bugün

entry'ler (666)

öldüm de uyandım

gökhan kırdar'ın ne kadar özel bir müzisyen olduğunu anlamamı sağlayan şarkılardan biridir.

göksel baktagir

gerçek sanatçıdır. huzur bulmak istediğiniz zamanlarda tavsiye ederim... özellikle kar tanem, masum aşk, gülru ve ağlama mükemmeldir.

acıbadem hastanesi

bursa acıbadem hastanesinin otelden farkı yoktur. ameliyat olup bir gün yattım, gerek doktorlar, gerek hemşireler, gerekse de diğer hizmetliler inanılmaz kibar ve ilgiliydiler. odaların otel odasından farkı yok. acıbadem sigortam olduğu için de beş para ödemedim. sigortam olmasaydı muhtmemelen gitmezdim fiyatından dolayı ama gerçekten verdikleri hizmet çok kaliteli. ameliyatımdan önce iki doktor ve bir profesör* beni ziyaret edip merhabalaştılar. son olarak bazı hemşirelerinin mankenden farkı yok*

fenerbahçe nin tur şansı

yoktur. kendimizi kandırmayalım lütfen.

not: fenerliyim.

sultantop karakolu

4 ay boyunca dondurucu soğukta görev yaptığım iran hududunda bir sınır karakoludur. subaşı bölüğüne bağlıdır.

ditty

allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun...

craig david

yeni şarkısı let's dance(hot stuff) dinlenilmeye değer gerçekten.

emre belözoğlu nun fenerbahçe ye transferi

bir fenerbahçe'li olarak kesinlikle tasvip etmediğim transferdir. fenerbahçe'nin emre gibi fatih terim ekolünden gelen kabadayı futbolcuya hiç ihtiyacı yoktur. zaten muhtemelen sezonunun yarısını sakat geçireceğinden fenebahçe'ye zararı faydasından çok olacaktır. bir de (eğer kalacaksa) zico bu transfere nasıl onay verdi anlamadım. emre kesinlikle zico'nun isteyeceği tipte ve ahlakta bir oyuncu değil. bunun yanısıra kaç gol atarsa atsın, tribünlerin bu transferi hazmetmesi de çok ama çok zor...

bana uzak allah a yakın ol

(bkz: sen şimdi gidecen ya cehennemin dibine git)
(bkz: erdal demirkıran)

kames

en karizmatik falsoyla bile vurulsa nereye gideceği rüzgarın yönüne göre belli olan balon türevi plastik topların ardından tam bir devrim sayılır kames. bi kere daha ağırdır ve oturaklı bir toptur. sert vurunca zıbartır kaleciyi bu nedenle "abanmak yok" olayı da kames'le birlikte başlamıştır. ben genellikle beyaz, üzerinde çizgiler olan çeşitlerini gördüm. sonradan çeşit çeşit renkte çıkmaya başladı, kalite bozuldu. şimdi bakkallarda top bile satılmıyor. az düşüp kalkmadık kamesimizin peşinden. şimdi sözlüklere bakıyorum da kamesi bilmeyen yok gibi. merak ediyorum tüm türkiye'de aynı dönemde mi başlayıp bitti kames topların ömrü acaba?

halit eken

tarih dersini sanki sohbet ediyormuşcasına mükemmel anlatan bir hoca. özellikle 1. sınıftayken atom çaplarını bile sıralayamayan kimya hocalarından sonra üniversiteye geldiğimi onun dersinde anlamıştım. bilgi birikimi çok fazla ve bunu güncel olaylarla da birleştirerek harika bir şekilde anlatıyor. dersinde muhakkak o günün güncel konuları hakkıdan üç beş cümle de olsa bir şeyler konuşurdu. ayrıca dersine dersi almayan öğrenciler bile gidiyordu. heyhat! keşke yine üniversitede olsam da yine dinleyebilsem...

sakizim dustu

umut sarıkaya'nın sarı'yla beraber en güzel yazısı.

pid

otomasyon sistemlerinde kullanılan bir sistem algoritması.

Propotional: sisteme belirlenen bir set değerine ulaşıncaya kadar enerji verir. bu durumda değerde (bu ısı veya basınç olabilir) sürekli bir osilasyon oluşur ve belirlenen set değeri neredeyse hiç tutturulamaz. Sürekli belirli bir aralıkta sıcaklık yükselip düşer ve son kontrol elemanı olan selenoid valf fazlaca yıpranır. aç-kapa sistemler olarak bilinir.

integral: set değeri etrafında sürekli olarak oluşan salınımları set değerine yaklaştırır. offset değerini ile set değeri arasındaki farkı kapatır.

türev: set değeri etrafında oluşan salınımların büyüklüklerini azaltarak set olma süresini kısaltır.

iyi bir kontrol sağlamak için belirtilen üç değerinde çok iyi bir şekilde ayarlanması gerekir.

ibrahim tatlıses

artık miyadini doldurmuş onursal türkücü.

polis orantılı güç uygulayacak

(bkz: altın oran)

hannibal barca

(bkz: hannibal)

demiroren istifa com

introsunda demirören'e bir rap şarkısıyla çok ince mesajlar gönderen sitedir. sanırım şarkıyı da ceza söylüyor. beşiktaş'lıar başkanlarına "ceza" veriyor bir nevi. bu şekilde bir eleştiri yöntemi de ancak yaratıcı beşiktaş taraftarından çıkardı zaten.

üzüleceksin

maximum gibi bir faciadan sonra murat boz'un söylediğine inanmakta zorluk çekilen parça. evet sözü olsun, müziği olsun, ses olsun ondan beklenmeyecek kadar güzel bir şarkı.

2 nisan 2008 fenerbahçe chelsea maçı

fenerbahçeyi desteklemek istemeyen hiç kimsenin desteğine ihtiyaç duymadığı karşılaşmadır. olası bir fenerbahçe galibiyetine sevinecek tüm futbolseverlere ne mutlu...

mevlid

5 bölümden oluşur:

1. tevhid bahri
2. veladet bahri
3. merhaba bahri
4. mirac bahri
5. münacaat bahri