaşmıştır ve polisimizde bunları teker teker yakalayıp içeri tıkmaktadır bu yüzden garip duygular da yaşamaz değil.
geçen haftaki bölümünde, aslan karakterinin telefonda sipsi'ye "ne var lan tayyarraa" demesiyle beni koparmış dizi.
(bkz: tay yarragi)
o degil de settar tanriogenizlemesi bazen pek keyifli oluyor. yoksa kendi halinde bi dizi.
ya bir dizi bu kadar mı yapmacık olur bu kadar mı üstüne kusmak istenilir bir dizinin ulan fıkralarla türkiye yi izlerim onu geçtim oks anneleri ni izlerim üstüne arka sıradakiler i tekrar tekrar bile izlerim ama son şansın bak bu diziyi 10 dakika izle yoksa öleceksin deseler genede bu diziyi izlemem. anlatabildim galiba. ayrıca ntv deki çok güzel programdır o ayrı.
(bkz: jeep sahibi psikopat türk polisi karakteri)*
ntv'de yayınlanan güzel programlardan biridir.
saçma sapan bir çok dizi izlemek yerine izlenmesi gereken programdır.
sipsi soft betimi ile son bolumunde sipsi karakteri yine yardirmis, tv dizisi.
bazen çabucak geçmesi istenendir.
"ne kadar direnirsen diren, değişmez sana ..ren" esprisiyle yaran dizidir.