1. 1.
  29 Ekim 1971'de Minnesota'da dünyaya gelen oyuncunun gerçek adı Winona Laura Horowitz'dir. Sinema dünyasına adımını ilk olarak 1986 yapımı Lucas ile atan Ryder, 1994'te Age Of Innocence ile en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında, 1995'te ise Little Women ile en iyi kadın oyuncu dalında Oscar'a aday olduysa da kazanamadı. Age Of Innocence ile Altın Küre'nin sahibi oldu. 2001 yılında Beverly Hills'te bir mağazada hırsızlık yaparken yakalanan Ryder, kefaletle serbest bırakıldı. Bu olayla birlikte kariyerinde kötü günler yaşayan genç oyuncu, yakında gösterime girecek olan Scanner Darkly ve Darwin Awards filmleri ile hayranlarının karşısına çıkacak.
  5 ... trinfr
 2. 2.
  kleptomani hastalığı yüzünden çok fena madara olmuş aktris.
  oysa (bkz: edward scissorhands) filminde görüp ne de güzel aşık olmuştum kendisine tüm bunlar olmadan önce.
  4 ... tyler
 3. 3.
  bir ara magazadan elbise çalarken gizli kamera tarafından yakalanan hasta olunası güzel bayan , siyahda çok yakışıyor.
  ... crypto
 4. 4.
  hayran oLunası insan..
  new york ta sonbahar fiLminde kendisine aşık oLmamı sağLamış muhtesem güzeLLikteki tatLı insan...
  (bkz: yeme de yanında yat)
  ... volcan
 5. 5.
  vakti zamanında Johnny Deppin sevgilisi olması sebebiyle kendisinden fena halde nefret edilen ve üstünden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala nefretin büyüklüğü sebebiyle halen sempatik bulunamayan velakin pek duru bir güselliği olan masum bakışlı aktrist
  1 ... cassandra
 6. 6.
  ismini, dogdugu kasaba olan 'Winona' dan almış olup, asıl ismi Winona Laura Horowitz'tir.
  1 ... jassemine
 7. 7.
  angelina jolie ile girl interrupted'da akil hastanesindeki bir kizi canlandirmis olan, ama asil ilgimi cher ile oynadigi adini bilmedigim bir film ile cekmis olan, olaganustu gozlere sahip, guzel oyuncu.
  ... notdolllab
 8. 8.
  orj.adi "house of spirits" olan, "ruhlar evi'nde" de psisik bir anne (maryl streep) ile hirsli babanin (jeremy irons) kizlarini canlandiran oyuncu, babasinin tum yasaklarina ragmen koylu cocugu pedro (antonio banderas) ile gizli bir ask yasar. bir romandan uyarlanan bu etkileyici filmini de unutamadigim oyuncu ayni zamanda.
  ... notdolllab
 9. 9.
  girl interrupted'da edward scissorhands filmindeki sarı uzun saçlı halinden pek eser kalmamış ancak kısa saçın çok yakıştığı hatun. sigara içişi de pek güzeldir. o ince parmaklarında tutar sigarayı...
  ... vera
 10. 10.
  (bkz: winona riders)
  ... dasti