bugün

Dünyada unilever ve procter and gamble ne ise türkiye'de o olan, pazarlama alanında türkiye'ye kattıkları ile bir pazarlama okulu diye nitelendirilebilecek, satmayı üretmekten çok daha iyi bilen şirket.
recep tayyip erdoğan yandaşlarının vazgeçemediği marka.

eti'nin en büyük rakibi.

http://www.youtube.com/watch?v=n3wDfREOWIc
eti'nin hanımeller ve çokonat üretmemesinden dolayı almak zorunda olduğumuz ürünlerin markası.
imkbde ULKER koduyla işlem gören şirket
(bkz: ülkerspor)
tam bir despottur bunlar. kemik kadrosu haric iscilerini on iki aydan fazla calistirmazlar sendikali olmasinlar diye. sonra da yok dindi, yok helal kesimdi diye bagirirlar.
Türkiye'nin en kaliteli gıda üreticisinden biri.
sadece türkiye'nin değil dünyanın sayılı şekerli gıda üreticilerin biridir. fabrikaları * son derece de hijyenik ortamlardır. hakkı yenmemelidir. sıra ona gelene kadar kaç tane gıda firması vardır.
(bkz: konuşursam türkiye ayağa kalkar)
rekabet taktikleri de enteresandir. rakiplerinin mallarini "bunlar israil mali, sunlar danimarka mali, boykot edelim hadiiii, hepinize hediye olarak coco star" seklinde mail zincirleriyle kotulerler. vivident ve milka icin danimarka mali yakistirmasi yapilmasinin baska bir izahini bulamiyorum.

ayrica hak ve adaletin sirasi olmaz, banka kuyrugu degil bu. ulker'den baska firmalarin da bunu yapmasi ulker'i hakli cikartmaz, cikartamaz. insanlarin basini ezip zengin ya da dunya devi olmak buyuk bir onursa bravo tum kucuk onurlara.
ismi büyük olması nedeniyle yapılan herşeyin ona maledildiği gıda firması. vivident ve milkayı kötüleyen insanların gerçekten ülkerde maaşla çalışan kişiler oldukları düşünülemez. ayrıca yabancı malları değil, yerli olanları alın demek hiç de kötü bir tavsiye değildir. danone'nin tekel oluşturup süt çiftçisinin anasını ağlattığı yerde, sütaş sütçülük okulu açmıştır. bu okul bedavadır ve isteyen herkes gidip sütçülük eğitimi alabilir. sonuç olarak yabancılar değil, yerli mallar kullanılmalıdır, ister ülker olsun ister bir başkası...
mars ı metro,twix i albeni,snickers ı da rodeo yapmış süper yaratıcı!! firma.mars dava açmıştı bi ara hırsızlık yapıyosunuz diye bunlara ya noldu bilmem.

özellikle rodeo isimli çikolatasını hiç tavsiye etmem zira 20 dakika kadar buzdolabına koyduktan sonra kaskatı kesiliyor,ne tip bir yağ kullandılarsa artık!!maden snickers tan türettiniz adam gibi alsaydınız tarifini dedirtiyor.

ayrıca bizim ev yemeklerinden izmir köfte ve etli nohutta bir motor yağı kokusu varya hadi hayırlısı...

imalathaneleri de gerçekten çok berbat halde*!imalathane diyorum çünkü fabrikaya benzemiyor malesef...
(bkz: colaturka)
yakın zamandan beri kola ve hazır dondurma piyasasına hızlı bir giriş yapmış marka. hatta iddialara göre algidayı türkiye piyasasında bu yıl ciddi zarara uğrattığı söyleniyor *
ülkemizin genelde en kaliteli çikolata, gofret vs. vs. gıda ürünlerini imal edip... sırf sahipleri dindardır diye haksız yere atatürk ve cumhuriyet düşmanı ilan edilen markasıdır.
ülker yemeyip etiyi tercih eden insan hendi tercihini yapmıştır takdir edilebilir.
ancak ülker yerine yabancı markalar yenip, üzerine bir de milliyetçilik nutukları atılıyorsa, böyle bir saflığa ve aldanmışlığa ancak acınır.
cikolata ureticisi firma. biz tuketiciyiz. tuketiriz, gerisiyle ilgilenmeyiz. cunku yedigimiz sey tatldir. gercek uretici hic gelmez aklimiza. kac kisi isin angaryasini ceken kisinin ne zorluklar yasadigini dusunur? kac kisi pilav yerken, o pirinci saatlerce suyun icinde ciplak ayakla toplayan ciftciyi, zavalli anayi dusunur?

ben dusunmeye calisiyorum. en azindan ulker mali gorunce aklima geliyor magdur olmus onca insan. tazminat odememek icin on birinci ayda isten cikarilan bir aile babasi geliyor aklima. bir kac ay issiz gezerken, neler yasadigini, evine ne goturmus olabilecegini, ailesinin yuzune nasil baktigini dusunuyorum.

girebilecegi tek is olan, asgari ucret alarak dunyanin isini yapan, ama sirf ailesinin ihtiyaci var diye ve baska secenegi olmadigi icin buna katlanmak zorunda olan gencin, sendikali olmasin, ileride bas agritmasin diye, olmayan bir sebepten dolayi isten cikarildiktan sonra ne yaptigini dusunuyorum. ailesine yuk oldugu utanciyla nasil yasadigini dusunuyorum. belki de aylarca yine bir ayak isi bulmak icin aci icinde gezerken kendisine bu zulmu layik gorenlere karsi nasil hisler tasidigini dusunuyorum.

ben ulker denince yerli mali gormuyorum, firavunlarin yonettigi bir imparatorluk goruyorum. hakkin olmadigi yerde lezzet olmaz, gozyasi olur, zulum olur.
bazı insanlar turk markası diye tercih ederken,
kendi fabrikalarını amerikan sirketlerine ilaçlatırlar.
işte boyle bir şirkettir.
(bkz: yeşil sermaye)
Patron karısının kara çarşaf kuşanarak şeri bakışlarla mersedes'e bindiği, yeşil ürünler bütünü.
takımını fenrebahçe'ye hibe etmiş basketbol takımımızdır.. aynı zamanda transfer yapmaları için 3 büyük klübümüze destek olan klüptür.
eti 'nin rakibi
sahibi sabri ulker'dir, kızı koc üniversitesi'nde okumaktadır ve bir rivayete göre uyusturucu kullandıgı söylenir.
(bkz: fenerbahce ülker)
yeşil sermayeye para aktaran, çalışanlarının sosyal ve sendikal haklarına önem vermeyen şirkettir. varsın isteyen kaliteli deyip tüketsindir, harcadığı paranın nereye * * gideceğini bilenler de uzak dursundur.
onu bunu karalamayı marifet zannedenlerin karalamakta hiç bir abes görmedikleri gıda markası. türkiyenin en sağlıklı üretim tesislerine sahiptir ayrıca.
yunan mitolojisi'nde yedi kız kardeşe verilen isim. bu kardeşler;

maia : yedi ülker'in en yaşlısı, zeus'tan hermes'in annesi.
elektra: zeus'tan dardanus ve iasion'un annesi.
taygete: zeus'tan lacedaemon'un annesi.
alcyone : poseydon'dan hyrieus'un annesi.
celaeno : poseydon'dan lycus ve eurypylus'un annesi.
sterope : ares'ten oenomaus'un annesi.
merope : yedi ülker'in en genç olanı. orion ona kur yapmıştır. diğer efsanelere göre ise sisyphus ile evlenip bir fani olmuş, sisyphus'a birçok oğul evlat vermiştir.