bugün

entry'ler (380)

siyasette besmele kullanmak

(bkz: bismillah her hayrın başıdır)

tamam kimse demiyor sana besmele çekme diye ama bunu tanesi bilmem kaç bin tl olan sekiz-on ses sistemi eşliğinde göstere göstere yapmak zorunda mısın lan sayın politikacı kardeşim?

1923 1950 yılları arasında chp ne yaptı

(bkz: dersim katliamı)

sosyalizmi eleştirenlerin ortak noktası

aman devletimize zeval gelmesin zihniyetine sahiptir geneli sağolsunlar. ulan sana bana zeval gelmesin gerisinin koy götüne rahvan gitsin.

yeni türkiye istiyorsak 400 milletvekili vereceğiz

partilerüstü, tarafsız olması gereken kıymetli cumhurbaşkanımız rte'nin beyanıdır.

anayasanın bilmem kaçıncı maddesine aykırı bir hareket olmasına rağmen, cumhurbaşkanının cezai sorumsuzluğu dolayısıyla bir boka yaramayacak anayasayı da tck'yı da gondikleyeyim izninizle.

aynı anayasada hukuk devleti ibaresi de var ya hani. heh işte onu da kendimize sokalım bari bir hükmü olsun değil mi ?

korsan kitap alıyoruz kampanyası

kısmen haksız yazar talebidir. kısmen haklı olduğu taraf dr'ın insanlıktan zerre nasiplenmediğidir. ulan o kitapların fiyatı ne? fiyatlardan şikayeti olan arkadaşlara kitapyurdu ve idefix önerilir.

kendinden büyük bir kadınla birlikte olmak

yaşadığım en mantıklı ilişkiydi.

bir kere tartışma olması için boktan sebep yaratılmazdı. gayet medeni, mantık çerçevesinde aşk dolu saadetli bir ilişki. lan özledim bak yine. sonra avrat kişisi akıl okuyordu resmen. neyi isteyip neyi istemediğini anlatmak zorunda kalmıyorsun. ya da kör öldü badem gözlü oldu. olsundu. iyi avrattı bok yemeye ayrıldık.
not: libido biraz daha yüksek oluyordu canına yandığımda.

seri eksi oy veren kürt

açtığın başlığa sokayım dercesine eksileyen yazardır. ellerine sağlık.

medcezir izleyen erkeğin özellikleri

denk geldikçe gözlemlemeye çalıştım ancak hala genel bir hüküm koymak zor diye düşünüyorum. çeşitli gruplar var bu konuda:
1) eylül hayranları
2) mira hayranları
3) mine tugay hayranları(karakterin adını anımsayamadım)
4) alayına hayran tayfa

zannedersem dizi genel olarak kadınlar üzerinden prim yapıyor.
not: eylül harbiden iyi hatun.

türk kızlarındaki herkes beni sikecek paranoyası

+biraz yürüsek mi?
-ama ben bakireyim ehe

(bkz: kemal sunal)

yavuz bingöl

"yb: peki neden ben .d
rte: çünkü çok diksin ihihi .d "

sanatın gücüne inanan, muhterem rte'nin eli havada kalmasın ayıp olur mantığıyla orhan baba'nın üzerinden enginlere sığmayıp taşan, bir söz söyleyip ardından kime kitlesem derdine düşen müthiş türkülerin güzel sesli sanatçısıdır.

whatsapp durumunu ingilizce yazan tip

hazırlıktan yeni mezun olmuş kişidir. bilhassa film ve dizi jeneriklerini de seslendirme görevini fahri olarak üstlenmiştir. hbo yazısını bile ingiliz aksanıyla okumaya çalışanı var. günlük konuşmalarında da muhtemelen üç beş kelimeyi unutur ingilizce söyler, çok havalıdır.

not: iki yıl evvel süleyman şah üniversitesine gerçekleştirdiğim bir ziyarette kantinde kitabını düşüren avrat kişisinin 'ouch' tepkisi ufkumu becermiştir.

(bkz: yanlış batılılışma)
(bkz: felatun bey ile rakım efendi)

çizgilere basmadan yürümeye çalışan insanlar

uğraşacak bir meşgalesi, ilgi göstermesi gereken bir sevgilisi olmayan, ha bir dakika erken ha bir dakika geç mottosunu benimsemiş, kuvvetle muhtemel ekmek alma aksiyonunu gerçekleştirmiş ve dönüş yolunda 'bu ne zikük bir hayat lan' diye iç geçiren arkadaştır. şerefsizim zararsız.

allah akplidir

her görüşe saygı göster düsturuyla hareket eden bir kardeşiniz olarak sikerim böyle işi arkadaşlar. insanların dini inanışı troll malzemesi olacaksa gerçekten boka sarmışız demektir.

canının neye sıkkın olduğunu bilmemek

neye sıkkın olduğunu bilip de elinden birşey gelmemesinden, gelse de bir boku değiştirememekten daha iyidir sevgili yazar gardaşlarım ve de kız gardaşlarım.

ateistlerin ateist olmaları için en büyük sebep

aihs madde 9'a da dayanmış olabilirler!
(bkz: din ve vicdan özgürlüğü)

eksi öncesi not:hamd olsun müslümanız.

göğüs çatalı gözükecek şekilde kıyafet giyen kadın

göğüslerini beğeniyordur. e biz de beğeniyoruz.

kendi arasında sözlenen sevgililer

şu kıç kadar ömrümde şahit olduğum kadarıyla sadece ergen ayini gözüyle bakmak yanlış olur. tamam tanesi elli liradan iki gümüş yüzük takarak aşklarına denizleri, bulutları, ayı ve instagramı şahit ediyorlar ancaaak olayın bir de avına sinsice yaklaşan erkek cinsine hitap eden yönü var.

şöyleki; bir adet vermek istemeyen avrat kişisi ve bir adet yanıp tutuşan oğlanı ortak bir paydada buluşturur bu sözleşme ayini.

aşk gibi aydınlık ölüm gibi karanlık

merhum mehmed uzun'un ilk okuduğum kitabıdır. ince memed'den sonra gözlerimin dolmasına sebep olan tek kitaptır.
kevok'un aşkı, bağlılığı, inancı, iç hesaplaşmaları ve tabiki defteri beni kendine aşık etmiştir.
orijinal dilinde harikulade kurguya bir de şiirsellik eklenmiştir ancak bunun yanında muhsin kızılkaya'nın çevirisi de hoş bir tat bırakır.

gecenin sözü

1 ekim 2011 beri ben aynı ben değilken bu ay nasıl aynı yüzsüzlükle dur lan uzadı mevzu. bu yatsı nasıl oluyor da hep bu saate kalıyor birader? heh bu oldu.

sözlük yazarlarının şu anki durumları

prof. haluk koç'un dersim sorusundan sivas ve uludere olaylarını anlatarak sıyrılmasını görmenin verdiği şaşkınlık içerisindeyim. haksızlığı haksızlıkla, zulmü başka bir zulümle kapatma arsızlığı da bir hayal kırıklığı yaşattı. bir de çayı fazla kaçırdım karnım ağrıdı lan.