bugün

sözlükte olmayan ama bursada olan kahveci.

efendim, abidik gubidik insanlar var burada. geçenlerde saçları bedeninden daha büyük olan bir abla görmüştüm mesela. böyle ilginç bir yer. ama kahvesi fena sayılmaz.
Buraya gelen insan profili oldukça elittir.
bursa ya acılmasıyla gun boyu zafer plaza da gezen, aynı kalıptan cıkma tikkylerin sahiplendigi yeni sit alanı

(bkz: starfucks)
(bkz: starsucks)
ankara da gectigimiz yildan itibaren mantar gibi cogalan kahve isletmesidir. alis veris merkezlerinde, caddelerde gorulebilmektedir. lezzet olarak tatminkar kahveler uretir.
yurt dışında fastfood kahvecisi muamelesi goren yer.
yanınızda 2-3 ytl varsa ve canınız kahve içmek istiyorsa asla gitmemeniz gereken kahve kafesi.
amerika'daki versiyonlari ile türkiye'deki versiyonlari cok farklidir. amerika'da insanlar starbucks'a girer, kocaman*, styropor*dan yapilmis bardagimsi sey ve komik bir icme deligi olan kapagini da alir giderler. türkiye'dekiler ise 'hadi starbucks'a gideliiiiiimmm' 'kahve, pardon latte macchiato, frappucino iceliiiiimm tiramisu yiyeliiiiiimmm' diye gezen tiki lerle dolu piyasa mekandir.**
etilerdeki mağazasına giden insanların yaş ortalaması 15 olan kafe.
ayrıca amerika'da her sokakta bir tane bulunur. fiyatları da bize oranla çok daha ucuzdur.
bikaç seneden beri birkaç arkadaşımın Bursa ya bir şubesini açıp parayı kırma hayalleri kurduğu ama zafer plaza ya açılmasıyla hayallerinin suya düştüğü global kahveci.Sonradan kimle konuştuysam hepsi de bunu düşünmüş bi ara.
bursa carrefoura bir magazasını acacak olan işletmedir. * *
tiki mekanı.
bulunduğu semtte yada alışveriş merkezinde tartışmasız en çok talep gören yerdir.caramel mochası ve frappucinosunu tek geçerim ben şahsen bizzat kendim
pazarlama mucizelerinden birisidir.insanlara mal veya hizmetten daha önce statü ayrıcalık sunmaktadır.bakın oralarda oturanlara bunu göreceksiniz.şimdi sakın oraya giden herkes öledir diyorum sanılıp tepki konulmasın ben genel kitleden bahsediyorum.ha buna karşı çıkan varsa buyursun.
sigara içenlerin* gitmekten hoşlanmadığı ve henüz gitmemiş olanların da hoşlanmayacağı mekan.kahveleri bozulmasın diye kapalı alanda sigara içirmiyo beyefendiler.*
starfucks demek daha doğru olur nesquik gibi bi kahveye 6 ytl isterler.
Cheesecake brownie'si,doppio'su ve frappuccino'su enfes olan 2 dakikalık zevk için hem kalori hesabı hemde para hesabı yapmanıza sebep olan pahalı mekan.

edit: hazelnut latte'yi de unutmamak gerek.
bahariye'deki mağazasına giden çocukların yaş ortalaması 16 civarıdır.
allahtan saat 19 dan sonra çocuklar evlerine gidiyorlar da, büyüklere yer açılıyor.
lan yedi bucuk liraya kahve satiyorlar, o da kucuk kahve. ulan o paraya ben kurukahveci mehmet efendiye ortak olurum lan, yedi bucuk lira ne lan? doner uc bilemedin uc bucuk lira.
shaya adlı büyük bir amerikan şirketinin ,türkiye'deki işletmecilere para karşılığı isim hakkını verdiği 16 şirketten biridir.fiyatları pahalı olmasına rağmen belirli bir müşteri potansiyeli olan ve türkiye'de 36 tane şubesi olan güzel bir mekandır.
her ne kadar ankaranın aptal tikileri starbucks'a gitmeyi bi meziyet ve hava sansa da gayet rahat gidip yemekten sora kahvemi içiyorum burda. yanında da puro olunca tadından yenmiyo zaten. vanilyalı latte pek lezizdir. tall olanı vanilya sosuyla beraber 4.75 olup gayet makuldur boyuna göre.
tiki kıraathanesi.
çok yakın zamanda bursa carrefourda açılacak olan işletme
soguk bir kıs günü iki sevgilinin sıgınmasına olanak sunan ask yuvasıdır
(bkz: white chocolate mocha)
rusya daki ismi 'republic of coffee' olan kıraathaneler zinciri.rus milleti bizden zeki tabi , adamlar kendilerine ait olan 'çaynaya loşka' veya 'kafehauz' gibi yerleri doldurmayı tercih ediyolar.. hem daha ucuz , hem daha kaliteli mekanlar . hemde paraları ülkerinde kalıyo ..