bugün

Bir kahveye o kadar para verecek kadar keriz değilim. Hayatımda sadece antep'te tahmis kahvesi var. Orada menengiç kahvesi içtim.
Kahvelerin tadı mı bozuldu bana mı öyle geliyor anlamıyorum bu aralar.
benim genelde beleşe internete girmek için gittiğim bir kahveci. kahveyi kütüphaneden bedava olarak içiyorum ben.
görsel
içmeyin? Yani şaka Maka cidden bunu içmeyin aq.
1 Şubat itibariyle Starbucks'ta yeni fiyatlar;

görsel
kurucuları arasında yahudi kökenli amerikalı girişimciler bulunmasına rağmen, budala ve beyinsiz, riyakar islamcı liboşların iddialarının aksine en masum amerikan şirketi.
(bkz: Zev Siegl)

bu aşağılık kompleksli korkak dönekler ellerinden androidi, inteli, google ı düşürmediği için meseleyi teknolojiye getirmiyor hiçbir zaman.

halbuki israilin asıl gelir kaynağı,
yüksek teknoloji tedarikçisi ve israilde arge şubeleri bulunan büyük tekeller!
Starbucks latte macchiato >>>>
Butik kahvecileri bilmiyorum ama ne gloria ne kahve dünyası ne de espressolab yok o lezzet yok. *
içmeye doyamadığım enfes kahvelerin olduğu işletmedir.
Starbucks, israil hükümetine veya ordusuna mali destek sağlamadığını belirterek, açıklamalarını şu şekilde sıraladı:

Starbucks veya Howard Schultz'un israil'e mali destek sağladığı doğru mu? Hayır. Bu kesinlikle yanlış bir bilgidir. Starbucks yada Howard, israil hükümetine veya israil Ordusu'na finansal olarak destek sağladığına dair söylentiler kesinlikle doğruyu yansıtmıyor. Starbucks, halka açık bir şirkettir bu sebeplerle her yıl yapılan kurumsal bağışları bir beyanı aracılığıyla açıklanmak zorundadır.
Savaş öncesi şu kahvelerinden edinmiştim.
Şimdi bunları içsem mi içmesem mi?

görsel
Kahvesi 5 kuruş etmezken nasıl bu kadar meşhur oldu anlamış değilim.
Gidin efendi efendi kahvenizi için,oturun ne yapıyorsanız yapın ama instagram da paylaşım yapmayın cool filan olmuyorsunuz ne zaman görsem mk emb*sili diyesim geliyor.kahvesinin tadı güzeldir için ama full buraya da gitmeyin farklı yerleri de denemenizi tavsiye ettiğim işletmedir.
Bu arada soğuk içeceklerde extra aroma da isteyin yoksa su gibi tad alırsınız.
afiyet olsun.
aslında kahvelerinin çekirdekleri bayat değil. kahveleri fazla kavrulmuş pişiriyorlar. makineleri ve tercihleri öyle. bunun yanında Türkiye'de çok fazla olmasının sebebi kahve kültürü olmaması. Avrupa'da adım attığınız yer kaliteli kahve yapan cafe, bar vs. granül kahveyi arasanız bulamazsınız. Starbucks çok daha lezzetli kahve satan bir çok lokal yerden de daha pahalıdır. çünkü aynı Türkiye'deki gibi laptopuyla orayı ofis gibi kullanan kişiler çok fazladır. bu ihtiyacı giderecek merkez sayısı da Türkiye'deki kadar çok olmak zorunda değil. burada farklı olarak kaliteli kahve de sanılıyor ve insanlar kız kesmek için bile starbucksa gidiyor. tıpkı avm yemek katlarında takılan embesiller gibi.

nüfus kalabalığını da düşününce Türkiye'de sayıca çok olması şaşırtıcı değil yani.
dünyada en çok türkiye'de bulunur.

ironik.
Aslında kahvelerini hiç beğenmem yanık fazla kavrulmuş bayat çünkü kahvelerinde kullandığı çekirdekler.

Ama nedense şu sıralar günde en az 5-6 kere gidesim geliyor
kriz anlarında terk edilen sonra doldurulan marka.
amerika merkezlidir ve bence gayet güzel bir yerdir. başka kahveciler de var elbette ama starbucks'ı yok saymak olmaz bence. hem de starbucks dünyada bir marka.
masasında sadece internete girmek için bile oturulabilir. maalesef bunu yazın anca keşfettim. starbucks'tan bir şey almasan bile kimse bir şey demiyor.
kullandığı kahve çekirdeği güzel değil, hiç bir zamanda iyi olmadı.

ben bunların bizde sanayi büfesine benzer dükkanlarını bilirim, (l.a.)
kaynamış suyla amerikan(o) kahvesi +çörek satarlardı yada soğuk tost.
acayip eski olay..
bence en iyi kahve döküm çaydanlıkta kaynayan dövme çekirdekten yapılan amerikan kahvesidir.,ekersiz.bu kahveyi türk kahvesi yada mırra gibi ,viski,burbon,sek votka ve bazı likör çeşitleri ile içebilirsiniz

kahve içecekseniz şekersiz espresso en iyisidir. (sütsüz kahveleri içinde)

bende her zaman evde çeşitli marka 15-16 kilo kahve çekirdeği olur.
(bazen thibo çekirdeği bile örneğin barista açtım ,kötü çıktı. ortalama içici için ucuz-iyi thibo profesyonel en iyi kahvedir hiç bozmadı. alt kalite için)
kullandığı kahve çekirdeği güzel değil, hiç bir zamanda iyi olmadı.

ben bunların bizde sanayi büfesine benzer dükkanlarını bilirim, (l.a.)
kaynamış suyla amerikan(o) kahvesi +çörek satarlardı yada soğuk tost.
acayip eski olay..
bence en iyi kahve döküm çaydanlıkta kaynayan dövme çekirdekten yapılan amerikan kahvesidir.,ekersiz.bu kahveyi türk kahvesi yada mırra gibi ,viski,burbon,sek votka ve bazı likör çeşitleri ile içebilirsiniz

kahve içecekseniz şekersiz espresso en iyisidir. (sütsüz kahveleri içinde)

bende her zaman evde çeşitli marka 15-16 kilo kahve çekirdeği olur.
(bazen thibo çekirdeği bile örneğin barista açtım ,kötü çıktı. ortalama içici için ucuz-iyi thibo profesyonel en iyi kahvedir hiç bozmadı. alt kalite için)
Sandalye ve masalarının kısacası oturma düzenini hiç sevmediğim bir mekan.
Calisanlari anlayisli insanlar. En azindan ankara da böyle.
filtre kahve, küçük boy.
görsel
şu an otobüs beklemek yerine otobüs gelene kadar vakit geçirdiğim bir yer. incirli'de olanındayım.
görsel