bugün

seuldeki bu starbucks tabelası sadece buraya özel. dünyanın başka hiçbir yerinde starbucks bir başka alfabeyle yazılmaz. tabelasına tabi.
görsel
en sevilen yer. buraya gitmeden yapamıyorum. çıkarken de elimde starbucks bardağı ile çıkar ve eve kadar öyle yürürüm.
kahve dükkanı zinciridir. filtre kahvesine aşığımdır ayrıca.
kazıklanmak olarak okunması gereken popü kültür şeysi ancak kahvesi güzel kokuyor.
hiç uğramadım ama yolum düşecek olursa filtre kahve söylerim ne de olsa normal kahveyi her an içebiliriz madem söktükleri paranın bir anlamı olsun.
en fazla satılan tatlısı ise cheesecaketir.
Ortalama fiyatlarla satış yapan kahve satış firması. Çoğu yerde kahve fiyatları yakındır.
Maalesef her ne kadar popüler kültür katedrallerinden olsa da herhangi bir sıradan kafe ile hemen hemen aynı fiyatlarda ürün satmakta. Bu yüzden maddi açıdan çok sakıncalı değil. Ben kullanmıyorum orası ayrı.
fil bokundan yapıyolarmış kahveyi. bu doğru mu?
Saçma sapan insan profili olan mekanlara gidip, starbucks’taki kahvelerden daha çok para vermektense buraya gitmek bana göre daha mantıklı bir şey.
Yakında her mahallede bir adet olacak kahve zinciri.
kahveleriyle adam siken yer. o paraya etmiyor onlar. birde antin kuntin sik sik isimler koymuşlar sanki anamızda makiato ile doğduk amk.

ama gel gelelim ortam ve dinginlik açısından böyle mekan yok. kahveni alıp laptopunu açıp bir köşeye geçip saatlerce oturabilme olayı starbuckun en iyi yanıdır.
Siktir boktan bir cafede 10 liraya tadı iğrenç bir kahve içip starbuckstaki 11 liralık kahveye pahalı demekte ayrı bir ironi.
basima bir is gelmeyecekse filtre kahvesini sever ictigim kahveci.
eskiden düzenli olarak gidip kafa dinlediğim, şimdilerde özenti ergenlerin doluştuğu mekandır.

fiyat olarak eskiden pahalıydı şimdi diğer mekanlar da pahalı olunca nerde görmemiş, barzo, dağdan inme tip varsa starbucks'a doluştu eskiden bir havası vardı şimdi kahve dünyasından tek farkı self servis olması maalesef açık ve net.
Son zamanlarda oturacak yer bulmak konusunda sorun yaratsa da Tercih edilesi marka. Hatta Şu an içerisinde olduğumuz yerdir kendileri.

görsel
Etraf kahve koksun diye kahve kokusunu sprey şeklinde sıktıklarını okumuştum bir yerlerde.

Marketlerde de ekmek kokusu sıkıyorlar gerçi canım ekmek çekti deyip ekmek alın diye.
popüler kültüre köle olmuştur.
ya da popüler kültürü yaratan sistemin karteli olmuştur.

tercih etmediğimdir.
kendini zengin hissetmek isteyenlerin gittiği varoş mekanı. oysa ki zenginler gerçek kaliteli kahvelerin olduğu ve çok daha pahalı başka mekanlara giderler. varoşlar oraların varlığını bile bilmez.
pelinsu ve berkecanların uğrak noktası.
Sütlü filtre kahve ve cool lime dışında pek birşey içmediğim yer.
avrupada tutunamamış.

http://www.hurriyet.com.t..._campaign=ekonomi_xmlfeed
türkiye'de hala oturup bir şeyler içebileceğiniz en iyi yerdir. kahve fiyatları ortalama bir cafe kadar ayrıca hiç kimse gelip sizi rahatsız etmez. yayılarak artsınlar.
sade filtre kahvemi alıp saatlerce oturup muhabbet ederim ne garson baskısı var ne bir şey. ergenler yüzünden ters tepkiler alıyor ancak kafa kafaya getirince sıradan saçma cafelerden daha uygun.
bi kahve içip azıcık sırtımı güneşte ısıtayım diye geldim. ayağını koltuğa uzatanı mı, hağğğhağğğhağğ diye kahkaha atan görgüsüzler mi.. içine tükürdüğümün yerine neden bütün görgü kurallarını kapıda bırakıp öyle giriyorsunuz anlamadım ki.
fosur fosur sigara içen kızlar yüzünden soğuduğum mekan. yoksa tonlarca anım var. kızlara doğal olarak yürünen bir ortamdır. kızlarla gündüz oyunu için gayet uygundur.
(bkz: Starbaksa gidip Grande ecivecivogge istemek)