bugün

entry'ler (1811)

aykut kocaman

futboldan az çok anlayan, maçın bazen yalnızca oyunla değil mücadeleyle, hırsla ve ruhla da kazanılacağını bilen bir fenerbahçe taraftarının kesinlikle "git" diyeceği adam. hoca demiyorum, adam. iyi de bir adam. ama hoca moca değil. fenerbahçe şampiyon olduğunda da değildi. siktiriboktan vaslui'yi elerken de, young boys-paok maçlarından sonra da şimdi de hoca değil.

sonuç: yol yakınken gitsin.

not: yerine daum falan gelecekse kalabilir biraz daha.

dirk kuyt

fenerbahçede bu ahlakda bu çalışkanlıkta bu disiplinde ve (çok değil) biraz da yetenekli 5 oyuncu daha olsa daha ne ister bir fenerbahçe taraftarı.

fenerbahçe

bu gece gerek fenerli taraftarlar gerekse fenerli yorumcular tarafından ilan edilecek suçlular arasında cüneyt çakır başı çekecektir. oysaki cüneyt çakır suçlu falan değildir bu maçta. yalnızca hemen her maç karşılaştığımız hakem hataları yapmıştır. ayrıca öyle olağanüstü hata falan da değil bunlar.

suçlu belli. suçlu biziz, fenerbahçe taraftarı. galatasarayı yeneriz aykut kocaman yürek deriz. kupa alırız kocaman zeka deriz. ve daha bilmem kaç tane kocamanı öven saçmasapan şeyler. halbuki adam akıllı oturup şu takımı incelesek, çözümlesek bu takımın son derece kötü futbol oynadığını görürüz. aslında kapasitesi beden eğitimi öğretmenliği olan bir adamın kendini biraz geliştirerek anadolu takımı hocası olduğunu da görürüz. ama bu adam fenerbahçe hocası değil. bunu göremeyiz. her şeyden önce adam o kulübeye bile yakışmıyor. yemin ederim aragones bile hatta daum bile daha çok yakışıyordu.

takımda sistem yok. 2 3 sene önceki alex yok. topu her ayağına aldığında "aha gol gelecek" diyebileceğimiz bir oyuncumuz yok. ve biz hala alex oynamalı mı oynamamalı mı diye tartışıyoruz. yazık, vallahi yazık bize. beşiktaşlılar da çok gördüm bu sevda 7 bitirdi bizi formasını. artık benimde aynı formanın fenerbahçe versiyonunu alma zamanım geldi. geçiyor.

boardwalk empire

steve buscemi'nin oynadığı bir film ya da dizinin kötü olma ihtimali yoktu zaten...

boardwalk empire, prison break'in saf sade ve yüzeysel heyecanına alışmış ya da vampir günlükleri gibi sikimsonik bir diziye hayran ergen bünyelerin kaldıramayacağı türden bir dizi. öncelikle bunu belirtmeliyim. he aman yanlış anlaşılmasın prison break'e bi laf ettiğimiz yok o dizi dördüncü sezonuna rağmen hala bir efsanedir. ve seinfeld gibi lost gibi bir efsane olarak da kalacaktır...

ancak ve ancak bu diziyi diğer dizilerden farklı bir yere koymak lazım bir kere. bu tarz diziler de sürprizli bir bölüm sonu aranmamalı ya da gelecek bölüm için "lan acaba bu hafta ne olacak" denmemeli. yalnızca dizinin süresi olan o 50 dakikada alınabildiği kadar görsel bir zevk ve haz alınmalıdır.

"lan sikerim böyle diziyi bu ne la böyle" diyen bünyeler de olacaktır elbet. anlayışla karşılanmalı. ama bu tarz düşünen tiplerim bile en azından oyunculuklar, kostümler ya da hiç olmadı memeler uğruna bu diziye bir göz atmasını tavsiye ederim.

--spoiler--
2.sezon mükemmel olacak lan. zira en kötü ihtimal 2 çok önemli olay izleyeceğiz. bunlardan birincisi ve en ön planda olanı jimmy'nin ve eli'nin nucky'i saf dışı bırakarak şehri ele geçirme gayretleri, diğeri ise al capone reyisin yükselmesi olacak.
--spoiler--

otomatik olarak entrynin sonuna bakanlar için not: hiç olmadı al capone reyiz için izlenir bu dizi.

(bkz: al capone)

biz türkler am sikeriz

- biz türkler am sikeriz
- başka?
- at eşek. aklına ne gelirse

askeriye halkın vergileri ile ne yapıyor

pilardo oyniyiler.

harbiden la. hayatımda 5 kez ordu evine gittim, beşinde de bilardo oynamak için kuyruğa girdim, hiçbirinde sıra gelmedi subaylardan. bende sinirimi etraf sessizleştiği anda "biji kurdi" diye bağırarak attım.

toplumda kadının üstte olması

(bkz: yatakta olur bak)

uludağ sözlük san marino maçı

(bkz: 7 8 boş mu abi)

koca götlü kadınlara yakışmayan şeyler

ufacık memelerini dik ve iri göstermek için slikonlu sutyen, eşşşek kadar götünü fit ve sıkı göstermek için daracık kot giyen kadınlar size sesleniyorum; yakışmıyor. yok yani.

son dakika sözlük havadisleri

flaş flaş flaş!

tanımadığı sözlük yazarına "annen yanımda ona söylemek istediğin bir şeyler var mı" diyen liseli sokak ortasında linç edildi. polisin güçlükle müdahale edebildiği olay sonrasında liseli, soru soran muhabirlere "anana sor" diyerek bu kez muhabirler tarafından araya alındı. liselinin akıbeti tam olarak bilinmesede kaçtığı ve eylemlerine devam ettiği düşünülmekte. şu saatten sonra soruşturmaya behzat ç ve ekibi bakacak.

ilk yerli otomobilde olması gerekenler

sadece tasarımın, koltukların, aynaların, kol dayamaların değil motorunun, şanzımanınında türk işi olması gerekir. ne yazıkki henüz bu seviyeye gelemedik. bu saatten sonra da biraz zor. sağlık olsun. ne diyek.

pelin batur

sevgilisi tam dayaklıktır. allasen tipe bak hacı. böyle fotograf mı çekilir neyin peşindesin sen he? cevap ver bana. lanet olsun dostum çok sinirlendim.

ediT: link vermeyi unutmuşuz amınıskym. yok link. o veledin tipini görmek istemiyorum.

erkeğinin gözündeki çapağı parmağıyla alan kız

ne evlenilecek kızı ne takdiri resmen iğrençliktir amınakoyım. insan gibi "hayatım gözünde çapak kalmış" demek varken... gereksiz bence. sonra uzanıyolarsa eğer üşenir elini yıkamaya koltuğa falan sürer. böyledir bu işler.

erkan petekkaya

hangi tv programında görsem bu adamı "abi biz profesyonel oyuncularız bu işin okulunu okuduk abi o kadar" diyor. ilginç.

sevgilinin tamponuna sperm sürme şakası yapmak

(bkz: hayatım sikicem ama yapma şöyle şakalar)

3 boyutlu gösteren gözlük

bu gözlüğü takıp birde fotoğraf çekip üstüne üstlük facebook'a yüklemeyen ergeni görmedim amınıskym. bide hava atıyo amınısiktiim salakları. sanki evlerine kurdurmuşlar sistemi. akşam akşam sinirlendim gene yaaa. of.

sözlükçülerin en iyi 10 film listesi

soysuzlar çetesi
v for vendetta
inception
rezervuar köpekleri
saw
züğürt ağa
the godfather
yeşil yol
hasanı kim sikti

*ibnelik olsun diye dokuz tane yazdım. *

star haber muhabirinin akıl almaz haber yöntemi

(bkz: vay ibne)

iki dakika sus be kadın

(bkz: sus sikicem şimdi)

21 yy hala cnbc e izleyen cahil

(bkz: ne izliyem mahmut mu izliyem)