bugün

entry'ler (440)

minb in

yerli malı url kısaltma servisi, bir nevi "türk işi bit.ly".

şu adreste ikamet ediyor:

http://minb.in

qr kod desteği ve mobil servisiyle akıllı telefonları da hesaba katarak hazırlanmış sanırım. kısaltma linklerine şifre ekleme olayı da enteresan olmuş.

laklak show

best fm'de yılların radyocuları arasında kaşla göz arasında iki genç yetenek mikrofonu ele geçirmiş gibi devam eden süper program.
mutlu da mumi de birbiriyle alakası olmayan şakalarla götürüyor olayı.
ayrıca bu akşamki programda uludağ sözlük'e selam çaktılar.

sözlük yazarlarının tumblr sayfaları

http://alengirli.tumblr.com

uludağ sözlük e bir daha gelinse alınacak nickler

(bkz: alengirli)

ibb nin sokakta kalan insanları toplaması

operasyonun başına col hans landa getirilmiş olabilir.

col hans landa

hakkında çok ilginç anektodlar bulunduran film karakteri:

quentin tarantino senaryoyu yazdıktan sonra bu karakteri öncelikle leonardo dicaprio'ya vermeyi düşünmüş, sonrasında alman kökenli ve biraz daha yaşlı biri olarak christoph waltz'i uygun görmüştür.
bu rolün gerçekten oynanması mümkün bir karakter olduğunu düşünmediği için karamsarlığa kapılan quentin tarantino, waltz abinin işin içinden hakkıyla çıkmasıyla birlikte oyuncu hakkında "filmimi bana geri verdi" şeklinde bir açıklama yapmışlığı vardır.

ilginç bir diğer nokta da, christoph waltz, oyuncu seçimleri sırasında kendisinden istenen hans landa kişiliğinin, sadece bir deneme rolü olduğunu ve iyi oynarsa başka bir rol alacağını sanmıştır. o derece psikopat ve canlandırılması zor bir roldür yani hans landa.

sonunda hassiktir denilen filmler

(bkz: freaks of cock)
(bkz: başında hassiktir denilen filmler)

one piece

animeyi takip edenlerin, özellikle şu anki marineford arc'da kesinlikle wikipedia, wikia ya da forumlarda one piece'e denk gelmemesinde fayda var.
"bunlar bişey değil, daha büyük şeyler olacak." manga'daki spoilerları alıp berbat etmeyin derim.

ali rıza bey in otopsi raporu

aslında yaşlı değil, yıllar evvel ölmüş.

şeriat gelince ünlülerin vereceği tepkiler

adnan oktar: "inşallah, maşallah."

2010 yılında hala komünizm isteyen zihniyet

çok afedersin sikilmeye doymayan zihniyettir. bu çağda komünizm diye sana allayıp pullayıp karman çorman bişey sunacaklar, bugünü mumla arar olacaksın.
sözümona türkiye "cumhuriyet", nato da "barış gücü" ama hangisi bu sıfatın içini doldurabiliyor? yönetim şeklini layıkıyla uygulayabilecek bir ülke bulmak lazım, yönetim şeklini değiştirmeden önce.

edward newgate

son yayınlanan bölümde* bir kez daha hassiktir çektirmiştir izleyenlere. hani "ya tamam adam süper, über deniyor da bi numarasını göremedik" diyen şüpheci arkadaşlara bile ayarı vermiştir.
sevdanın son vuruşunu yapmıştır resmen.

gıcıklık yapmayı marifet sanan asistanlar

disiplini ve saygıyı sağlamanın tek yolunu "gıcıklık yapmak" şeklinde gören "eksik" insanlardır. ilmine, irfanına bakacağına kendisinden hem yaşça hem deneyimce düşük olan öğrenci ile sidik yarıştırır. zekasının, aklının yetmediği yerde de sözümona "makamını" kullanıp baskın çıkar.
yıllardır süren öğrencilik hayatımda tek bir asistana bile saygısızlık yapmadım ama bu onların yaptığı yetersiz hareketleri görmeme engel değil.

israil in türkiye ye savaş açması

israil hem devleti hem milleti ile güven paranoyasının yaşandığı bir yer olduğundan, ne yapacaklarını kestirmek mümkün değil. "kesinlikle dokunamazlar" deniyordu mavi marmara'yı bir defa alaşağı ettiler. her iki tarafın da bahanesi ne olursa olsun, sonuç önemlidir.
savaşta da durum benzer olacağı için, kendini tehdit altında hisseden her korkak hayvan gibi saldırmayı tercih edebilir.

sözlük yazarlarının itirafları

çocukken lavaboya işerdim, taa ki bir sözlükte küvete s.çanlar olduğunu görene kadar. "sonum iyi değil" diye düşündüm herhalde.

mutluluğun kokusu

mutluluğun sesinden birkaç saniye sonra gelir.

escinselpenguen

(bkz: okama)

nejat işler

bir rivayete göre steve jobs ile akrabadır.

saten çarşaflı yatakta sevişmek

sibel tüzün'ün saten adlı yeni albümünün teması. katıldığı bir radyo programında "bu albümdeki şarkılar daha dişi, daha ... nasıl tarif etsem bilemiyorum" dedi.

sanırım "daha sevişken" demenin kibar bir yolunu bulamadı.

kuro

japonca'da siyah veya kara gibi bir anlamı olan kelime.

edit: eksileyen ibne, bin yıllık dile ben mi yükledim sanki bu anlamı?