1. 1.
  bakırköy 'de üç alışveriş merkezinden biri olan , incirli caddesinde yer alan ilk açıldığı yıl her gün bir ünlüyü davet edip piyasa yapmaya çalışmış mekan. zara gibi bir mağazaya sahip olmasıyla bir avantaj kazanmıştır. * onun haricinde bilindik bir de büyük bir migrosu vardır aşağı katta. sonraki mağazalar tipiktir. üst katındaki yemek yeri ise soğuk bir bölümdür. belki de alanı çok geniş olduğundan. ramazan ayında her akşam saat 20.00 dan sonra fasıl ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.
  1 ... kacak kelebek
 2. 2.
  türkçeye ingilizce yamamanın, hatta direk ingilizce kullanmanın en güzel örneği. şehir merkezi değil, "town center" he mi? yani "town center" olunca çok elit olunuyor, çok sosyetik olunuyor öyle mi?
  (bkz: allah akıl fikir versin)
  1 ... thedewil
 3. 3.
  yanında 2 sene devam ettiğim uğur dershanesinin bulunduğu küçük bir alış-veriş merkezi.
  ... elendil
 4. 4.
  içinde bilge adam'ın town center adlı şubesini bulunduran alış veriş merkezi. 4. katta çok az kişinin bildiği, iki binayı bağlayan bir koridor vardır.
  ... maksat muhabbet
 5. 5.
  önü buluşma amaçlı kullanılan mekan.. bakırköy meydan'ında olmayan buluşmalar büyük ihtimal town center'in önünde oluyor.
  ... chanson de roland
 6. 6.
  istanbulda yaşanan avm hezeyanına eklenmiş bir halka. yakında gecekondular için kullanılan ''mantar gibi türeyen''terimi bu yapılar için de kullanılmaya başlanacak.
  ... karpuzkabugu
 7. 7.
  zara'dan girerek geçildiğinde hiçbir kontrolden geçilmeden girilebilen alışveriş merkezi. çok manasız tabii. çünkü zara'nın kapısında da çanta kontrolü yapılmıyor. elini kolunu sallaya sallaya girmek isteyenler zara'dan girmeyi tercih eder o zaman bu durumda.
  1 ... bettyboop
 8. 8.
  her strteji oynunda rastlayabileceğiniz, potansiel galibiyet namusu.
  1 ... chemsuk
 9. 9.
  bakırköy'ün en az müşterisi olan, haftanın her günü ve günün her saati tenha olan, sağda solda çok fazla tikky görülmediği için evet sırf bu sebepten bile gidilmeyi hak eden alışveriş merkezi.
  ... asiti kaçmış kola
 10. 10.
  giriş katında yer alan ve incirli'ye bakan bahçesi olan starbucks'ta özellikle akşamları oturması keyifli olan mekan. ayrıca belli bir kitleye hitap etmek istedikleri için alışveriş merkezi yönetimi, sinema açmamaktadır alışveriş merkezine. içerisindeki firmaların büyük çoğunluğu gerçekten de belli bir kalitenin üzerindedir. küçük olduğu kadar keyiflidir. ayrıca içinde bir de fenerium bulunur.
  ... yalnis