bugün

entry'ler (1727)

uludağ sözlük profillere girememe sorunu

Gelişmelerdeki tasarım değiştirme linkinden tasarım değiştirince düzelen durumdur.

incicaps com

caps'lerin incitoken üzerinen satışı sistemi ile tekrar açılmıştır. caps'ler blockchain üzerinden incitoken birimi ile satılmaktadır.

ayak işleri

Gain’de görüp bi günde 7 bölüm izlediğim çok güldüğüm dizi. Harbiden güzelmiş. Çok çok iyi. hiç beklemiyordum. Çok çok iyi. Bi oturuşta 7 bölüm izledim.

Kanlı vurdulu kırdılı mizah çok hoşuma gitti. Her bölümde çok güldüm.
Doğu’yu çok sevmiştim. Bu doğudan daha iyi. Her bölüm kahkaha attırıyor çünkü.

gibiyi izlemedim. Çünkü feyyaz yiğite gülemiyorum ve izleyemiyorum. Ama deniycem izlemeyi. Belki kafam gelmiştir.

Ölümlü dünya izlemeye başladım ama çok kötü gelmişti izleyememiştim.

Ayak işleri ise bana efsane geldi.

Bunların benzer işler olduğunu anlıyorum. Ama neden bunu çok sevip diğerlerini tam sevemedim bilemiyorum. Diğerlerini de tekrar izlemeye çalışmaya karar verdim.

murat özsoy

Özcan şov Youtube kanalının yaratıcısı. Doğu demirkolUn blutv’de yayınlanan doğu dizisinin 2 yazarından biri.
Gain’de yeni yayınlanmaya başlanan 500t dizisinin yazarı ve yönetmeni.

500t

Murat özsoy’un gain’de yayınlanan aniden ortadan kaybolan bir 500t’nin öyküsünü anlattığı dizisi.

uludağ sözlük 2022 tasarımı

Gece moduna sağdaki menüden geçilebilen tasarım.

sözlükpad

artık uludağ sözlük 2022 tasarımında da olan buton. yeni tasarıma da sözlükpad butonu eklendi şimdi.

uludağ sözlük 2022 tasarımı

gün içinde açılacak tasarım. tasarım olarak değişiklikler yaptık. daha kolay kullanılması için. yeni bazı özellikler de ekleyeceğiz tasarımı açtıktan sonra.

uludağ sözlük 2022 tasarımı

yarın açılacak olan tasarımdır.

yemeksepeti

Uzun zaman sonra eski uygulama tasarımının yeni tasarımdan kötü olan ilk firmadır.

Banabi tasarımı çat diye çok iyi çıkmıştı. Renkler buton, kullanım, uygulamayı anlama çok iyiydi.

Yeni yemeksepeti tasarımında ne nerde çok karışık. Bütün butonlar aynı ciddiyet gözüküyor. Yanlış sipariş vermemek için on kere bakarak sipariş veriyorum.
Ux olayı cidden bu seviye bir firma için çok kötü.

Banabi tasarımıyla, ux’iyle cidden tek hamlede üst seviyeye. Banabi tasarımını çıkaran firma nasıl böyle bir tasarım çıkarmış hayret.

streamol

pekçok platformda aynı anda canlı yayın yapılmasını sağlayan bir ücretli platform.

teachmas

online eğitim veren bir platform. online olarak kurs açıp kursları satıp, öğrencilerinizi yönetebiliyorsunuz.

https://www.teachmas.com/

temel başlık

diğerlerine göre nispeten daha önemli, isim, marka, özel isim, dizi ismi, film ismi gibi başlıkların bulunduğu başlık türü.

uludağ sözlük moderasyonu

1. numaralı kuralları şudur: bu sözlükte zall'a hakaret, küfür, şu bu ettiği için kimseye iyi veya kötü bir santim yaptırım uygulanmaz, çaylak veya silik yapılmaz, hatta o kişi incelenmez, kimmiş bu diye dahi bakılmaz. yani zall'a hakaret etmek, küfretmek, laf söylemek tüy kıpırdatma sebebi bile değildir.

rap in mantar gibi türemesi

rap denilen aslında ölemez ve sürekli artar. çünkü rap denişen şey aslında en temel edebi akımlardan biridir yani "şiir"dir. şiire müzik eklendiğinde çıkan sonuçtur. dolayısıyla rap denilen şeyin şimdiye kadar artmaması garip. ama ülkemizde hala kaliteli rap parçaları yok. hala yok hala da yok. toplam kaliteli rap şarkısı 3'ü 4'ü geçmez.

temel sanat akımları ölmezler ölemezler. mutlaka farklı bir yönüyle karşına çıkarlar. resim dersin, reklamcılıkla reklamlarla karşına çıkar, oyunlarda çıkar, klasik müzik dersin filmlerde çıkar. mutlaka karşına farklılaşmış modernleşmiş yenilenmiş olarak çıkar.

galaktik türk imparatorluğu

mümkün değildir. çünkü galaksilere ulaşabilmek için öncelikle ahlaki ve erdem olarak bir üst seviyeye çıkmak gerekir. erdem olarak bir üst seviyede olmak ise ırk kavramına en ufak bir bağlılıkla bağdaşmaz. dolayısıyla galaktik türk imparatorluğu mümkün olmayacaktır. insanların uzaya gidip orda devletler kurulması ise çok yakın zaten.

batı medeniyeti

allah'ın evrende uyguladığı sistemi çözmüş allah'ın yolunda olan medeniyettir. burda kastettiğim allah islam dinine ait tanrı olarak değil evreni oluşturan tanrı olarak düşünülebilir. batı medeniyeti tanrı'nın evrene gizlediği sırları çözmüş tanrının yolundadır. tanrının yolunda olduğunu düşünen islam medeniyeti ise çocuğum çok seviyorum diyerek çocuğuna sımsıkı sarılıp nefessiz öldüren birisi gibi tanrıyı çok sevdiğini düşünerek tanrının kurallarına keşfetmek yerine başka radikal alemlerde dolaşmaktadırlar.

allah varsa türkiye neden fakirdir

allah vardır. türkiye allah'ın koyduğu kurallara uymayan insanlardan oluştuğu için türkiye fakirdir. nedir bu kurallar? bu kurallar şu an batının uymakta olduğu kurallardır. bunların en önemlileri ifade özgürlüğü, düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü, insan sevgisi, adalet, liyakat gibi kavramlardır. bu kurallar allah'ın sosyal kurallarıdır. uymayanlar fakir kalır. uyanlar zengin kalır. batı toplumları yer çekimi kanunu buldukları gibi allah'ın bu sosyal kurallarını da bulmuşlar ve vicdanlarını ve akıllarını dinleyerek, doğru'nun peşinde koşarak dünyada mutluluğu yakalamışlardır. türkiye gibi toplumlar kendini uyanık gören şeyh veya siyasetçilerin peşinde mutluluğu öteki dünya denilen yere bırakıp, dünyada sadece o uyanık şeyh veya siyasetçilerin dedikleri ezberleri yaparak akıl ve vicdanlarını devre dışı bırakmışlardır. o sebeple allah'ın dünyada koyduğu sosyal kurallara uymamaktadırlar ve fakir kalmışlardır. batı toplumu ise allahın sosyal kurallarına batı değerleri deyip doğru ve iyinin peşine düştükleri için zengindirler.

uludağ sözlük 2018 istatistikleri

2018 yılındaki oylamalara göre entry durumlarını gösteren istatistiklerdir. aşağıdaki adreste bulunabilir.

https://www.uludagsozluk.com/2018/

sözlükte görsellerin açılmaması

https ile alakalı bir sorundan kaynaklanmaktadır. bugün düzelecektir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.