bugün

entry'ler (958)

up

izlendikten sonra her izlenen başka animasyon filmde (örn: wall-2, corpse bride) aynı tat aranan fakat bulunamayan, yürek okşayan animasyon filmi. mutlaka izlenmeli ve arşivde bulundurulmalı.

final destination 5

sonuyla artık yettiğini belli eden filmdir. 3d gayet başarılı olmuş. son durak 4 de 3d idi ancak bu daha başarılı olmuş.
bir takım soru işaretleri bırakmıştır ancak daha fazla devam etmemesi herkesin hayrınadır. daha fazla ölüm çeşidi seyretmek pek hoş olmasa gerek...

--spoiler--
filmde, sorgu hakimi (coroner) neler olup bittiğini nerden bildiğini gençlere açıklarken, bu tür olayların daha önce olduğunu söylemişti. ee ne oldu sonra gitti son durak 1'e bağladı. kısır döngü değil mi bu? son durak 1 hangisi o zaman diye sorarım ben? 5 aslında 1'miş??? sorgu hakimi daha önce böyle olayların olduğunu söylerken hangisini kastediyordu? bizim bilmediğimiz başka son duraklar da mı olduğunu kastediyor film burada? o zaman son durak 6-7-8-9-10'un habercisi mi bu kısır döngü? bu sefer ölümleri daha yakından hissettirdi zaten, efektler gayet etkileyiciydi. jenerikte de eski "son durak"lara nostalji de yapıldı ki bu da hafıza tazelemek adına hoş olmuş...
--spoiler--

televizyonun icadına lanet etme sebepleri

klişeleşmiş bir sebep olsa da; aile, eş, dost bir araya gelindiğinde iki muhabbetin belinin bir türlü kırılmasına fırsat verilememesidir. iki satır sohbet edeceksin akabinde "ay sus dur dur dizi başladı!" "şu kızcağız elendi yarışmadan bak görüyor musun?" "vah tüh adamın kutusundan mavi çıktı gördün mü?" *

susmak

ve zamana bırakmak... belki de en iyi cevaptır gibi görünse de ve her ne kadar altın olduğu söylense de yine de sorunları konuşarak çözmenin yerini tutamayan eylemdir bazen.

bettyboo

dikkatlice (bkz: bettyboop)
bir de, (bkz: bettyboo)
*

türk kadınının dünyanın en güzeli olması

(bkz: ben donyanin en gozel garisiyam)

uktecinin notunun tanım içermesi

uktecinin, "biri bunu doldursun" isteği üzerine bir başlığa not iliştirmesi ve bu notun da zaten başlığı açıklayan içerikte olmasıyla kafa karıştıran durumdur. o zaman uktenin ne anlamı vardır. notta açıklanmış uktenin biz neresini dolduralımdır. dır dır dır...

kirk dereden su getirmek

(bkz: bin dereden su getirmek)

kanli sancak

(bkz: al sancak)

kamyon arkası yazıları

çarkıfelek programı sayesinde her gün bir tane öğrendiğimiz yazılardır.
komik, şakacı, naif, hoş...

güzellik geçiciyse, sana niye geçmemiş.

soko

sokö.
sokak köpeği.
http://www.evcilkopekler....irklari/soko-sokak-kopegi

vurgulu konusmak

(bkz: altını çizmek)*

imali konusmak

(bkz: kinaye)

su içerken çömelmek

diğer elin de başın üstüne konmasıyla desteklendiği gözlemlenmiş eylem.

fatal

önce bu (#3976660), ardından bu (#3976680) ve bu (#3976689) ve akabinde bu (#3976699) ve en son da bunu (#3976737) yazdığını görünce karışık duygular içinde yüzdüğü kanaatine vardığım yazar.

en kötü meslek

zor ve tehlikeli olmasının yanı sıra iğrenç olması da cabası olan meslektir.
misal, fil bakıcılığı.

http://img74.imageshack.u...omplainingaboutyousy8.jpg

slice

ing. -fiil- dilimlemek

bugün

ben butonuna basınca bugün hiç girmediğiniz kadar entryi girmişsiniz gibi gösteren, sanırsam bir karışıklık sonucu bu hafta girilen entry sayısını gösteren istatistik.
(bkz: sözlüğe neler oluyor)

sudoku

analitik düşünceyi geliştiren oyun. insanın oyunu oynarken çeşitli alternatifleri düşünmeye çalışmasını sağlar ve bu beceriyi hayatına da uyarlayabilmesinde etkisi olabilmektedir.

17 eylul 2008 istanbul yagmuru

(bkz: uludağ sözlük hava durumu bülteni)