bugün

japonların sirkeli pilava böcük, balık, yumurta, hıyar... sararak yaptığı yiyecek.
suşi çeşitleri

saba-uskumru
kani maki-yengeç, salatalık, pirinç
tamago maki-yumurta, pirinç
avokado maki-avokado, pirinç
tamago-yumurta, pirinç
unagi-yılan balığı
saba-uskumru,pirinç
shake maki-somon balığı, piriç
uramaki-somon balığı, tuna, pirinç
ebiten maki-kızarmış karides, pirinç
maguro temaki-tuna, pirinç yosun sarma
ebi-karides,pirinç
shake-somon balığı,pirinç
maguro-tuna,pirinç
kappamaki-salatalık,pirinç
tekka maki-tuna,pirinç
ıkura-somon balığı yumurtası
kaliforniya roll-avokado,yengeç,uçan balık yumurtası,salatalık,pirinç
sesame roll-avokado,karides,susam, pirinç
gari-zencefil
shake temaki-somon balığı yosun sarma
kani avocado temaki-yengeç,yumurta,avokado yosun sarma

benim en sevdiğim suşi ise shake maki' dir, yanında da iran havyarı varsa tadından yenmezdir.
aslında çiğ değildir, limon ve tuzda pişmiş balıkla yapılır.
sadece madagascar adlı animasyon film de ilgimi çeken tadını sevmeyeceğimi düşündüğüm japon balık yemeği.
son olarak ülkemizde bir bayanın üzerinden de yenilerek miladını doldurmuş japon yemeği.
(bkz: sushi)
ilk defasında hazırlanmış olarak satın alıp, ağzıma almamla beraber çöpe atmamın bir olduğu japon yemeği.

sonrasında paradisperdu adlı yazarın, sushi tarifini üniversite yurdundan bir japon arkadaşından alıp, kendi elleriyle hazırladığı sushileri tattım. çok nefis, sağlıklı ve hafif yiyecek. o gün bu gündür müptelasıyım.

hazırlanır hazırlanmaz hiç beklemeden tüketilmelidir.
çakma menemen.
yedikten saniyeler sonra kebaba, çiğ köfteye ve bilumum yerel lezzetlere kurban olmak istenen japon şeyi, bi'şeyi. ama tek bi'şey değil. iğrenç.
Hayatımda ilk defa bugün suşi yedim ve korkularımın aksine çok beğendim. Çoğu kişinin yazdığının aksine henüz karnım ağrımadı. Hiç yememiş arkadaşlara tavsiyem kesinlikle yemekten korkmayın. Afiyet olsun.
ciddi anlamda beğendiğim ve sağlıklı bir yiyecektir. uzun zamandır canımın çekmemesi vesilesiyle yemeye fırsat bulamamışımdır.
insanların nasıl bu kadar sevdiğini anlamadığım, pirinç, yosun ve genellikle çiğ balıktan oluşan, insanda balığı pişirin, pirinci pilav yapın, yosunu da atın gitsin hissiyatı uyandıran yemeğimsi. illa denemek isterseniz sebzelisini deneyin, balıklısı gibi mide bulandırmıyor.
aslında tadı çok kötü değil. hani yenmeyecek kadar kötü değil ama yenecek kadar güzel de değil. ama en azından '' öghh çiğ balık yenir mi'' gibi laflar edeceğimize tadına bakıp karar vermek en doğrusu.
ön yargıyla yaklaşmamama rağmen, ''hatta güzeldir severim ben kesin'' diyip yememle beraber, bayıldığım denizin kokusunu buram buram hissettiğim anda mide bulantısıyla zar zor yuttuğum japon yemeği. valla kokoreç bile daha güzel. mis gibi kebap varken suşi de neymiş dedirtti. bu japonların animelerine bayılıyorum bi, yemekleriyle işim olmazmış.
görünüşü lokuma tadı bokuma benzeyen japon şeyi.
ömrü hayatımda ilk kez bir lokantada ağzımdakini tükürmek zorunda kalmama neden olan bok.

inanıyorum ki japonya'da sushico'dan çok daha iyi yapılıyordur. yoksa japonlar'ın soyları çoktan tükenmişti.
fakirlerin yemeleri imkansız olduğu için orda burda tükürdüm diyerek bok attıkları elit yemek.
tükürülmemesi gereken leş yiyecek. japonyada da yedim lan ben bunu orada da leş burada da leş.
paketlerde çeşit çeşit satılacak kadar piyasaya düşmüş olan çiğ balık ve deniz ürünleri.
*
ateşin yüzyıllar önce bulunduğunu bir kez daha hatırlatmak istediğim yiyecek türü.
çok lezzetli gıda maddesi. kebapla falan karşılaştırmak doğru değil, zeytinyağlı sarma ile kebabı karşılaştırmak gibi bir şey oluyor; hepsinin yeri ayrı.
Japonlara özgü çiğ balık yemeğidir.
Çalıştığım otelin restorantında yediğim ve yenilesi bir tarafının olmadığını anladığım yosuna sarılmış çiğ balıktan oluşan tercihe göre basabi(nasıl yazılıyor bilmiyorum) konulan japon kültürüne özgü bir çoğunun sevdiği ama benim deneyimlerime göre iğrenç bir yiyecektir. Suşi nedir la Adana kebap dururken.
japonlarin tum dunyada bilinen, turkiye'de cig balik olarak bilinip adi yanlis soylenen yemektir.
tum turk dizi ve film sektorunun temel komiklik malzemesidir; cok guler, severek izleriz ailecek. .
yurdum insanı için hala 'çiğ balık' gözüyle bakılan, ağzının tadını bilenlerin california rolldan vazgeçemediği yiyecek, mutluluk sebebi.