bugün

entry'ler (971)

erkek dedigin beni tasimali

(bkz: erkek dediğin beni taşımalı)

yalova sahitleri

(bkz: yalova şahitleri)

cemaatçi silkmek

(bkz: silker misin sabaha mı bırakırsın)

ibadet etmeyenlerin başına gelen ibretlik olaylar

ankara'da yaşadığım yıllarda komşumuzun bir oğlu vardı. adı melih idi. ben o yıllar imam hatip lisesinde ibadetin birini bitirir, öbürüne başlardım. melih kardeşim de ilahi huzuru tatsın diye çok uğraştım. epey çabaladım hatta ortaokulu bitirince imam hatip'e kaydını yaptırması için çok dil döktüm ve sonunda başardım. ama melih ibadetlerini yerine getirmiyor, namaz kılmıyor, oruç tutmuyor, zekat vermiyor, hacca gelmiyordu. okumak bile istemiyordu. nihayetinde lise son sınıfta okulu bıraktı ve sanat hayatına başladı.

(bkz: okulu bırakıp melih gökçek olmak)

nevin yanıt

çok gerçekçi ve komik yorumlara sebep olan atlet:

"2 altın aldık 2'si de bayanlardan, elvan ve nevin. erkekler olarak 31 çekme dalı? oyunlara katılmadığı için madalyamız yok henüz"

kaynak: http://www.youtube.com/watch?v=S32lp5t3LNE

ifrit

fethullah gülen'in performansından memnun yazar. (bkz: #5604272)

ateistlere yönelik eleştirilerin engellenmesi

kutsal değerleri yalnızca "din, iman, peygamber" sananların hezeyanı.
kutsal olan insandır, duygudur. ateistler sorgulayan akıllardır, bilgili, görgülü, seviyeli insanlardır. fikir teatisine girdikleri cahilleri bilgileriyle altederler, dövmekten beter ederler. okumayan, öğrenmeyen, bilmeyen, yaşamı sorgulamayan ve körü körüne iman eden dinciler gibi yobaz değildirler.

bu yüzden ateist-dinci tartışmalarından ilki hep galip, ikincisi ise hep mağlup çıkar. yenilen ve ezilen dinciler üste çıkmak için küfre ve hakarete başvurur. işte dinci zihniyetin "eleştirim siliniyor, ateistler kollanıyor" çıkışının perde arkası budur.

(bkz: ağlama melis)

kazayı hacet

(bkz: sıçmak)

hz muhammed e göre tuvalet adabı

pek hijyenik değildir.

"Resulullah (sav)'ın karyolasının altında bulundurduğu hurma kütüğünden bir çanağı vardı. Geceleyin ona küçük abdest bozardı."

"Ben Resulullah (sav) ile beraber idim. Bir kavmin küllüğüne gelince durup, ayakta küçük abdest bozdu"

"Bir ihtiyacım için, (bir gün kız kardeşim Hz.) Hafsa (ra)'nın evinin damına çıkmıştım. Resulullah (sav)'ı yüzünü Şam'a, arkasını da kible'ye çevirmiş olarak kazayı hacet yapıyor gördüm."

"...Ben, Resulullah (sav)'la bir beraberliğimizi hatırlıyorum. Beraber yürüyorduk. Derken bir kavmin bir duvar gerisindeki küllüğüne rastladık. Resulullah (sav), tıpkı sizden birinin ayakta bevletmesi gibi durup ayakta bevletti. Ben bu esnada kendilerinden uzaklaşmak istedim. Bana yakın durmamı işaret buyurdu. Geri gelip, hemen arkasmda dikilip abdestini bozuncaya kadar bekledim." http://hadis.ihya.org/kutubusitte/konu/476.html ~

kötüleyince hijyenik mi oluyor ahah.

seda sayan

(bkz: halkı pepsi den soğutmak)

uludağ sözlük

yazarlarının "tanım: işte şöyle şöyledir" türü ifadeler içeren yazılarına hala izin veren site.

ha "öğretmenim kalemimi açabilir miyim?" diye sormuşsun, ha "tanım bık bık" yazmışsın. ortaokul mu arkadaşım burası?

hz hatice

şimdi sıkı durun, bir kadın düşünün ki 3 defa evlenmiş, kocaları hep ölmüş. bu defa tam 25 yaş kendisinden küçük bir erkeğe hasta olmuş. lakin yeni damat adayı fakir olduğu için babası bu evliliği kabul etmemiş. bu mübarek insan da babasını sarhoş etmiş, alkol tesirindeki adamın bilinçsizliğinden ve sarhoşluğundan faydalanarak ve alkolün etkisindeki babasını kandırarak muhammed bin abdullah'ı kendine eş olarak alabilmiştir.

alemlerin efendisi de bu alkollü plana sadık kalmış, bu ahlaki zaafın işbirlikçi olmuştur. işte sevmek budur. her şeyiyle.

kaynak: merak etme, öyle gominist ateist site verecek değilim. billur gibi, nur gibi ışıldıyan müslüman siteleri bunlar:

1. http://www.hikmet.net/content/view/45264/11/
2. http://www.seccadem.de/se...a/hayatussahabe/9/206.htm

ay yıldız

(bkz: türk bayrağındaki hilal/@oh bebek)

ayyıldız

(bkz: ay yıldız)

gematria

(bkz: kabbala)

türk bayrağındaki hilal

bilgiye kapalı, öğreneceğini öğrenmiş ve artık hz mahmut olmuş kişilerin, yahudi ibraniler kökenli gematria usülünden araklanmış arap ebced hesabi ile yol aldığı ve hala "milletimizin sembolüdür, yok yaraktır, kürektir" diye sarıldığı mevzu.

bu hilali fatih sultan mehmet bizans imparatorluğu'ndan almıştır. bizans'ın neredeyse tüm adet, gelenek, görenek ve simgeleri ile beraber. bir tek bizans'ın dinini almamış, hristiyan olmamıştır. lakin hristiyanlığı kabul etsek mi etmesek mi diye aylar süren tartışmalara katılmış, bu uğurda toplantılar yapmış, nihayetinde müslüman kalmıştır.

aynı hilal göktürkler'de de var ama nedense göktürkler ile osmanlı arasındaki diğer türk devletlerinde kullanılmamış, unutulmuştur. temsil kudretini haiz görülmemiştir. http://tinyurl.com/ces8a7

2. yüzyıla ait roma imparatorluğu paralarının üzerinde de hilal var, buyur: http://www.gizlibelge.com/ayyildiz_bizans02.jpg

bizans bayrağında da hilal var, buyur: http://en.wikipedia.org/wiki/Byzantium

e noldu şimdi milletinin sembolü? uçtu, yandı, kül mü oldu?

nihayetinde hilal paganizmin sembolüdür. ay tanrisi'nın imgesidir. doğru gözle bakan gerçeği görür. (bkz: cahille sohbeti kesmek)

türk bayrağındaki hilal

ay tanrisi ile ilgilidir. pagan kökenlidir.

bizans: http://tjbuggey.ancients.info/images/hadstar.jpg ve göktürkler: http://atamizindeyiz.word...-ay-yildizli-turk-parasi/ tarafından da kullanılmıştır.

http://www.gizlibelge.com/ayyildiz_bizans02.jpg

kainatın dili matematiktir

(bkz: islam dininde mirasin paylasimi)

atı ip karıyı sik bağlar

(bkz: ayı atasözleri)
(bkz: öküz özdeyişleri)

ismin i hali

(bkz: haiz)
(bkz: havi)