1. 1.
  bildiğimiz hırsızın yeni adı.
  7 -2 ... kısmetsiz
 2. 2.
  bir çeşit ruhsal sağlık bozukluğu sebebiyle ortaya çıkan çalma dürtüsü.bunu yapan kişinin çaldığı şeye zerre ihtiyacı olmayabilir ama, kendisine sahip çıkamaz.o heyecan,korku herseferinde kendine çeker kişiyi...
  çok anlamamakla beraber ilgi eksikliğinden kaynaklandığı söylenir.
  3 ... karga
 3. 3.
  kleptomani bir calma hastalıgıdır.. ornk:kleptomani hastası Hollywood'un masum yüzlü oyuncusu Winona Ryder'ın * yakalanması sonucu savunması 'sırf heyecan olsun diye yaptım' olmuştur..
  3 ... illegand
 4. 4.
  (bkz: kleptoman)
  1 ... the kene
 5. 5.
  erkeklere oranla kadınlarda daha fazla görülen ruhsal hastalık.
  1 ... mürekkep
 6. 6.
  koleranın zaman hırsızlarına yaptığı kleptoman şarkısına ilham olan hastalık.
  3 ... komplikasyon
 7. 7.
  ihtiyacı olmadığı halde , rastgele herhangi bir şeyi çalma ihtiyacı duymaktır. psikolojik bir hastalıktır.
  3 ... aby
 8. 8.
  çocukluk yaşlarında başlar..Bu davranış akabinde, mutluluk, rahatlama ve büyüklük hissi içine girilir..Kadınlarda erkeklere göre yaklaşık dört kat daha sık görülmektedir..Kişiler bu davranışlarına engel olabilmek için sosyal hayatlarını kısıtlayabilir ve çevrelerinden uzaklaşabilir, alışveriş yapmamaya çalışabilirler..Kişinin geçmişi ve şu anı ile ilgili zedeleyici olayların saptanarak, bunlara yönelik uygun düşünce şemaları geliştirilmesi ve toplumsal ilişkilerdeki uygunsuz savunma mekanizmalarının değiştirilmelerini hedefleyen terapiler, dürtüsel hareketleri ve kaygı durumunu azaltmaya yönelik ilaç tedavileri ve gerekirse hipnoz ile başarılı sonuçlar alınmaktadır..
  3 ... theblu
 9. 9.
  mısır kralı faruk'un olduğu iddia edilen hastalıktır. hatta katıldığı bir davetten kaşık aşırdığını bile yazmışlardı da ben inanmamıştım.
  2 ... dervisabdi
 10. 10.
  çalma bağımlılığı olan psikolojik bir hastalıktır. kişinin değerli, değersiz eşyalar üzerinde rahatsızlığının yaratmış olduğu irade zayıflığı nedeniyle çalma dürtüsünün oluşmasıdır.
  ... sechqeen