bugün

su an yayinlanmakta olan star tv deki program.sunucunun programi sunusu ve hareketleri yarmistir.sunucun ismi ise erdal besikcioglu.
30 milyar için insanların binbir türlü yalan söylediği birbirlerine yalakalık ve kalleşlik yaptığı sözde yarışma programı.
çok eskilerden bir televizyon dizisi. hande ataizi ve taner ertürkler vardı başrollerde. *
ahey hey hey nidalariyla hatirladigim kargo'nun cikis sarkisi.
kargo' nun, insanın kendisiyle ve hayatıyla yüzleşmesini anlatan güzel bir şarkısı.
başrollerini hande ataizi, aytaç arman ve emre kınay'ın paylaştığı, 1998 yapımlı, günümüzdekilere nazaran güzel bir dizi.bugünlerde d max'ta da yayınlanmaktadır ayrıca.
ders veren şarkı.
bir şeylerden kurtulmak gerek bu gece, uyumadan...

kurtulmanın tüm iyi bilicilerinin yaptığı gibi.. yok ederek...

bir kaç resimden, bir kaç şarkıdan ki elle tutulamayan,

bir kokudan belki,

bir kadın ağladığında, kaç kişi için, kaç günah için, kaç kaçıp giden masumiyet için ağlar, kendi de bilmez...

diyeceğim ama gereksiz olacak,

demeyeceğim desem, demiş bulundum...

olsun.

ah tabii,

tanım gerek dimi;

yüzsüzleşme olmayan,

olsun o zaman.
yalçın çakırın medya dünyasının arka yüzünü anlattığını iddia ettiği çiçeği burnunda kitabı.
insanın kendi şahsıyla yaparken çok zorlandığı eylem. * *
A-hey hey hey!.. diye başlamak lazım. kargo'nun belki de en iyi eserlerinden biri. çıkış şarkısı olması hasebiyle kargo denilince akla ilk gelenlerden. gudik bir şarkı da değil ne sözüyle, ne müziğiyle. koray bey henüz o meşhur sakalını bırakmamış, öykü serterle tanışmamış, bbg diye bir şey olmadığı için öykü serteri bilenler radyo'dan biliyor. bugünün karta kaçanları henüz "parlak yıldızlardık o zaman", akranlarım için unutulması zor bir eserdir kısacası.
aslı "get carter" olan baş rolde sylvester stallonenin oynadığı filmin filmin adı.
(bkz: yanlis ceviriler)
cuma günlerinizi neşelendiren flash tvde yayımlanan bir dram programı. dram diyorum ama dramlığına bakmayın acı umut un yeni versiyonu.
How I Met Your Mother izliyordum kapattım flaş tvyi açtım daha çok güldürüyor.
(bkz: yalçın abi ile yüzleşme)

televizyon dahisi yalçın çakır ın saat 3 te başlayan komedi programıdır. komedi yanı insanların konuşma komikliği ve hareketleridir. bu programda her an her şey olabilir efendim.
sylvester stallone'nin aksiyon-drama türünde olan iyi filmlerinden biri ve kargo grubunun seslendirdiği eski şarkılarından en güzeli aynı zamanda.
flash tv'de yalçın çakır'ın sunduğu program. ayrıca altyazıları insanın kanını dondurur. misal:
-(telefon bağlantısı)hurihan topdağ:kocası ormana kaçan kadın.
-(yine bir telefon bağlantısı)ismini vermek istemeyen akraba.
- bu programdaki kişiler ve olaylar tamamen gerçektir.(ibaresi sık sık hatırlatılır.)
1999da kanal d'de yayınlanan,başrollerini hande ataizi ve aytaç armanın paylaştığı dizi.dizide hande ataizi iki zıt karakteri canlandırıyordu.
aynalar yetmez bazen...
kendi aksine katlanamadığın bi anda bi yumruk atmışsındır çünkü...
elin kesilir, kan damlar, yarası geçer, izi kalır...
o izin geçmeyeceğini kabul edip, onunla huzurlu olmayı öğrendiğin an...
hah işte tam orda, yüzleşme...

ya da;
kaç tane yüzün olduğunu görürsün, fazla gelir, kaldıramazsın...
arkandan atıp tutanların, kulp takanların, olur olmadık pervasızca, zavallıca(!), mesnetsizce(!) konuşanların bir gün bile yüreği yetipte(!) seninle yapamadığı. halep ordaysa arşın burda! karşındayım işte! yüzleşebilmek için yüz lazımdır(!) önce tabi...
bir erdal beşikçioğlu programı idi
dekoru ve konusuyla keyifli vakit geçirten tiyatro oyunu.
yüzü olanların yapabileceği eylem.
yüzleşmenin olduğu yerde mutlaka yüzsüzleşen bir taraf vardır.
http://suzmeasure.tumblr....-edelim-art-k-sevmedigini

edüt: 3-5 saniyede nasıl okudun da eksiledin merak içindeyim. *