bugün

Güven eşliğinde sadakat.

insan ilişkilerinde safım, itirafsa itiraf.
inanıyorum hemen, kanıyorum, kötü düşünmüyorum. Oysa bana anlatılan, aynanın diğer yüzünde olmayan kişiymiş diyorum hep işin sonunda.
Ama bitirdi, bittim… dahası yok.
(bkz: ekonomi)
(bkz: türkiye)
(bkz: aile)
(bkz: kendim)

Şu tembellik ve uyuşukluk, önemli işleri son güne bırakmak, zaman yönetimini iyi yapamamak gibi birçok neden benden kaynaklı. Elbette aile ve kimi dış faktörler de etkilidir ama bizi genelde biz bitiriyoruz da suçu hep başkalarına atıyoruz. sırf kendimizi kurban rolüne bürüyerek içimizi rahatlatmak için, evet.
Beni söyleyemediklerim bitirdi.

içimde tuttuklarım, biriktirdiklerim, anlatamadıklarım veya anlatsam da anlaşılmayan şeyler bitirdi.

Beni konuşulmamış beklentiler bitirdi.

Beni küçük umutlar bitirdi.

Beni duygusuz bir insan olmak bitirdi. Duygusuz bir insan olmamın sebebi sevgisizlikti, beni sevgisizlik bitirdi.

Beni dökemediğim gözyaşları bitirdi.
Beni anlayışsızlık bitirdi.

Beni bitirdiniz be.
Çok neşeliydim ben, gözümün içi gülerdi eskiden, ne yaptınız bana?
(bkz: enflasyon).
dolar ve euro
3. çocuk bitirdi. 2 sene önceki resimlerime bakıyorum kafada beyaz saç yok şimdi siyah saç bulan cennetlik oluyor.
Kuşkusuz 26 haziran.
Mental anlamda herşey denebilir. Maddi açıdan sevgili büyük hilmi'nin ütopyasında ki "zepzengin" aşamasına yaklaşmaya çalışan bir kimseyim lakin huzurlu bir hayatım yok.
net çok düşünmek.
Annem. Bir keresinde düşünmeden ettiği laf öyle yaraladı ki; bir hafta nereye bastığımı bilemedim, cunul gezdim. Hatasını anlayıp özürler diledi. Üzülme, yok bir şey falan filan, diye geçiştirdim; ama testi çatlamıştı bi' kere. Dünyada tartışmasız, eşim dahil, en sevdiğim insandır. Söylediği söz aslında kırıcı değildi; fakat beklemediğin birinin attığı gül bile incitir insanı.
Ne bitirmedi ki.
Gençliğimizi çalan siyasal islam.
Hayır diyememek.
35 yaşından sonra ' ulan ben bu gençliğimi yaşayamadım' deyip hayata intikam duygusu ile bakarak saldırmak. peşinen söyleyeyim hayattan intikam alınmazmış gençler, sadece yaşanırmış. carpe diem meselesi yani yaşa ve geç

ibre 40 vurduğu anda intikam hissi ile beraber kazdığınız tünel sizi bombok bir yere çıkarıyormuş.

işte bu beni bitirdi...
Hayallerimi gerçekleştirememek.
Kendimi sürekli kıyaslamak. Kendi kendimle yarışıp, rekabet etmek.
Ben kendimi bitirdim. En büyük düşmanım her zaman bendim.
Yalanlar.
Siyasal islam.
Ğılışdar, islam istismarcıları ve belediye. Olmaz olsunlar.
Ama Allah'ın izni ve inayetiyle sağlık çalışanlarımızın ve ailemin destekleri ile bitmekten kurtulmuşum. Var olsunlar.
insanlara hayvanlardan çok değer vermek güvenmek beni bitirdi.

Bir aşk ise öldürdü.
Bitmedim çok şükür. Yorgun da değilim. Dipçik gibiyim. Her sabah yeniden doğuyorum.