bugün

entry'ler (356)

ttnet

alt yapı değişikliğine giittiklerinden dolayı 1 aydır internetimi nakil yapamayan kurum. Teşekkurler turk telekom! hem de koşulsuz şartsız teşekkurler!

türk telekom

yapılmasını istediğim nakil işlemini 10 gündür gerçekleştiremeyen, alt yapı değişikliğine gittikleri için ne zaman yapacaklarını kendileri de bilmeyen kurum. sağolsunlar kullanamadığım internet süresinin bedelini almayacaklarmış benden, böyle de düşünce sahibiler.

Edit: 1 ay oldu hala durum aynı!

telegol

ruhla beraber biraz akıl, fikir de çağırsalar fena olmayacak sanırım.

öğretmen tripleri

sinirlenince 'anlatmıyorum, hadi bakalım! sınavda da çıkacak bunlar' en korkutucu olanıdır.

haldun hürel

hep istanbul'u anlatsın arkana yaslan dinle. masal gibi anlatır, habertürk'teki programı kaçırılmamalı.

istanbul da bir don kişot

haldun hürel tarafından hazırlanan ve habertürk kanalında yayınlanan program.

tema

tema 2b'lik orman arazilerini satılmaması için imza kampanyası başlattı.hükümet "satarım" diye ısrar ediyor. hayrettin karaca ise 'verin bana bir milyon imza, sattırmam' diyor.lütfen alttaki link üzerinden imza atalım.

http://www2.tema.org.tr/temaimza/

101

öğrendikten ve oynadıktan sonra normal okeyden zevk almamanıza yol açar. 21 taşla oynanır, katı kuralları vardır.

ilkokuldaki çarpım tablosu gerginliği

yerini ritmik saymaya bırakmıştır. artık çarpım tablosu adı altında bir şey öğretilmemektedir. ritmik sayma candır.

çocukken düşüp dizleri yaralamak

üstüm kirlenir, karizmam bozulur derdi olmadan koştura koştura fütursuzca oyun oynayan her çocuğun başına gelebilecek müthiş olaydır. eve geldiğinde anne ve babanın şefkatla yaralarını sarması, ha bire ne durumda diye bakması da işin en tatlı yanıdır.

banyo yaparken yapılan saçmalıklar

saç köpüklüyken gözleri açmak. banyodan sonra kırmızı gözlerle canavar gibi ortalarda dolaşmaya neden olur. tabii dalin kullanılmıyorsa.

profiterol

en güzeli mado'da satılan tatlı. yalnız dondurma dolgulu olanın sipariş edilmemesi gerekir, zannınmca taş daha yumuşaktır. içindeki dondurma çok sert yapmış yenecek gibi değil.

uçuk

ne zaman bende çıkmaz desem patlar dudağımda bir tane.

şehit askerini bulamayan devlet

şehidimizi bulamamış olabilir ama hükümetimiz gayet de çalışmakta, bkz:somali.

bilgi edinme hakkı kanunu

türkiye'de ikamet eden yabancılar ile türkiye'de faaliyette bulunan tüzel kişilerin de yararlanabildiği kanun. kendileriyle ve faaliyet alanlarıyla ilgili olmak şartıyla tabi ki.

radikal iniş yapan uçak

recep tayyip erdoğan'a somali ziyareti sırasında eşlik eden sanatçı ve gazetecileri taşıyan uçak. pistte karşısına çıkan köpeklere çarpmamak için sağ kanadını çalılıklara çarpmıştır. bu olayın ardından ajda pekkan'ın yaptığı açıklama şöyle: 'böyle olacağını bilseydim gelmeye çekinirdim. zor bir iniş oldu. ama burada olmaktan keyif alıyorum. ufak tefek heyecanlar da olacaktır tabii. hala titriyorum. böyle radikal bir iniş beklemiyorduk. heyecanlı şeylerin sonunda güzel şeyler de olur' dedi.

geçmiş olsun hepsine, Allah bizi böyle radikal inişlerden korusun.

çizmeci time

bağımlılık yapan lezzet. bir üç beş derken bi kutu biter ve siz su diye inlerken bulursunuz kendinizi.

insanlık ölmedi

(bkz: stv de yardım kampanyası)

afrika daki açlığı hala kavrayamamış olmak

afrika yaz 5601 (diyanet)
afrika yaz 2868 (kızılay)
afrika yaz 3072 (ihh)
aclik yaz 5777 (kimse yok mu?)

ankara

gök gürültüsü sesinin evde zıplamanıza neden olan bir yağmurla karşı karşıya olan şehir.