bugün

çalışan elemanlarının kulaklarının sağır , kimya fizik de başarılı olduğu kahve satış yeridir.
yumuşak içim için 1 lira ya da 2 lira fark ödüyorsun. sonradan değişti mi bilmem ama ödeniyordu.
Hayatım böyle şeyleri dert edebilecek kadar boş olsun istiyorum.
Ergen turnusolu. Gerçekten kahve icmek isteyen bir kaç kişi de bu tip yerlere mahkum kalıyor.
artan fiyatlar nedeniyle bir daha gitmeyi düşünmediğim güzel mekan. maalesef bütçem kahveye o kadar para vermeye yetmediği için sallama çay içeceğim bundan sonra bir gün yine kahveye dönersem adres belli tabi. osmanlı özentisi kahvecilere bin basar bu mekan açık ve net.
fakir mekanı.
sevemedim. en sert kahveleri bile içim olarak bana yumuşak geldi. alışmışız zift kahvelere.

edit: ayrıca sütlü kahvenin adı ne zaman latte oldu lan.
starbucks kalitesinde kahve satan yerler sayılı olduğu sürece mecburen starbucks'ı kalkındırmaya devam edicem. herhangi bir kafeye gitsem filtre kahve diye nescafe getirip koyuyorlar önüme. kahve kültürü sadece türk kahvesiye sınırlı kalmış bu ülkede. 10 lira gidip nescafe'ye vereceğime starbucks'a gidip 5 liraya (evet 5 lira kimse şaşırmasın) gerçek kahve içerim daha iyi. yok entel mekanı yok görmemiş mekanı diye yorum yapanlar kahveden anlamayan tayfa. yorum yapmayın bari rezil oluyorsunuz.
Benim için tek başıma vakit geçirmek istediğimde gittiğim yerlerin başında gelen sevdiğim mekan.

Benim için en önemli şey olabildiğince az insanla muhattap olmak, sevmiyorum aşırı doz insan temaslarını. Gelip gidip bir şey isteyip istemediğimi soran biri yok, üzerimde garsonun sauron’un gözünden hallice gözü yok; istersem gidiyorum, alıyorum, ödememi yapıyorum ve insani temaslarım orada son buluyor. Bence tertemiz.

Hepsi için demiyorum ama bazı şubeleri sessiz sakin oluyor; al kitabını, dergini ya da neyle ilgilenmek istiyosan, geç takıl.
arkadaşımın ümraniye'de bir iş görüşmesi vardı. Beraber gitmiştik. Onu beklerken şurada bir şeyler içeyim dedim. Oryapark Avenue diye bir yerin oradaydım ve Starbucks'ı gördüm. Girmeden önce internetten starbucks'ta ne içilir diye de arattım. Çünkü ilk defa girecektim. Girdim, karamel makiyato istedim. Bir şeyler söyledi onu verelim, bunu verelim mi diye. Yok sağ olun dedim. Eleman kahveyi hazırlarken etrafı süzüyorum. Hemen hemen hepsinde ısırılmış elma logosu olan laptoplar, gözlüklü ve bir şeyler karalayan bir kız. 3-4 tane erkekten oluşan sap grubu. ben kahveyi alır almaz dışarıya fırladım. Sigarayla birlikte içtikten sonra oradan uzaklaştım. Bir daha zorda kalmadıkça gitmem. fiyatları normal, günümüze göre pahalı değil. Ama mekan çok samimiyetsiz.
Sütlü filtre gayfe içiyorum. Kafelerden daha uygun ve adam gibi kahve yapıyorlar . adamlara kapitalist, elitist diyoruz da boş beleş yerlerde neskafeyi 10 tl ye satıyorlar.
Frappuccino'yu enfes yapan şirket, marka.
türk kahvesi nin yanın dan bile geçemez çünkü adı üstün de türk kahvesi .
niye bu kadar kalabalık olduğunu bilmediğim ve hiç gitmediğim Kahveci dükkanı.
sonbahar - kış sadece sıcak çikolata içmeye giderim. her şubesi aynı güzellikte yaptığı için vazgeçilmezimdir açıkcası.
insanların saçma popülarite aşkı yüzünden sadece su bile satılsa kıymetli olacak yerdir.
Neden bu kadar lince ugradigini bir turlu anlayamadigim mekandir. Kendi bildigim kadariyla bu linclere karsi durmaya calisacagim.

Genellikle linc fiyatiyla alakali. Fiyatlarin cok yuksek oldugunu iddia edenler oluyor. Arkadaslar, starbucks firmasi calisan kesime ve kahve kulturu oturmus kesime hitap eder. Diyelim masa basi bir isin var, isin dusunmek. Kahve, bu konuda sana en iyi destekcidir. Ki odaklanmani artiracak turden kahveler (filtre kahve ve americano benim bildiklerim) miktar fiyat oranindan piyasanin en iyi fiyatlarina sahip. Alip is yerinize goturebilir, arabada giderken icebilir veya yolda yururken bile tuketebilirsiniz. Beyaz yakaya koymaz filtre kahvenin fiyati. Yada ust gelir gruplarinin isi olan kahve gurmeligine soyunmussaniz, zaten koymayacaktir size pek fiyati.

Su bir gercek ki harclik alan bir ogrenciyseniz starbucks size pahali gelir. Kendi paranizi kazanana kadar ya da asiri dar gelir grubundan cikana kadar gitmenizi tavsiye etmem.

Bide sanirim starbucks bardagiyla havali olundugunu sanan tiplerin olduguna dair bir iddia daha var. dar gelir grubunda olmayan, akranlarindan daha fazla kazanabilen genclerin yaptiklari her sey diger insanlara havali gelir. Sucu starbuks a atmayin.
Yazın gelmesiyle klimayı kökleyen ve insana bu havada dondurucu soğuğu yaşatan kahveci. 3 şubesine gittim üçü de böyle.

Arkadaş donmadan oturamayacak mıyız? Üşüterek kahve satışlarınızı arttırmaya mı çalışıyorsunuz nedir?
kahveleri çok kötü, mekanları dar, yan ürünleri kalitesiz. ama tercih ediliyor. şekilcilikten öleceksiniz.
tilky kıraathanesi. Caribou varken niye gideyim. Caribounun kahveleri çok daha aromatik ve güzel.
püskevit arasına beyaz peynir ve nutella sürüp çaya batıranlar burda starbucksı kötülemesinler lütfen.
şu aşağıdaki inografik haritada avrupa ülkelerindeki starbucks dükkanları sayısını görebilirsiniz.
görsel

ingiltere'yi saymazsak ülkemiz tam 408 starbucks dükkanı ile avrupa'da en fazla starbucks'a sahip ülke.
bu starbucks ürünlerinin bizim damak zevkimizle, bizim kültürümüzle hiçbir alakası yokken ülkemizde bu kadar yaygın olması, ülkemizin aydın kesiminin üzerinde isimleri yazılı karton bardaklardan değişik kahveler içmek için bu dükkanlara akın etmesini aklım almıyor.

starbucks'ta size sunulan kahvelerin bağımlılık yaratan maddeler içerdiğini, bu bağımlılık yaratan maddelerin italya, fransa, almanya gibi ülkelerde yasak olduğunu, starbucks kahvelerinde kullanılan tatlandırıcı ve renklendiricilerin coca cola tarafından kullanılanlarla aynı olduğunu, bu renklendiricileri monsanto'nun ürettiğini, starbucks ürünlerinde cargill'in mısır şurubunun kullanıldığını, starbucks'un bu tedarikçilerinin hepsinin rockefeller foundation'a bağlı kuruluşlar olduğunu, starbucks'un merkez dükkanının da new york'taki rockefeller plaza'da olduğunu başka zaman yazarım.

afiyet olsun...
Kahvesi güzel, tatlısı güzel, karışan başında dikilen yok. Asıl siz neyi eleştiriyorsunuz lan çok merak ettim?

T:kahve zinciri.
Pelinsu ve ecelerin vazgeçilmez mekanı.
Bi kızla iletişim kurmak için güzel bir turnusol, starbaksta moka içelim diyorsa o kızdan uzak durmak gerekir.

Simitsarayında çay içelim diyen kızları, starbaks tikisi kızlar için üzemem.
Pahalı ama kahvesi güzel bence. Havalimanında uçak beklerken yapılabilecek ortalama eylem .
güncel Önemli Başlıklar