bugün

entry'ler (220)

one punch man

Gelmiş geçmiş bütün kahramanlara inat çıkarıldığını düşündüğüm anime/manga. şimdiye kadar bütün kahramanlar hep önce dayak yiyip en son düşmanı yenerdi Saitama ise tek yumrukta yeniyor. 1. sezonu (12 bölüm ekstralar dahil değil) var şimdilik Nisanın ortalarında 2. Sezondan bölümleri başlıyacak.

(1. Sezonu netflixde bulabilirsiniz)

uyumama nedenleri

Lanet olası NBA maçlarıdır.

peaky blinders

her bölümü film tadı veren mükemmel bir dizi. her sezonun 6 bölüm olması konunun saçma sapan uzamasını engelliyor. normalde sezonluk dizilerde görülen kalitesiz görüntünün aksine her bölüm için ayrı bir uğraşılmış. oyuncu kadrosu baya kaliteli. baş rolde cillian murphy (tommy) muhteşem bir oyunculuk gösteriyor, sigarayı içişiyle sigara içmeyenleri bile sigaraya başlatabilecek bir potansiyeli var. dizide en dikkat çeken şey şarkı seçimleri ve şarkıyı sahnelere kullanışı.( tommy arthur ve johnun beraber yürürken arkaya verilen bir şarkıyla gaza gelmeme ihtimaliniz yok). tek sinir bozucu şey ana karakterin deliliğini, kazanma hırsını aşkıyla ve çocuğuyla azaltıyorlar, insana "bir salında adam dünyayı katletsin" dedirtiyorlar.

hırsızların elinin kesildiği sistem

Saçma bir düşüncedir. insan hiçbir zaman zevkine hırsızlık yapmaz(baştakiler dışında). Sistemin sınıf farkları yüzünden oluşan bir şeydir. ceza verilmesi doğrudur ama elini kesmek gibi hayatını etkileyecek cezalar verilmesi saçmadır.

beyaz tenli kızlar

Kutsanmış kişilerdir. Biraz soğukta burunlarının kızarması, biraz uykusuzlukta göz altlarının hafif morarması, hastalıklı soluk bir tenle etrafta dolaşmaları mükemmel bir şeydir. Bu kişiler bir de makyaj yapmayıp kusurlarını kapatmaya çalışmazlarsa tapılacak hale gelmişlerdir.

akılda kalan şiir dizeleri

Güneşi bir kadeh şarap gibi içip
Deliresine sarhoş olmak
En güzel yanı imkansızlığın.

efsane bilgisayar oyunları

Fm 08 en efsanesiydi bence maçların izlenimi çok sarıyordu. Call of duty serileri bana göre modern warfare 1 e kadar (1-2-3-4) efsaneydi ondan sonra baya tadı kaçmaya başladı. Don’t starve ve trine serisi grafikleri ne kadar kötü olsa bile mükemmel oyunlar.

çavdar tarlasında çocuklar

Ana karakteri holden Caulfield olan konu anlatımının çok iyi yapıldığı bir kitap. Kötü yorumlar almasının sebebi, kitabın ana karakteri holden sıradanlığa ve yapmacıklığa karşı bir düşünce içinde olmasıdır. Bu kötü yorumlar yapanların çoğunluğu bence hayatlarında hep kusursuz görünmeye çalışan gündelik hayatta hep yapmacık bir maske takınan tiplerdir. Bu kitabı okuduğu zaman kendine söylediği yalanları gördükçe, kendini kandırdığını farkettikçe kitaba karşı bir nefret duygusu oluştuğunu ve kitaba karşı kötü yorumlar yaptığını bariz bir şekilde belli ediyorlar. Eğer belli bir kalıba girmeye çalışıyorsanız veya olduğunuz kişiden nefret edip başkalarına özenmeye kendiniz olmayıp başka biri gibi olmaya çalışıyorsanız bu kitabı boşa okumayın sizin için zaman kaybı olur.

zeki müren in toplumu eşcinselliğe özendirmesi

Toplum zeki müren’in sanatına özeneceğine onun eşcinselliğine özeniyorsa zeki müren ne yapsın toplum baştan meyilliymiş.

the antlers

Sylvia şarkısı ile tanıştığım, her bir şarkısının sözleri ve bestelerinde ayrı bir keyif aldığım amerikalı müzik grubudur. daha çok hospice albümü ile tanınmıştır ama bana kalırsa uprooted albümü en iyisidir.

kitap alırken dikkat edilmesi gerekenler

Baskılara çok dikkat edin. Heyecanla aldığım bir kitabı eve gidince içine bakmadığıma pişman oldum yazılar resmen 3 boyutlu gibiydi.

yeninin verdiği heyecan

o bilinmezlik, tanıma, bilme isteği sayesinde oluşan heyecandır. bir süre sonra o da eskir ve başka yeni şeyler arar bulmaya çalışırsın sonu olmayan bir istektir.

belki mi acıdır keşke mi

“Belki” olma ihtimali bile insanı beklenti içine sokup mutlu olmasına, bir şeylere tutunmasına yardımcı olur. “Keşke” ise sanki bir bahane gibi geliyor insana.

kürk mantolu madonna abartılmış tırt bir kitaptır

Yapısı bakımından ağır bir kitap olduğu için ilk okuduğunuz kitap olmamalı. Bu başlığı açan yazarımız galiba ilk ve son okuduğu kitap kürk mantolu madonna olmalı.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Herkes o kadar masum, herkes o kadar iyi ki, sanırsın cehennemde yalnız yanacağım.

yaşadığımız dünyanın bir simulasyon olması

En az puanı benim yaptığımı farz ediyorum merak ettiğim ise top15 de kimler olacak.

türkiye de erkeklerin aşırı abaza olması

görsel

Twitter’da dolaşırken gördüğüm twit. yorumlara ve atılan twite tahammül edemedim. Sorun bunların bu şekil de düşünmeleri değil. Bu abaza kız düşkünü kesimin bu gibi insanlara bu cümleleri kurdurtabilecek kadar götlerini kaldırmasıdır. Normalde yüzlerine bakılmayacak karaktersiz insanların bu sosyal medya sayesinde kendilerini bir şey sandırtıyorlar. Gözünüzü seveyim şu abaza kısım şöyle insanlara yazıpta götlerini kaldırmayın.

kız konusunda utangaç erkek

Tam arkadaş olunacak kişidir. Kızların olduğu ortama girince yavşaklık yapmaz, marifetmiş gibi konuştuğu kız sayısını etrafta haykırmaz, kız düşürmek için değişik hallere girmez iyidir böyle tipler.

yazın bitmesi

Sevindirici bir durumdur. Üşürken ısınmaya çalışmak, sıcaklarken serinlemeye çalışmaktan daha güzel bir şey.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel