bugün

entry'ler (96)

babasız büyüyen çocuk

kendi kanatlarıyla uçmayı çok erken taşta öğrenen çocuktur...

banana yoshimoto

popüler japon yazarlarından biridir, çizgi roman anlatımından etkilenen dili, özellikle gençler arasında epey tutulmasına yol açmıştır mamafih çoğu eleştirmen tarafından eserleri fazla ticari ve hafif bulunmuştur, en bilinen kitabı 'kitchen' olmakla beraber 'goodbye tsugumi' kitabı 'elveda tsugumi' olarak Avi Pardo imzalı çeviriyle parantez yayınlarında mevcuttur.

hastası olunan sözler

Acılardan daha büyük bir yer yoktur, tek bir evren var o da kanayan bir evren!

Pablo Neruda

trafikte bayan soförlere hayır

''bayanlar'' kelimasini içeren bir diğer sığ yaklaşımdır. daha doğru olanı ''trafikte maganda erkeklere hayır' dır!

beren saat

oynayamama konusunda neden bu kadar ısrarcı olduğunu anlayamadığım hoş hatun, o güzel gözlerini azıcık da gözlem yapmak için kullansa bizim için küçük ama kendi ve oyunculuğu için büyük bir adım olacaktır kanımca. e be güzel kızım bak o kadar başarılı tiyatrocularla çalışıyosun kaç sezondur, hiç mi birşey öğrenemedin bunca zamandır, olmaz ki böyle!

küfürü icat eden adam

oldukça yaratıcı olduğunu düşündüğüm adam.

eski sevgiliyi özlemek

acı veren bir eylemdir, hele ki eski sevgili sizi özlemiyorsa!

inci sözlük türkiye nin utanç kaynağıdır

fazlasıyla abartılı bulduğum önermedir, inci sözlüğün bu kadar önemsenmemesi gerektiği kanaatindeyim, adamlar eğleniyor, siyaset yapıcaz, kültür alışverişinde bulunucaz diye bir dertleri de yok zaten, ama çok küfürlüüüü! diyenlere de anlam veremiyorum keza madem o kadar rahatsızsın o zaman okuma kardeşim bu sözlüğü, prim verme, yok farzet mesela adına başlık açıp durma, sürekli gündeme getirip, insanların merakını uyandırma. kendi hesabıma inci sözlüğün varlığından zerrece rahatsız değilim, ara ara takip ettiğim ve sıkça kahakahalara boğulduğum da oluyor, inciyi türkiyenin utanç kaynağı bulan zihniyeti de hiç ama hiç anlayamıyorum! durum budur vesselam!

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

The Lovers of The Arctic Circle.

camiye gidip allah yok diye bağırmak

büyük ihtimalle cemaatin linç girişimiyle son bulacak cesur bir girişimdir, örnekse,
kemal kılıçdaroğlu: allah yok, elimde belgeler var!
ipini koparmış cemaat tekbir nidalarıyla: indirin kafiri!

yazar alımında titiz davranılmadığı gerçeği

malesef doğrudur.

artiz mi ne artizi artiz ne arar la bazarda

abinin kendi artizliğine dikkat çekmek isterim,artiz ne arar la bazarda derken, bir yandan da bu pazarın tek artizi benim demek istemektedir,yirim seni!

sevgiliye söylemek isteyip söylenemeyenler

seni seviyorum ama senin beni sevmeni daha çok!

tek başına film izlemek

en iyisidir, etrafta dikkat dağıtacak zibidiler yoktur bi kere, adam gibi izlersiniz filminizi. osurmak istediğinizde osurur, en absürt şeylere umarsızca güler,acıklı sahnelerde hüngür hüngür ağlayabilirsiniz doya doya. hiçbir konuda kasmanız gerekmez yani... şiddetle tavsiye edilir! ha derdiniz gerçekten film izlemekse tabi, anladın sen onu:D

türk milletinin tayyip erdoğan a öğrettiği tek şey

yine türk milletinin unutkanlığıdır.

sınavlara çalışmadan doğaçlama giren insan

sınava doğaçlama girer, sonra da doğaçlama ona girer.

bir kıza sorulabilecek en saçma soru

1.50 varmısın?

ateist ile tanrı nın diyaloğu

ateist: Why so serious?

mustafa kemal atatürk

sen ne değilsen odur
edit:bu soruyu soran densize gitsin.

bir erkeğin en seksi olduğu an

şaşkın ördek yavrusu gibi olduğu zamanlardır.