bugün

dizi; istanbul'un samatya semtinde çekilmiştir.
şener şen ve türkan şoray'ın başrollerini paylaştıgı dizidir.
türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi dizisidir kanımca...
türkan şoray ve şener şen gibi iki devi izletmenin yanı sıra bugünün iki starı
nurgül yeşilçay ve ozan güven ide türkiyeye kazandıran dizidir...
çok içten ve güzel bi dizidir. oyunculuklar, hikaye, diyaloglar ,müzikler hepsi birbirini tamamlar.
(bence) en güzel bölümleri;
*şener şen'in ortanca kızının okulda aşık olduğu çocuk için hazırladığı defteri çocuğun bulduğu, sınıfta dalga geçerek okuduğu sahne ve kızın çocuğa "ben sana ne yaptım" diye bağırışı hala kulaklarımdan gitmez o kadar gerçek bi sahneydi ki o kızla beraber ben de ağlamıştım
*bi de ozan güvenle sarışın arkadaşının(ne gerçek ne dizideki adını hatırlayamadım ekim diyesim var ama..?) arasındaki arkadaşlık çok etkileyiciydi
ayrıca tan sağtürk de hiç olmadığı kadar gerçek, yapaylıktan uzak görünür bu dizide.
ozan güven ile türkan deryanın tanışıp kaynaştığı dizidir. daha sonra evlenerek bir de çocuk sahibi olmuşlardır.
Gamze gamze bir gülüver şimdi
Beni göğsüne alıver şimdi
Mevsimi geldi susadım aşka
Benimle bir bütün oluver şimdi
ikinci bahar yaşıyor ömrüm
Gel benim yarim oluver şimdi
Seni gül gibi öpe koklaya
Gözümden dilimden sakınır saklar
Bugünkü aklımla severim şimdi
Şiirler şarkılar söylenerek
Mehtabı birlikte seyrederek
Benimle bir dünya kuruver şimdi
gün itibariyle atv de öğle saatlerinde tekrarları yayınlanan hala izlenesi dizi.
(bkz: ailecek izliyoruz)
türkiye'nin en kaliteli dizisidir. beni bile ağlattıgına göre helal olsun.
(bkz: ali haydar)
aşkın, birlikte bir şeyler yapabilme gücünün ve insanlığın en güzel anlatıldığı dizilerden biri, belki de teki... bu kadar doğal nasıl rol yapılır diye düşününce, neden türkan şoray'ın yerinde olmadığımı anlayabiliyorum, sanat budur diyorum...
sezen'in harika şarkılarından sadece biri
3-4 ay önce hakkı rahmetine kavuşan şimdi ismini hatırlıyamadığım ama yabancı damat'ında senaryosunu ilk yapan kişinin kaleminden çıkmış dizi.Galiba bizimkiler'le beraber en düzgün ve sevilen türk dizisiydi.Son bölümlerde sezen aksu gelip şarkıyı söylüyordu.Atmosferi çok güzeldi....

edit: Önceden bahsettiğim ama ismini hatırlıyamadığım kişi rahmetli Sulhi Dölek'miş. Allah rahmet eylesin.
dizi dedigin böyle olmali, iste budur dedirten nadide dizilerden bir tanesi, eglendirirdi, hüzünlendirirdi, düsündürürdü, ders verirdi, keske hic bitmeseydi.
klasikler arasına girmeyi başarmış bir atv dizisidir.
suyu çıkarılmayıp sona erdiği için, hala çoğu insanın damağında o güzel tadı yer etmiş samimi bir dizi.
sezen aksu'nun mükemmel şarkısı. her bahar da dinlenilmesi gerek.
38 bölüm olarak yayınlanan unutulmaz dizi. şimdiki dizileri gördükten sonra insan özlemiyor değil.
bu dizide oynayan genç oyuncular bir anda parlamıştır.

(bkz: ozan güven)
(bkz: nurgül yeşilçay)
(bkz: devin özgür çınar)
ilk bahar, ad itibari ile de ilk (birinci) ünvanını alırsa; (bkz: sonbahar)
Sezen Aksu'dan büyük bir keyifle dinlenebilecek şarkıdır.Bir de Şener Şen,Türkan Şoray,Arif Erkin,Ozan Güven ve de Nurgül Yeşilçay'ın oynadığı lokum tadındaki dizinin adıdır.
sezen aksu'nun oğlunun doğumundan sonra yazdığı şarkı
iyi ki kurtlar vadisi tarzında bir diziyle aynı güne denk gelip gölgede kalmadı dediğim, türkiye'de şu ana dek yapılmış en iyi birkaç diziden biri.. insanların kendinden parçalar bulması, gözyaşları ve kahkalar içinde izletmesi, senaryonun mükemmeliyeti diziyi izlenir kılmıştır, tabi bir de şunu unutmamak gerekir;

(bkz: şener şen)
(bkz: türkan şoray)
-canim ulkemin en nadide isimlerini bulusturan kanimca en guzel dizisi.
-canim sezenimin en guzel sarkilarindan biri.
ve bunlardan oturu bende dunyanin ote tarafinda raki icme istegini en cok deprestiren sarkilardan biri.
türk televizyonculuk tarihinde önemli bir yere sahip dizidir... dizide bir tane bile kötü rol yapan oyuncu yoktur...
(bkz: beşinci element)