bugün

entry'ler (4893)

yayaya korna çalıp üstüne doğru süren sürücü

gözlemlediğim kadarı ile çoğunluğu ticari araç kullanan davarlardır. Bu yavşaklar yavaşlayıp yol vermeyi geçtim, hızlarını kesebilecek bir engel gördüğünde sinirlenip kornaya abanarak hızlanmaya başlamaktadırlar.

ksk

kupayı kaldırmış kulüp. izmir'in gururu!

chp nin vatan haini olduğu gerçeği

akp pkk'dan daha tehlikeli bir örgüttür. daha az kötü olanınından yana oy kullanmak vatan hainliği değildir. yoksa çekilsin akp seçimden oylarımız chp'nindir.

milli irade

gün itibari ile akp'nin tekelinde olmadığı ortaya çıkmış iradedir.

akp nin pkk dan beter olması

07 haziran 2015 seçimlerinin bize gösterdiğidir. bir çok insanın ne olduklarını bile bile hdp'ye oy vermesinin sebebidir akp'nin pkk'dan daha beter olması.

ak parti yi seçimi kaybetmiş gibi göstermek

kendilerini tüm türkiye zannederek "milli irade" diyenlerin tek başına hiçbirşey yapabilecek hakkaniyete sahip olmadıklarının ortaya konulmasından kaynaklanmaktadır.
gerçekçi olalım, akp'nin tek kaybettiği seçim değil, akp artık bitti. yakında saadet gibi sadece seçim arabalarını duyarız.

akp için sonun başlangıcı

07 haziran 2015'tir. gelen seçim sonuçlarından sonra akp'nin bir daha belini doğrultamayıp silinip gideceği gerçeğidir.

ülke olarak çok zarar görmüş de olsak güzel bir deneyim oldu. halkımızı bilinçlendirdiği için teşekkür ediyor kendilerini alkışlarla uğurluyoruz.

ev partisi

Tahran'daki büyüklerden birisine katılınmadıysa, ne olabileceği asla anlaşılamayacak olan partidir.

ekrem demirtaş

elektrik kesintisini telafi etmek için işçilerin bir gün ücretsiz çalışmayı istemeleri gerektiğini düşünen varlık. Bu adamla iş görüşmesi yapmıştım bir de zamanında, şanslıymışım ucuz kurtulmuşum.

pillars of eternity

2000'li yılların başlarından beri oynadığım olan en iyi crpg oyunudur.

Sözlüğümüzde kimsenin s.kine sallamamış olmasının sebebi sözlük nüfusunun düşüklüğü mü yoksa crpg'ci yazar azlığı mıdır diye sorgulatmıştır.

ezanlar susmasın diye şehid olan ecdadın torunu

göktanrısının adıyla savaşa koşup can vermiş bir ecdadın kılıç zoru, can korkusu ile islama geçmiş çocuklarının torunu olan adamın torunlarıdır.

18 mart 2015 dolar kuru

Fed açıklaması sonucunda ne olacağı heyecanla beklenen kurdur.

erol büyükburç un cenazesini provoke eden kişiler

yobazdan öte olay çıkartmak için tutulmuş adam görünümü vermektedirler. Dikkat ederseniz adamlar konuşma özürlü de olsa o ton ve jestlere sahip birisinin cenazeye milleti fişeklemeye gidecek kadar geri zekalı yobaz tipler olabileceğine inanmıyorum. Daha çok orda hepimizin beklediği gibi ağızları yüzleri sikilse de sonra "düşüncemizi ifade ettik anamızı s.ktiler, din elden gidiyor" diye ağlak demeçler verebilsinler diye tutulmuşlar gibi.
kısacası insan demeye dil varmayan mahlukatlar. Bence biri öldürülseler cezası bir böceği öldürmekten fazla olmamalı.

bir ateist olarak taytlı kızla evlenmem

"o da benle evlenmesin" denildiği ve "benim görüşümdür" diye belirtildiği anda eleştirilecek bir tarafı kalmamış olan beyandır. umarız ki herkes kendi kafasına göre birini bulsun.

rakı içen mi yalan söyleyen mi şerefsizdir konusu

rakı içmekle şeref arasındaki ilişkiyi sorgulayarak saçmalamada sınır tanımama konusudur.

Atatürk'ün şerefini sorgulayabilecek haysiyetsizlerin bunu düşünmesini tabi ki beklemiyorum, belirteyim dedim sadece.

interstellar

Gözleri yaşartan bilimkurgu filmi. Tek başına izleseydim salya sümük ağlardım. hatta ağlayamamak içimde bile kaldı diyebilirim.

amerikaya gidipte ufak şehirde okuyan tip

sırf büyükşehir diye istanbul'a göç eden cahil insanların mantığı ile yargılanmış olan tiptir.

lviv

Bu şehre giden uçağın KTM'den farkı yok. Vizesiz ve ucuz ülkenin acı kaderi....
Şehir çok güzel, o binaları mekanları bırakıp dönmek istemiyor insan.

insanlar çeşit çeşit, herkes orospu değil, herkes melek de değil. Ancak 80'lerde kalmış bir ülkede insanların paraya biraz daha değer vermesini yadırgamak saçma olur zaten.

köpeksiz sokaklar istiyoruz

köpekler açısından da haklı bulduğum önermedir.

Köpek veya kedi ormanda yaşayan yabani hayvanlar değiller ve bu canlıların doğal ortamı şehir sokakları da değil.

Bu isteğe atarlı karşılık veren iki yüzlüler ise hayvansever falan değiller. Dışarıda dolaşırken sevimli bir hayvan görüp iki mıncıklayıp sevgilisine sevimlilik yapıp, iki lokma verip kendini iyi hissetmesini sağladığı için o hayvanların ait olmadıkları bir ortamda zorlukla yaşamalarını sağlamak insanlık değil bencilliktir.

Sokaklarda kedi köpek görmek isteyen sik kafalılar kışın sadece bir kaç gün sokakta geçirmeyi denesinler bakalım, arada sevaba girmek için iki hamburger atıp kafasını okşayalım; memnun kalacaklar mı merak ediyorum. Kimse kediler köpekler öldürülsün demiyor. Kısırlaştırılsın, bakmaktan sıkılan .mcık kafalıların sokağa salması yasaklansın; hayvanlar da sokakta eziyet çekmek yerine ait oldukları yerlerde yaşasınlar.

ekmek bulamazlarsa pasta yesinler

Orjinali "Then let them eat brioche" olan sözdür. Söylendiğine dair kesin bir kanıt bulunmamaktadır.

Let them eat cake she said,
Just like Marie Antoinette
Queen-Killer Queen