bugün

entry'ler (1120)

radamel falcao garcia

sadece bitirici vuruşlarıyla değil aynı zamanda takım oyununa katkısıyla da takıma büyük fayda sağlayacak forvet, hoş gelmiş.

psikoloji okumak

türkiye gibi bilime, özellikle sosyal bilimlere neredeyse hiç değer verilmeyen bir ülkede yapılmaması gereken aktivite. üniversiteye girdiğim 2010 yılında bu bölümün sayısı 20'yi geçmezken şu an en az 50 üniversitede psikoloji bölümü vardır. haliyle de iş kabaran mezun sayısıyla iş bulmak zorlaştı, bulunsa bile iyice komik rakamlar önerilir hale geldi. sevgili yök, hiç yetmezmiş gibi açıköğretim'le bile öğrenci alacaktı ki güç bela vazgeçirdiler. uzun lafın kısası gelmeyin arkadaşlar, tünel bombok bir yere çıktı.

30 mart 2014 türkiye yerel seçimleri

Istanbul'u akp ankara ve izmiri chp'nin alacağı seçimlerdir, bu da anket izmir'den

aylin aslım

8 mart dünya kadınlar günü için istanbul ticaret üniversitesine psikoloji kulübünün davetlisi olarak katılacak sanatçı https://www.facebook.com/...69&type=1&theater

kadınların ve erkeklerin ortak yönleri

ergenlik dönemine kadar çoğu özellikler ortaktır. ergenlikten sonra fiziksel farklar olduğu gibi zihinsel-psikolojik farklar da ortaya çıkar. menopoz-andropoz dönemlerinden sonra farklar tekrar azalmaya başlar.

sözlük yazarlarının itirafları

küçükken atilla taş hayranıydım. bundan daha büyük itirafı olan çıksın karşıma !

barmen muhabbeti vs berber muhabbeti

barmenle muhabbet genelde kederli zamanlarda yapılır. sevgilinden ayrıldığında ya da buna benzer hayal kırıklıklarında alkolün de etkisiyle barmen imdada yetişebilir. biraz psikologluk yapar barmen.

berber muhabbeti ise daha sıcak, daha canayakındır. siyasetten girip futboldan çıkılır. zaten berber dükkanları benim için muhabbet ve posta gazetesi demektir.

sözlük yazarlarının itirafları

bu zamana kadar aşık olduğum kızların yüzde 90.8'i (küsüratlı vereyim salladığım anlaşılmasın) boğa burcu kadını. hakikaten üzerimde radar görevi üstleniyorlar.

ailesiyle birlikte kaplıcaya giden genç

genellikle kendi isteğiyle değil de aile zoruyla giden gençtir büyük ihtimalle. gittiği zaman sıkıntıdan patlar herhalde, bir an önce eve dönme hayali kurar.

en ideal kadın boyu

en ideal boy sevgilinin boyudur, yiyorsa olmasın**.

oğlum bak git

azalarak bitmesini umduğum söz öbeği, buradan da vedat özedemiroğlu'na selamımı çakayım*.

galatasaray

önümüzdeki seneler birçok başarıya ulaşacağını düşündüğüm türkiye'nin en başarılı markası, en büyük kulübü.

yazarların aldığı ilk telefon

nokia 1100'dı 2004 senesinde almıştım. satan eleman'da övüp duruyordu, 'genç bak el feneri var bunun, çok az telefonda bu özellik var' diye. biz de kanıp aldık, ne bileyim el feneri'nin kendini bile aydınlatamadığını !

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

usualsuspects- asayiş şube'de çalışan genç polis.

psikoloji okuyan sözlük yazarları

(bkz: illetyus)

izel çelik ercan

güzel şarkı yaparken bile abukluklarından geri kalmayan bir grup olma özelliğini taşıyan facia trio.
http://www.youtube.com/wa...qQAAM&feature=related

barry lyndon

uzun mu uzun olmasına rağmen -2 saat 57 dakika- müthiş sürükleyici bir filmdir. izlerken bir an bile saatinize bakamayacağınız, görsellik konusunda aşmış bir stanley kubrick şaheseri. bir insanın yaşam serüvenini, iniş çıkışlarını mükemmel bir şekilde anlatır barry lyndon.

2 şubat 2012 izmir kar yağışı

şirinyer'de küçük veletlerin viyaklamaları ile farkına vardığım kar yağışı olmuştur. an itibariyle iyi yağıyor buraya.

sözlük yazarlarının itirafları

kaybedenler kulübündeki brit'ten bile daha kaybedenim bu aralar..

istiklaldeki ferdi tayfur

genelde asmalımescit civarında takılır bu ağabeyimiz. sırf yanık sesini duymak için meydandan oraya kadar yürümüşlüğüm vardır.