1. 1.
  bildiğiniz boş ya da bi önceki gün ağaç dolu olan araziye bir gecede yapılan barınak.
  6 -2 ... kısmetsiz
 2. 2.
  sadece tek katlı olmayıp büyük illerimizde beş katlı olanları dahi vardır. bunlara gece kondu demekten ziyade seçimkondu demek daha doğrudur. belediyeler veya iktidarlar oy kaygısıyla vatandaşa hem kendi toprağını yağmalatmış hem de imarsız arazi üzerine ev yapmasına izin vermiştir. boğazın birçok yeri orman arazisidir ama ev doludur. mesela çengelköydeki yapıların tamamı gecekondudur. şimdi sormak lazım: dünyanın en güzel yerlerini yağmalatan bir devlet yöneticisi vatan haini midir değil midir?
  4 -2 ... palta
 3. 3.
  temelinin sağlam, ömrünün ise uzun olabilmesi için seçim dönemlerine yakın zamanda yapılması gerekli yapı.
  ee her işin bir zamanı var beyaavv.
  4 -1 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  ankaragücü taraftar topluluğunun en psikopat olanlarının kendilerine verdiği addır. ayrıca bu güruhun ankara 19 mayıs stadında her maç hazır bulundukları gar tarafındaki kale arkası tribün de gecekondu diye anılır olmuştur
  8 ... unidentified
 5. 2.
  dilimize son yıllarda girmiş en güzel kelimelerden biridir. (nasıl oldu da ingilizce birşey uydurmadılar hala şaşarım. yeni icatlara isim koyma işini ingilizce eğitim almamış türklere bırakmak belki de en doğrusu olacaktı. bina dikmekten daha kolay hallediyorlar. morgıç'a da bişey bulsunlar)

  kafası çalışan ve koltuk bağımlılığı olmadığı için siyaset baskısı da hissetmeyen, işini bilen bazı belediye başkanları bu gecekonduların işgal ettiği alana alt yapısı olan iki yüksek bina dikerek, çevresini de yeşil alan olarak bırakarak çözüm buluyordu. sonra o yüksek binalar da yetmemeye başladı.

  hazine arazisinin etrafını çevirmenin yapılacak en akıllı yatırım olduğunu farkettiler, hemen mafyasını kurdular, e kol bir kaptırıldı mı ya kesip atacaksın ya da çektiği yere gideceksin.

  bir de; büyük hırsızlara kızan insanlar, fakir insanların hırsızlığını neden hoşgörürler ki?
  2 -2 ... caty blake
 6. 3.
  felemenkçede de aynı şekilde yazılan ve okunan kelimedir..
  1 ... intensivecare
 7. 4.
  ankaragücü seyirci grubu.. fanatiklikten de öte bir oluşumdur... her daim kale arkasında yer alırlar... ali imdat adında harbi psikopat bir tribün liderleri vardır...
  4 ... don santino corleone
 8. 5.
  ankaragücü taraftarların en ateşli tribün oluşumudur. kale arkasındakı trıbündür , hatta kale arkası girişi yerine gecekondu giriş yazdığı söylenmektedir.
  4 -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 9. 6.
  ayder yaylasındaki tek beton yapıda a.g gecekondu yazısını görünce beni dumur eden ankaragücü taraftar oluşumlarından biri.

  diğeri: anti-x.
  5 ... kaptanmagraadami
 10. 7.
  "iste tutku iste cosku, burasi gecekondu"
  slogani ile selam veren 500, 600 kisilik cekirdek tarftar gurubu ile 19 mayis stadyumunun en renkli, piskopat bir o kadarda eglenceli taraftar grubu.
  saga sola ziplayarak, sanki polis baskini var gibi etrafa dagilarak daha sonra tekrar birleserek acaip islere imza atan bu taraftar grubu bir cok macta ankaragucunden cok daha fazla ilgi cekmektedir.
  bursasporu cok severler.
  5 ... mese odunu