bugün

yabancı şirketlerle sürekli ortaklık kuran şirket. sabri bey rus eş alacak diye aile korkmaya başlamış.
nedense hemen hemen bütün ürünlerini ambalajına kadar başka firmalarda görmek mümkün...
hatta ürün gruplarını da rakipleriyle ayırırsak;

cola turka ----> coca cola (reklam, ambalaj)
ülker rio ----> milka mjoy (ambalaj)
ülker rodeo ----> snickers (ambalaj, içerik)
ülker browni ----> eti browni (ambalaj, isim,
ülker içim süt ürünleri ----> sütaş ürünleri

aklıma gelenler bunlar...

neden bir şirket böyle bir yol belirler bilemiyorum ama hemen hemen bütün reklamlarının ana konusu ya yalan söylemek ya da karşısındakini kandırmak..

örneğin, ustalar bisküvilerini şefe gösteriyor.. herkes salak ya, kendisi yapıyor... uyanık ülkercimiz arkasında pakedi saklayarak tabağa ülker koyuyor... e şef de yiyor...

diğer bir örnekler, bütün içim ayran reklamları ve şu sekiz kek mi ne... hatırlayan bilir

ilginç..

ha bu arada, kesinlikle taklit etmedikleri tek şey çokonat.. ya da ben hiç görmedim orjinalini
türk basketbolunu ayakta tutan gıda şirketi. aynı zamanda türk futboluna da çok büyük katkılar sağlamakta olan avrupa'da da ürünlerini aldığımız milli marka.
Adını şans eseri google aramasında geçen bir sitede gördüğüm firmadır.

- Hocam 7 yaşındaki çocuğuma sürekli olara eti'nin ürettiği bir bisküviyi alıyorum. Günah işliyor muyum?
+ Hayır, ancak imkanınız varsa ülker tercih ediniz.

(bkz: yeşil sermaye)
yeşil sermayemi, kırmızımı, turuncumu bilmem ve alakadar da etmez, bildiğim teş şey var o da türk basketbolunu ayakta tutan firma.
Yıllık cirosu 5 milyar dolarları aşan yeşil sermayeli şirket.
bir iki yıl öncesine kadar 28 şubat darbecisi çevik bir paşanın yönetim kurulu üyesi olduğu gıda firması. çevik bir en son yönetim kurulundaydı, şimdi ne yapıyor bilinmez, belki yine aynı pozisyondadır belki de ülker'in yan kurluşlarında başka bir görevdedir. ülker'de hali hazırda hisseleri durur. yeşil sermaye, 28 şubat, darbeci, müslümanlık, yahudilik hepsi iç içe, vay be! bu arada ülker için halan daha yeşil sermaye diye düşünenler var mı aranızda? bence düşünmeyin artık, ülker dinci minci değil hatta sahipleri müslüman bile değil. sadece bazıları onları nasıl görmek istiyorsa onlarda o bazılarının istediği şekilde görünüyorlar o kadar! benim aklı evvel, yanakları al, yarı gerzek yurdum müslümanı da muhafazakar deye ülker'i tercih sebebi yapar ama dönen dolaptan bir haber aldığı ürünleri evine götürür kendisi gibi yarı gerzek ailesiyle o ürünleri tıkınır tv başında çay içerek, sonrada stv'yi açar ergenekon yalanları ile o şuursuz beynini yıkar. vallah ne yalan söyleyim ülker iyi yapıyor. böyle salak halkı s.kmek mübahtır. hacı hoca ayağına, solcu demokrat ayağına akılsızları ve inatla akılanmak istemeyenleri öpeceksin! sonra gelsin paracıklar. ha bir ara sayın tayyip erdoğan'ın da ülker'de hisseleri vardı ne oldu acaba?
özetle, gönül rahatlığı ile ve kendimden emin olarak söyleyebilirim ki yeşil falan değildir efendim bu ülker. karpuz gibidir dışı yeşil gözükür, yüzeysel bakanlar hep kabuğunu görür ama karpuzun özü kabuğunun altında sakldır. ülker öz be öz "dönmedir"". beyaz müsülümanlardır. kurucusunun ve hali hazırda yönetenlerinin hangi dergaha bağlı olduğu ve o dergaha hangi özellikte kişilerin katılabildikleri ortadayken kimse çıkıp da "ülker dincidir, yeşil sermayedir" demesin! ayrıca azarbeycan ermenistan savaşında elatından ermenistan'a gıda yardımı yaptığına da şaşılmamalıdır. ne bekliyordunuz ki zaten?

http://www.internetajans....wa&wid=18&aid=564
an itibari ile davutpaşa, tozkoparan, cevizlibağ, topkapı civarlarında oturan insanları zombiye çevirip fabrikasını basmaya teşvik eden bir koku salan firmadır. kokuyu koklaya koklaya uçmak istemektedir insan.
(bkz: alın verin yeşil sermaye ye can verin) *
istanbul büyük şehir belediyesine ait işletmelerde ürünleri bolca satılan marka. hatta öyle bolca ki ülker ürünleri hariç diğer markalara rastlamak güç.
Asım Ülker ve Sabri Ülker tarafından 1944'te kurulmuş gıda şirketi.Bir çok alanda sektörün lideridir.Ürünlerini 78 ülkeye ihraç etmektedir.Bisküvi, gofret ve çikolata başta olmak üzere gıda sektörünün hemen hemen her alanında ürünleri bulunmaktadır.25 Haziran 2003'te Cola Turka'yı piyasaya sürmüştür.Reklamında (bkz: Chevy Chase) oynamıştır.Ülker 2004'te European Candy Kettle Club'dan "Candy Company of the Year in Europe" ödülünü kazanmıştır.Aralık 2007'de Godiva'yı 850 milyon $'a satın almıştır.
canpare bisküvisinde bisküvileri arasında bildiğin kocaman bir kurtun çıktığı firma.*
her haltı kopyalayan, eti'nin yanına bile yaklaşamayacak olan yeşil sermaye.
daha önce türkiye olsun, yurtdışın olsun bu arak ürünler yüzünden defalarca dava edilmişti ama adamlar uslanmıyo anacım.
(bkz: fenerbahçe ülker)
yesil sermaye.
dünyanın her yerinde satılan ilk türk markası.
son reklamında bitter sweet symphony çalan kampanyanın adı "mutlu bir an"dır.

hatta üşenmezseniz (bkz: mutlu bir an)
beleş sony fotoğraf makinesi istiyorum diyenleri http://www.facebook.com/Ulker adresine davet etmektedir.
elimin gitmediği marka.
kuruluşu 1944'e tekabül etmektedir. sadece bisküvi üretirken kendini geliştirip, büyümüş, kocaman olmuş ve üretimine 1974 yılında çikolata ile devam etmiştir. kuveyte yapmış olduğu yüzlercebin dolarlık ihracat yatırımının ardında borsada hisselerini halka açmıştır.
1992'de margarin ve bitkisel yağ üretiminde atağa geçerken, 1993 yılında nişasta üretimi konusunda ilk sırayı aldı. 2001'de gazlı içercek üretimi, 2002'de ilk yerli bebek maması, 2006'da kahvaltılık gevrekler gibi gıda dallarında hizmet vermiş/veriyordur. Eti een büyük rakibidir.
almamaya azami özen gösterdiğim ve etrafımdakileri de ürünlerini almamaları noktasında sıkı sıkı uyardığım firma. varsa yoksa eti eti eti.
piyasadaki içilebilir en iyi poşet çayların üreticisi doğa markasını da maalesef bünyesine katan şirket. el atmadıkları neresi kaldı merak ediyorum.
çatır çatır üreten, işini yapan firma.

yeşil sermayeymiş, cartmış curtmuş. sonra "türkiye!" diye ağlıyorsunuz. ulan harbiden yazık, çok yazık. her kuşu siktiniz bir ülker kaldı anasını satayım. yemeyin, kesinlikle almayın. müslümanlara falan para gider, ooo neymiş öyle? tercih etmezsin, "şu markadan yerim olm ben" dersin de bu salak karalamalar ne yani? ülker'in de çok sikindeydi anasını satayım.
kalitesiz ürünleri ve inanılmaz kötü kolası ile tanınan marka.
türbanlı çalışanının evli erkeğe göz diktiği yerdir. ramazan ayında oruç tuttuğunu söyleyip şirket içindeki mescitte kaçamak atıştırmalar yapan "kalbi temiz" ! insanların mekanıdır.

eksileyecek müslüman.hayrola, din kardesının yaptıklarına ınanmadın mı yoksa.