bugün

entry'ler (645)

sözlük erkeklerinin fotoğrafları

Sözlük erkekleri şakka mı?

bakışmak

Basit ama bir o kadar da heyecanlı olan eylem. Özellikle tam kafayı çevirdiğinde onun da sana bakmakta olduğunu görüp birkaç saniyeliğine göz göze gelmek kadar kalbi pırpır eden çok az şey vardır.
Hem sonra sürekli ve sürekli o bakıştığınız anları düşünüp kafanda binbir türlü romantik senaryo kurgularsın. Bir aşkın en güzel zamanları saf saf bakışılan zamanlardır.

ellerin soğuktan çatlaması

Bu kış doğru düzgün soğuk olmadı gibi bir şey o yüzden ellerim de çatlayamadı. ilk defa ellerim soğuktan çatlamadığı için üzgünüm. Normalde her kış kar tutardı birkaç günlüğüne de olsa, bu kış az biraz yağdı o da anca bir iki saat durmuştur yerde.

aniden gelen herkesi hayatından çıkarma isteği

(bkz: kendini insanlardan izole etmek) nedense bu aralar kafamın uyusacagi birilerini bulabilme umudunu kaybettim. Öyle bir insan olsa bile umursamıyorum artık. Bir de aniden herkese soğuk yapasım geliyor zor tutuyorum kendimi. Dengesiz miyim acaba. of baba illa aktarıcan o genleri.

tartışma çıkarmak isteyenlerle sakince konuşmak

Sabırlı ve ağırbaşlı insanların gerçekleştirebileceği konuşma. Karşıdaki durmaksızın bağırıyor ve en ufak dinleme belirtisi göstermiyor ise bu insanlar bile çileden çıkabilir.

tam unuttum derken yazması

Bok gibi olay. unutmak için o kadar uğraşıyorsun ama yazması 2 dakika tabii. Hiç sevmem git gelleri.

wong kar wai

Birazdan (bkz: 2046) filmini izleyeceğim usta yönetmen. Bugünkü motivasyonum işlerimi bitirince bu filmi izlemekti. Aferin bana.

günün şarkısı

Perry como- maybe
https://open.spotify.com/...si=SRR7M9TmScWRdME0e_08lw

oje sürerken şarkı dinlemek

En sevdiğim aktivitelerden.

kitap satın alma hastası

Okunmamış bir sürü kitabım var ama yeni kitaplar alıp kitaplığıma koymak isteğinden vazgeçemiyorum.

gereksiz ayrıntıların önemli olması

Sınavlarda öğrenci elemek için etkili bir yöntemdir gereksiz ayrıntılar. Eğitim sistemimiz konuyu öğrenip öğrenmemizle değil ezberleyip ezberlememizle ilgileniyor maalesef. Konuyu bildiğin hâlde soruda öyle bir ayrıntı gizlidir ki onu yakalayamazsan soru bağıra bağıra gider. Tabii 3 milyondan fazla öğrenci var, bir şekilde elemek lazım bunları. ister zamanla, ister ayrıntıyla, ister zor sorularla. Seç beğen al.

şu an kendinizi nasıl hissediyorsunuz

Nasıl mı hissediyorum? Kendimi mi? Kendimi hissediyor muyum ki ben? Kimdir bu 'kendim'? Ben hiç kendim oldum mu ki? Ben kimdim bunca zaman. Beni hisseden kimdi. Evet evet, illaki bir şey hissetmem gerekiyorsa, bir boşluk hissediyorum, bir hiçlik. Hayal ürünüyüm ben. Ben değilim aslında. Hayali bir yaratığım. Ve bu hayal olmadan, ben bir hiçim.

insan kendisi için süslenir

cidden öyle. Mesela dışarı çıkmak için saçımı başımı yaparken acaba diğerleri saçımı nasıl beğenir düşünmem, kim düşünür ki. Kendim nasıl beğeniyorsam öyle yaparım.
Ve eğer o gün şeklimi şemalimi beğenmediysem cümle alem toplaşıp güzelsin dese yine içime sinmez. Bu kendin için süslenmek değil de ne?

i m not in love

https://youtu.be/OtBHfxU2wmc?si=dxjlexAlDwKdmzzc

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

çok tatlis biri. ayrıca entrylerimi beğeniyor hep euheheh.

kahvaltıda yumurta yemek

Bir tanesi bile doyurur. Bu hazır alınan poğaçalar bir tanecik yumurta kadar doyma hissi veremiyor.

ülkemizde otobüste karşı cinsin yanına oturamamak

Hâlâ bu kadar ilkel sorunlarla uğraşmamız çok üzücü.

Okuldan çıkmışım kafam kazan gibi, kendimi zor taşıyorum. Neyse ben oturdum oturmasına da birkaç durak sonra amcanın biri bindi. Otobüs kalabalık, amca da ayakta ama az kaldı ruhunu teslim edecek. Önünde bir ablanın yanı boşaldı, yok oturmuyor adam. Kadın diyor amca gel otur hâlâ yok. En son kadın kalkmak zorunda kaldı. Gerçi kalkmak zorunda değildi de milletin ters ters bakışlarına maruz kalmak istememiştir tabii.
Çok uyuz oluyorum böyle moruklara. O kalabalıkta yer bulmuş da bunuyor.

duştayken suların kesilmesi

Her duşa gireceğim sırada beni esir alan korku. Üstüne üstlük evde kimse yokken kesilirse vay hâline. Düşmanımın başına vermesin.

ergenlere ergen diyen ergen

Ergenlere ergen diyen bir ergen olarak ergenlere ergen demekten çok zevk alıyorum. yaşasın ergen chain.

isteksizliğin üzerine gitmek

isteksizliğin üzerine gitme isteği gerektirir.