bugün

DiNi BÜTÜN HER ERKEĞE HURi HER HATUNA NURi DÜŞECEK YERDiR.
motive edici, sevaplara sevap katıcı, hurili, perili, bol meyveli, her hayalin içine girebileceği yer.
(bkz: heaven)
(bkz: izmir)
(bkz: neverland)
popülasyonu toplam cennete giden insan popülasyonundan en az bir kat fazla olan yerdir.
(bkz: kelle başına birer huri ve nuri)
ne zaman bahsi gecse hurilerinden bahsedilen yer. kadinlari almiyor olsalar gerek.
(#45738)
bir kız ismi.
(bkz: cennet replikleri)
yüce büyük mukaddes süper aşmış kutsal kitap kuran a göre herkesin iyiliğini isteyen insanlara allah korkusuyla değil insanlık çerçevesinde insan sevgisiyle değer veren ezmeyen sömürmeyenlerin sadece oruç tutmama namaz kılmama ve müslümanlığa inanmamaları gerekçesiyle hiç bir zaman gidemeyecekleri fakat sırf allah ve cehennemde yanma korkusuyla kafasında bin bir türlü tilki dolaşan insanların ''cehennemde yanıcaz '' şeklindeki düşünceleriyle son derece ''adaletli'' allah (c.c) tarafından gitmeye hak kazanacakları yer.
korkanların sonunda avundukları ve bu hayatta bir çok şeyi yapmadıkları,sadece oraya gidebilmek için içinden gelsede bazı şeyleri yapmayan...kişilerin gitmeyi umdukları anlatılanlara dünyadaki eşitsizligin orada da huri denen saçmalıkla devam edecegi yobaz mekanı...
Kuranda anlatıldığı üzre, bolca yeşillik içinde, altlarından ırmaklar akan, göğüsleri yeni tomurcuklanmış hurileri barındıran, bolca şarap ve bal olan, gidilesi mekan. Aynı zamanda "gilman" adında erkek hizmetçilerin(!) de bulunduğu belirtilir.
(bkz: sevgilinin yanı)
nüfus sayımının fazla uzun sürmeyeceğini düşündüğüm, tenha olmaya müsait mekan.
"yok huriler söyle yok bole" diye anlatılarak her abazanın rüyası haline getirilen mekandır sanki koskoca cennette başka bi aktivite yok.
cennetin hurilerden ibaret olduğunu sanan bünyelerin hiçbir zaman hazmedemeyeceği güzellikleri barındıran, dünya güzellikleri ve eğlenceleri ile kıyaslanamayacak sıfatlara sahip, allah indindeki en güzel yerdir.
insanlarin dinleri sorgulamamasinin sebebi istisnasiz her dinde cennet kavrami vardir..hi anlatiminda dunyadan farkli bir yer cizilmemistir huriler bal akan selaler istedigin kadar yemek ve icki bunlarin cogunu insan aslinda bu dunyada da yapabillir
anaların ayakları altını öpülesi kılan şey.
din inanışına göre dünyada günah işlemiyenlerin ,allahın emir ve yasaklarına uyanların öldükten sora gidecekleri yer.
görevli olduğum için gidemeyeceğim harikulade bir yer olduğunu bildiğim dünyanın var oluşundan beri insanların hayali olan mekandır.
hayatı sadece yeme,içme,sevişme olarak gören insanların hayalindeki ütopik yer
(bkz: bir avuç cennet)
memleketim yani salihlide bulunan bir internet cafe.*
uğruna birçok insanın bu dünyadan vazgeçtiği, hep açık büfe olarak anlatılan yer.
(bkz: herşey var)
"cennet cennet dedikleri
bir kaç köşkle bir kaç huri
isteyene ver anları
bana seni gerek seni" demiş (bkz: yunus emre).