1. 1.
  başrollerinde johny depp ve winona ryder ın oynadığı, masalsı anlatımı ve güzel müzikleri ile izlediğim en duygusal filmlerden biridir.
  amerikan hayat tarzına, her şeyin monotonluğuna inceden iğneleme yapar.
  winona ryder'a aşık eden filmdir.
  10 ... tyler
 2. 2.
  Tim Burton'ın şaheselerinden yalnızca bir tanesi.
  9 ... trinfr
 3. 3.
  johnny depp e ne olursan ol gel diyerek seyredilen, insanoğlunun iyiyle kötü arasında çizdiği sert sınırları ve bu sınırların delinin birinin kuyuya taş atması şeklinde nasıl bir anda değişebildiğini anlatan film.
  7 ... cassandra
 4. 4.
  tim burton' un tapılası filmlerinden birisidir.. jonny depp in oyunculuğla tavan yapmıştır.. corpse bride da tavsiye edilir.. hatta şiddetle önerilir:))..
  6 -1 ... solucan
 5. 5.
  hiç bir filmin veremediği tadı veren mükemmel bir film.

  (bkz: kelimeler yetse)
  7 -1 ... illegal
 6. 6.
  makas eller adıyla türkçeye çevrilmi$ bir masal olmasına istinaden; johhny depp'e come as you are demeyi kendime bir borç bildiğim tim burton eser-i fevkaladesidir.

  sosyolojik açıdan derin ve keskin bir konuya parmak basar esasen. burada anlatılan edward, içimizden biridir; içimizdeki gaffur'dur. farklıların farklılıklara adaptasyon sürecinin zorluğu ile aslında hangi tarafın (biz mi, o mu?) "farklı" ya da "anormal" olduğunu anlamlandırmak adına çizilmi$ eflatun bir tablôdur..
  9 ... ceviz agaci
 7. 7.
  Tim Burton'ın Edward'ı istemeden bozan, kıran, buna engel olamayan, bu durumu da ellerini makas olarak ekrana yansıttığı pek güzel ve acıklı filmi
  5 ... nukleermalkav
 8. 8.
  masal gibi bir film bu. tim burton'ın hayal gücüne hayran bırakan.. johnny deep'in oyunculuğu fevkalededir.. yürüşüyüşü, bakışları, mimikleri.. yürek burkan filmdir ayrıca.
  4 ... leviathan
 9. 9.
  bir adam hangi kılığa girerse girsin yakışıklı mı olur ya dedirten Johnny Depp'in ilginç fimlerinden sadece biri...
  6 ... soulatabyss
 10. 10.
  (bkz: olsa da yesek)
  3 -1 ... zindik