1. 1.
  genellikle küçük yaşlarda başlanılmasıyla, vücut anatomisinde belirgin değişikliklere yol açan (geniş omuz, ufak göğüs yapısı vb.), dengeli kilo vermek isteyenlerin de sıklıkla yapmaya çalıştıkları spor dalı.
  profesyonel anlamda; kelebek, kurbağa, sırt ve serbest stilleri amatörler içinse; köpekleme ve çırpınma stilleri mevcuttur.
  8 ... coincidental magic
 2. 2.
  zevk için yapıldığında çok dinlendirici;düzenli olarak yapıldığında ise bir o kadar yorucudur.

  kelebek stili genelde en son öğrenilir ve kollar ve ayakların kombinasyonunu sağlamak bazı yüzücüleri çok zorlar ilk öğrenilirken*.

  kurbağa yumuşama yaparken de yüzebilinecek esneklik gerektiren fakat baş döndürebilen hoş bir stildir.

  sırt en sevmediğim,boynu ağrıtan feci su yutturabilen ve burna giren su miktarını artırabilen bir stildir,tarafımdan tavsiye edilmez.

  serbest ise en ideal ve temel stildir diyebiliriz.

  yüzücüler stillerin dışında uzun mesafeciler ve sprinterler olarak ikiye ayrılırlar.sprinterlik hıza dayalı olduğundan doğuştan gelen bir yetenektir,bir yere kadar geliştirilebilir.uzun mesafe yüzücüsü olmak içinse çok çalışmak yeterlidir.bu iki tip yüzücülerin antrenmanları da farklıdır.uzun mesafeciler az tekrarla çok mesafe yaparken sprinterler sık tekrarla kısa mesafe yüzerler.

  en yararlı spordur bunun yanında;vücudun hoş bir yapı almasını sağlar,kasları yumuşatarak geliştirir,çok parçalı olmayan fakat oval kaslara sahip bir vucut yapar.çocuklar için ideal bir spor olduğu gibi ülkemizde pek gelişmemiştir.bazı yabancı ülkeler bu sporda aşmış,hormonlar,manyak set çalışmaları,supplementler yardımıyla başa oynamaktadırlar.biz de genelde doğu bloğu ülkelerinden getirdiğimiz hocalarla iş yapmaya çalışırız.türkiye de fazla desteklenmeyen bir spordur lakin çalışmayı bırakmazsanız yurtdışı bursları almak zor değildir.
  2 ... disco inferno
 3. 3.
  özelikle yaz aylarında nerde nasıl yapılacağı kafaları karıştıran ve çeşitlilik yaratan spordur.

  akdeniz-ege kıyılarında tatil yapan bikinili mayolu insanlar
  akdeniz-ege kıylıarında tatil yapan haşemalı tesetttür mayolu tipler
  yine akdeniz-ege kıyılarında tatil yapan entarili donlu tipler
  marmara denizinde yer yer intahar eğilimi taşıyan sıcaktan bunlamış tipler
  kentinde deniz olmadığı gerçeğini özümseyip kenti terketmemek de ısrar edip havuza giden tipler
  yol kenarındaki süs havuzlarındaki çocuklar

  (bir de oturup bilgisayar/daktilo vs başında bu eylemlerden hangisinin doğru olduğuna karar vermeye çalışan tipler var.
  bırakın efendim herkes istediği gibi yüzsün) *
  2 ... kahvekremasi
 4. 4.
  suyu kirli olan bir havuz ya da denizin giri$ yerinde bulunan tabeladır.
  1 ... 3742372836
 5. 5.
  insana özgürlüğü tattıran ender sporlardandır. ayrıca, bu sporun tüm vücut kaslarını çalıştırdığı da bir gerçektir.
  1 ... cazibe
 6. 6.
  11 yildir ugrastigim spor dali. profesyonel olarak ograsmasi sabir isteyen hergun sabahin 5inde kalkip antremana giderken kufur ustune kufur ettiren bir spordur. sosyal hayatida kisitlar kısaca yapilmasi eglenceli sporlardan degildir
  3 -1 ... diosmalos
 7. 7.
  (bkz: yunanlıların ata sporu)
  2 ... pulp fiction
 8. 8.
  erkekelere şiddetle tavsiye edilen spor dalıdır, 'neden' mi? çünki bu sporla uğraşan erkeklerde omuzlar geniş,kalçalar dar ve sıkı,karın ise oldukça kaslı olur bu da birçok hatunu etkilemeye yeter de artar bile...
  2 ... ganarchy
 9. 9.
  türkiyede'ki bu spora olan amatör bakış nedeniyle abd'ye sporcu göçünün en fazla olduğu dallardan biridir. yurtdışında meslek olarak görüldüğü için oradaki yüzücüler 30 yaşın üstüne kadar bu sporu yapabilmektedirler. ama malesef ülkemizde, 16-17 yaşına kadar yurtdışı yarışlarında derece alan yüzücülerimiz, bu yaştan sonra üniversite sınavları nedeniyle ya bir sene ara verip rakiplerinin gerisine düşmektedirler, ya bu sporu bırakmaktadırlar ya da burs alıp yurtdışında okumaktadırlar. bursla okudukları için üniversite yarışları programına göre antrenman yapan bu yüzücüler, türkiye adına yarıştıkları şampiyonalarda bu yüzden başarı sağlayamamaktadırlar.

  türkiye'de yüzmede başa oynayan üç kulüp vardır; iyik, fenerbahçe ve galatasaray. fenerbahçe'nin yüzme şubesi diğerlerine oranla çok daha yenidir. ancak kurulduğu andan itibaren, özellikle galatasaray'ın 25 yıllık hegamonyasına son vermiştir. şubenin kuruluşunun ilk yıllarında devşirme diye tabir edilebilecek bir sistemle, yani iyik ve galatasaray'ın iyi oyuncularını daha yüksek maaşlarla -tabi buradaki yüksek maaş dediğimiz yine çok cüzi bir rakamdır- bünyesine katarak şampiyon olan fenerbahçe, şu anda türkiye'nin en iyi yüzme alt yapılarından birine sahiptir.

  eğer yüzme yarışlarını izlemeyi biraz seviyorsanız, türkiye şampiyonaları izlemeye değerdir çünkü fenerbahçe'nin de bu yarışa katılmasıyla küçük çaplı da olsa derbi heyecanı yaşanmaktadır. özellikle de erkek bayrak yarışlarında..

  yüzmede türkiye'nin en iyileri için;

  (bkz: derya büyükuncu)

  (bkz: orel oral)
  ... libra
 10. 10.
  insanı bedenen ve ruhen oldukça rahatlatan eylemdir. sürekli ve düzenli yapıldığı takdirde vücut yapısının daha dayanıklı, düzgün ve kuvvetli olmasını sağlayarak insanın kendini dinç, huzurlu ve daha sakin hissetmesine yardımcı olur.
  ... sekersiz cay