bugün

entry'ler (1340)

dine hakaret edenlerin evini cihadçıların basması

cihadın anlamını bilmeyenlerin yapacağı şeydir. küçük cihad, büyük cihad bu kavramları öğrenin önce.

sir isaac

nasıl bir insan bu kadar yoldan sapar dediğim şey.
Allah (c.c) kimseyi böyle yoldan çıkarmasın.

tarihin arka odası

bu hafta konuğu cemil ipekçidir. nasıl bir zihniyet ile getirdiler anlamış değilim.

türk forumlarının gidişatı

(bkz: bir gün bizim olacak buralar)
görsel

twitter in hack edilmesi

siteye girmek isteyenler gördükleri index ile vay anasını serhat demişlerdir.

http://www.webrazzi.com/w...s/2009/12/TwitterHack.jpg

bir kadının en masum olduğu an

-sanki olmadı bu..olmadı işte bu gözlükler çirkin gösterdi beni. bu gidişle sen beğenmezsin beni..

dediği andır.

(bkz: hey gidi günler hey)

ateist

bu mahlukatlar gerektiğinde çok bilgili(!) gözükerek laf salatası yaparlar. hep bir saldırgan halleri vardır inançlı kişiler için. peki nedendir bu saldırgan tavırları? niçin hep dur şu inanca saldırayım şu kutsallıklarına saldırayım derler? açıklaması basittir; korkarlar ve saldırırlar. zincirinden kurtulmuş it gibi koşarlar ve saldıracak kavram ararlar. buldukları vakit her türlü hakareti ederek içlerini rahatlatırlar, topluma ve insanlığa karşı kendilerinin nasıl olduğunu kanıtlamak isterler. kendilerinin yaptıkları sapıklığı başka hiç bir aklı başında insan yapmaz. mesela ben şu an bunları gidip budizm altına yazmıyorsam budistlerin hiç olmazsa başka inançlara saygılarının olduğundan dolayıdır. inançsız yaşanmaz. napolyon şöyle der zaten; 'dinsiz insanlar yönetilmez, vurulur.' zaten bu terime ait mahlukatlar yaşadıklarını sanırlar. ve bir gün gözlerinde ki perde kalkar. neyse dediklerimi zaten onlar anlayamacağı için daha fazla yazmıyorum.

velhasılı kelam inancınız yoksa en azından insan olmaya çalışın; saygı ve hoşgörü kavramlarını öğrenin. imam gazali ne güzel der; 'kendini bilen rabbini de bilir' diye...

allah

ateistlerin laf salatası yaparak akılları sıra çamur atıkları rahman ve rahim olan yek yaratıcı.

erkek arkadaşın msnde kalpli smiley göndermemesi

(bkz: günümüz aşk anlayışı)

allah

varlığı tartışılmaz olandır. zira;

kendini bilen rabbini de bilir.

gülle şoku

birinci cihan harbinde askerlerin girdikleri bir nevi vietnam sendromudur. gülle şoku kısaca; 'yaraları olmadıkları halde öleceğim şimdi diyen askerler' için kullanılmıştır.

fatih in istanbul u fethetme saçmalıkları

kulaktan dolma bilgilerle tarih biliyom lan ben denilirse elbette saçma gelir. ilginçtir ki fetih ile bir kitap okumamış yazar kalkmış çamur atıyor.

(bkz: din bitti sıra tarihe geldi)
(bkz: sonra coğrafya)
(bkz: daha sonra edebiyat)
(bkz: bluevelve meslek yüksek okulu)

barcelona türkiye liginde olsa muhtemel yorumlar

her yerinden öpüyorum valdes.

islam ın hoşgörü dini olması

doğru olgudur. adam gidiyor ve bomba patlatıyor daha sonra islam adına yaptım diyor. bu adam müslüman zihniyetine sahip değildir. müslüman zihniyeti yaradılanı sev yaradandan ötürü zihniyetidir. zaten 'islam' kelimesinin kökenini bilen, islam dinini anlar. burada savaş adı verip aklı sıra ayar vermeye çalışanlar var. işte bu zatlar islam zihniyetinden mahrum mahlukatlardır. anlamadan dinlemeden sureyi ayet-ayet okuyarak tabi ki bir sonuca varılmaz.

eski sevgiliye şikayetname yazmak

malumdur fuzuli, sultan süleyman'ın tahsis ettiği maaşı alamayınca bağdat'tan istanbul'a gider ama muhafızlar onu saray kapısından sokmazlar. ne yapsın üzülen fuzuli'nin elinden hiç bir şey gelmez o da tek silahı olan kaleme sarılır. böylelikle şikayatnâme vücuda gelir...

işte hikayemiz böyle. şikayetnâme biçare ve sitem doludur. olacak budur ki gün olur devran döner fuzuli olur meftuni, sultan süleyman olur sevgili, maaş olur sevgi, muhafızlar olur onun çevresindekiler.. meftuni'nin elinden bir şey gelmez ve sarılır kaleme;

Selâm verdim, adam değildir deyü almadılar. Hüküm gösterdim, yararsızdır deyü mültefik olmadılar. Gerçi görünüşte sözde itaat gösterdiler, amma hal diliyle bütün sorularıma cevap verdiler:
dedim: -ey insanlar! Bu ne yanlış iş ve niçin böyledir?
Dediler: -her zaman bizim âdetimiz budur.
Dedim: -ben sizlere ne yaptım? ben sizlere ne ettim de bana bu zulmü uygun gördünüz?
Dediler: - ey zavallı! bizler sana bir şey etmedik. sen kendin ettin kendin buldun.
Dedim: -bana gösterin sevdiğimi.
Dediler: -zevâiddir, yapılması mümkün olmaz.
Dedim: -böyle sevgili istemeden ayrılır mı?
Dediler: -hiç olacağı yoktur bu işin. zira sevgili artık senin sevgilin değildir bilmez misin?
Dedim: -bilirim ama onu görmek isterim.
Dediler: -bu uygun olmaz.
Dedim: -hakir görmeyin beni. sizden iyi bilirim adetleri ve örfleri ama ben sadece görmek isterim. bir kaç masum cümle için.
Dediler: -bu böyle olmaz. geldiğin yöne geri dön ve ilerle.
Dedim: - ne için ısrar edersiniz böyle?
Dediler: -evlenmiş zatı görüp ne yapacaksın?

Gördüm ki, soruma yanıttan başka nesne vermezler ve seni benden esirgerler. bende biliyordum senin başkasıyla izdivaç kurduğunu amma kaçtığını bilmezdim. ister istemez uğraşmayı bıraktım, yaşlı ve yoksun olarak yalnızlık köşeme çekildim.

alo garanti

hiç bir halta yaramayan 24 saat hizmet veren müşteri hizmetleri. insanı yarım saat o menüden o menüye sürükler sonra birisi çıkar 'burası ingilizce servis' der, haydi tekrardan kaset başa sarar.

(bkz: bu ne lan)

yaran facebook yorumları

http://img187.imageshack.us/img187/3719/adszzp.png

osmanlı devletini eleştirilmez görmek

eleştirilir elbette doğaldır fakat şu çizgiyi aşmamak lazım; osmanlı yanlış fetvalar verdi, onu yaptı bunu yaptı, padişahları şuydu buydu... şeklinde cümleler eleştiri değil iftiradır. mesela fatih sultan mehmet han hazretlerine eşcinsel değil miydi demek hakarettir. bu cümleyi eşcinsel olmayan kime deseniz hakaret etmiş olursunuz. ama fatihin yaptığı iskan hatalıydı demek bu eleştiri olur. velhasılı kelam eleştiri-hakaret çizgisini iyi çizmek gerekiyor. eleştirinin bitip hakaretin başladığı yerde tabi ben laf kondurtmam.

dan brown

yazardır. en büyük demek edebiyata hakarettir. yazdıklarının çoğu sağdan soldan alıntıdır. özellikle kayıp sembol'de anlattıkları senelerdir internette dolaşmaktadır. her kitabı da vinci şifresi kopyası gibidir. sadece yazardır ve çok satandır. satmak için yazar diyebiliriz.

osmanlı da oğlancılık

at belki tutar mantığıyla Şirden'den atılmış zırva.